• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Peter Phillips

  Przeczytaj także...
  Mark Antony Peter Phillips (ur. 22 września 1948 w Tetbury) – brytyjski jeździec sportowy, były mąż księżniczki Anny, wojskowy w stanie spoczynku (kapitan).Kościół Anglii (ang. Church of England, łac. Ecclesia Anglicana) - najstarszy i największy z Kościołów anglikańskich. Członek i wiodący przedstawiciel Wspólnoty Anglikańskiej; członek Wspólnoty Porvoo, grupującej dwanaście Kościołów anglikańskich i luterańskich.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Peter Mark Andrew Phillips (ur. 15 listopada 1977 w Londynie) – członek brytyjskiej rodziny królewskiej, najstarszy wnuk królowej Elżbiety II.

  Status[edytuj kod]

  Jest jedynym synem i zarazem starszym z dwójki dzieci księżniczki Anny i jej pierwszego męża - Marka Phillipsa. Według stanu na maj 2015, jest 13. w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, zaraz po swojej matce i przed swoją córką Savannah. Jego rodzice odrzucili propozycję królowej, która chciała już w chwili narodzin przyznać mu tytuł arystokratyczny. Tym samym stał się pierwszym od ponad 500 lat wnukiem panującego monarchy brytyjskiego, który na gruncie prawnym urodził się i żyje jako "zwykły człowiek", nie zaś członek arystokracji.

  Elżbieta II, właśc. Elżbieta Aleksandra Maria (ang. Elizabeth Alexandra Mary, ur. 21 kwietnia 1926 w Londynie) – królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów, koronowana 2 czerwca 1953, córka króla Jerzego VI i jego żony – Elżbiety Bowes-Lyon zw. Królową-Matką.Anna Mountbatten-Windsor, Princess Royal (ur. 15 sierpnia 1950 w Londynie) – księżniczka angielska, księżniczka Kanady, Australii i Bermudów, córka królowej Anglii Elżbiety II i księcia Filipa, olimpijka (jazda konna). W linii sukcesji do tronu brytyjskiego zajmuje obecnie jedenastą pozycję.

  W praktyce na płaszczyźnie prywatnej Philips jest traktowany przez rodzinę królewską jako jej równorzędny członek, co przejawia się m.in. w tym, iż jego ślub odbył się na Zamku Windsor, jego dzieci były chrzczone w obecności królowej Elżbiety, zaś on sam jest zapraszany na wszelkie uroczystości, publiczne i prywatne, związane z Windsorami. Nie pełni natomiast żadnych funkcji publicznych przypisanych rodzinie królewskiej i utrzymuje się samodzielnie. Jest absolwentem studiów w zakresie nauk o sporcie na University of Exeter, pracuje w sektorze prywatnym jako specjalista od marketingu sportowego.

  University of Exeter (nieformalnie: Exeter University, po polsku Uniwersytet Exeter lub po prostu Exeter) – angielski uniwersytet, założony w 1955 roku. Znajduje się w Exeter w południowo-zachodniej Anglii. Exeter jest członkiem elitarnej grupy brytyjskich uniwersytetów Russell Group, których działalność skupiona jest na badaniach naukowych. W 2014 roku Exeter został sklasyfikowany na 146 miejscu w światowym rankingu uniwersytetów magazynu The Times.Brytyjska rodzina królewska (ang. British Royal Family) – grupa osób, których łączą bezpośrednie relacje rodzinne z monarchą brytyjskim.

  Rodzina[edytuj kod]

  W dniu 28 lipca 2007 roku zaręczył się z Autumn Kelly. W dniu 30 kwietnia 2008 roku Autumn Kelly przystąpiła do Kościoła Anglii, co pozwoliło zachować jej przyszłemu mężowi prawo do sukcesji. W dniu 17 maja 2008 roku odbył się ślub pary w kaplicy na Windsorze. Na ceremonii obecna była królowa Elżbieta II wraz z mężem Filipem. Peter Phillips jest najstarszym i zarazem pierwszym wnukiem królowej, który wstąpił w związek małżeński. W środę 29 grudnia 2010 roku urodziła się jego pierwsza córka, Savannah (pierwsza prawnuczka królowej Elżbiety II), która jest 14. w kolejce do brytyjskiego tronu. W październiku 2011 roku para ogłosiła, że spodziewa się swojego drugiego dziecka. 29 marca 2012 roku urodziła się Isla Elizabeth Phillips i jest 15. w kolejce do tronu brytyjskiego.

  Zamek królewski w Windsorze (ang. Windsor Castle) – od 1110 rezydencja królów angielskich, położona w mieście Windsor (hrabstwo Berkshire w Anglii).Marketing sportowy – zastosowanie narzędzi marketingowych do produktów i usług sportowych oraz marketingu niezwiązanych ze sportem produktów poprzez tworzenie związku ze sportem. Niektórzy uznają, że ta definicja jest trochę przestarzała i dodają do niej także marketing organizacji sportowych . Marketing sportowy dzieli się na:

  Przypisy

  1. On This Day: 15 November: 1977: Princess Anne gives birth to Master Phillips (ang.). BBC News. [dostęp 2014-03-17].
  2. Royal marries in Windsor wedding (ang.). BBC News, 2008-05-17. [dostęp 2014-03-17].
  3. Princess Anne's son set to marry (ang.). BBC News, 2007-07-28. [dostęp 2014-03-17].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.