• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Peterborough - Kanada

  Przeczytaj także...
  Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
  Hrabstwo Peterborough (ang. Peterborough County) – jednostka administracyjna kanadyjskiej prowincji Ontario leżąca w południowym Ontario.
  Śluza w Peterborough

  Peterborough – miasto (ang. city) w Kanadzie, w prowincji Ontario.

  Pomimo że miasto leży w granicach hrabstwa Peterborough, jest od niego administracyjnie odrębne.

  Powierzchnia Peterborough wynosi 58,61 km². Według danych spisu powszechnego z roku 2001 Peterborough liczy 71 446 mieszkańców (1219,01 os./km²).

  W mieście działa Uniwersytet Trent.

  Uniwersytet Trent (ang. Trent University) to uniwersytet działający w kanadyjskim mieście Peterborough. Ma około 500 pracowników naukowych i około 7,5 tys. studentów. Założony w 1964. Uniwersytet ma też filię w Oshawie, na uniwersytecie UOIT. Uniwersytet oferuje studia głównie na poziomie bakalaureatu, ma też jednak pewną ilość studentów na studiach doktoranckich.Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Sport[ | edytuj kod]

 • Peterborough Petes – klub hokejowy
 • Warto wiedzieć że... beta

  Peterborough Petes – juniorska drużyna hokejowa grająca w OHL w dywizji wschodniej, konferencji wschodniej. Drużyna ma swoją siedzibę w Peterboroughu w Kanadzie.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.636 sek.