• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Phil Rudd

  Przeczytaj także...
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Śmigłowiec lub helikopter (gr. héliks, D. hélikos – skręcony; pterón – skrzydło) – statek powietrzny cięższy od powietrza (aerodyna), który wytwarza siłę nośną dzięki ruchowi obrotowemu wirnika lub wirników napędzanych przez silnik, a obecnie coraz częściej przez 2, a czasem nawet 3 silniki. Wirnik zbudowany jest z odpowiednio profilowanych łopat osadzonych w głowicy.

  Phil Rudd właściwie Phillip Hugh Norman Witschke Rudzevecuis (ur. 19 maja 1954 w Melbourne) – muzyk australijski o niemiecko-irlandzkich korzeniach (nazwisko ma po ojczymie litewskiego pochodzenia), perkusista zespołu AC/DC w latach 1975–1983, 1994–2015 i ponownie od 2020.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Współpracował z grupami Buster Brown i Coloured Balls. Do AC/DC dołączył na początku 1975 zastępując Petera Clacka. Odszedł z zespołu w 1983 po sesji do albumu Flick Of The Switch, borykając się z problemem uzależnienia narkotykowego i konfliktami z towarzyszami zespołu. Wyemigrował do Nowej Zelandii, gdzie zajmował się wynajmem helikopterów. Powrócił w 1994 i grał do 2015.

  Melbourne (wym. [ˈmelbən] lub [ˈmɛlbərn]) – w latach 1901–1927 stolica Australii, największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie pod względem wielkości w Australii (po Sydney), z liczbą ludności wynoszącą 4,8 mln mieszkańców. Uznane przez czasopismo „The Economist” za „Najlepsze miasto do życia na świecie” w latach 2011–2017. W Melbourne – obok Sydney – znajduje się największe skupisko polonijne Australii. Siedziba konsula honorowego Polski. AC/DC – australijski zespół hardrockowy założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa i Malcolma Youngów. Zespół jest uznawany m.in. za pioniera muzyki hardrockowej i heavymetalowej wraz z grupami Black Sabbath i Led Zeppelin. Członkowie zespołu, mimo wszystko, zawsze klasyfikowali swoją muzykę jako "rock & roll".

  W 2014 roku wydał swój solowy album zatytułowany Head Job.

  6 listopada 2014 roku nad ranem został aresztowany w swoim domu i postawiony przed sądem za posiadanie marihuany, metamfetaminy oraz zlecenie dwóch zabójstw. Po kilku godzinach został zwolniony za sprawą kaucji pod warunkiem, że nie będzie utrzymywał kontaktu z zamieszanymi w sprawę. 27 listopada miał obowiązek ponownego zjawienia się w sądzie. Ostatecznie został oczyszczony z zarzutów z powodu braku wystarczającej ilości dowodów, wciąż jednak musiał odpowiedzieć za posiadanie narkotyków. Prawnik perkusisty Paul Mabey zamierzał zaskarżyć funkcjonariuszy, którzy aresztowali jego klienta we własnym domu pod zarzutem zbyt pochopnego oskarżenia o zlecenie morderstw bez wcześniejszego kontaktu z prokuraturą.

  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Po przyznaniu się do posiadania narkotyków oraz do grożenia śmiercią jednemu z byłych współpracowników, 9 lipca 2015 Rudd został skazany przez nowozelandzki sąd na osiem miesięcy aresztu domowego.

  Instrumentarium[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Phil Rudd Biography by Eduardo Rivadavia (ang.). allmusic.com. [dostęp 12 lipca 2015].
  2. The No-Nonsense Rock Drumming Of AC/DC’s Phil Rudd (ang.). drummagazine.com. [dostęp 2020-10-03].
  3. AC/DC Confirm Return of Brian Johnson, Cliff Williams, Phil Rudd (ang.). rollingstone.com. [dostęp 2020-10-03].
  4. Perkusista AC/DC, Phil Rudd, oskarżony o próbę zlecenia dwóch morderstw (pol.). polskatimes.pl. [dostęp 12 lipca 2015].
  5. Murder-for-Hire Charge Dropped Against AC/DC's Phil Rudd (ang.). rollingstone.com. [dostęp 12 lipca 2015].
  6. AC/DC Drummer Phil Rudd Sentenced to Eight Months Home Detention (ang.). rollingstone.com. [dostęp 12 lipca 2015].
  7. Phil Rudd Signature Snare Drum (ang.). sonor.com. [dostęp 12 lipca 2015].
  8. Phil Rudd (NZ) #AC/DC (ang.). paiste.com. [dostęp 12 lipca 2015].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.773 sek.