• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Peter Parros  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Kroniki Seinfelda — amerykański sitcom, który zadebiutował na antenie NBC 5 Lipca 1989 i trwał przez pełne 9 sezonów. Twórcami programu byli Larry David oraz Jerry Seinfeld, ten drugi występował potem w serialu w roli samego siebie. Znaczna część serialu dzieje się w mieszkaniu na Manhatannie (ale kręcona była w Los Angeles). Odcinki sitcomu w znacznej mierze napisane zostały przez Davida i Seinfelda, przy współpracy z wieloma innymi scenarzystami.Prawo i porządek, znany także pod nazwą W obronie prawa oraz Prawo i bezprawie (oryg. Law & Order) – amerykański serial kryminalny autorstwa Dicka Wolfa. Serial ukazuje zbrodnie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami ukazane z dwóch punktów widzenia: policji prowadzącej śledztwo oraz sądu w którym prowadzona jest sprawa. Prawo i porządek produkowane było przez stację NBC nieprzerwanie od 1990 do 2010 roku, dając mu pierwsze miejsce wśród najdłużej emitowanych amerykańskich seriali w tzw. prime time, czyli wieczornej porze najwyższej oglądalności.

  Peter Parros (ur. 11 listopada 1960 w Brooklynie) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, scenarzysta, producent filmowy.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w nowojorskim Brooklynie. Dorastał w Los Angeles i Salt Lake City. Zainteresował się przemysłem filmowym i aktorstwem, po odbyciu pracy w firmie, która stworzyła specjalne efekty miniatury. Podczas wywiadu, stwierdził: "Nie przyciągnęły mnie szekspirowskie role. I nie będę czarnym Arnoldem Schwarzeneggerem".

  Arnold Alois Schwarzenegger (ur. 30 lipca 1947 w Thal) – austriacko-amerykański aktor, kulturysta i polityk, gubernator stanu Kalifornia w latach 2003-2011.Krok za krokiem (ang. Step by Step), sitcom familijny, produkcji amerykańskiej, emitowany w latach 1991 - 1998. Przez większość tego czasu, pokazywany przez stację ABC, na ostatni sezon (1997-1998) przeniesiony do CBS. W roku 2006, sześć odcinków ukazało się w Stanach Zjednoczonych na płytach DVD.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Początkowo występował wyłącznie w teatrze. Ostatecznie w 1984 roku otrzymał swoją pierwszą rolę telewizyjną Michaela, kuzyna Tootie, w sitcomie NBC Fakty z życia (The Facts of Life). W w czwartym i ostatnim sezonie serialu NBC Nieustraszony (Knight Rider, 1985–86) występował regularnie jako 'RC3' Reginald Cornelius III, nowy mechanik, a czasami partner Michaela Knighta (David Hasselhoff), który pracował nad KITT.

  As the World Turns – amerykański serial telewizyjny, emitowany od 2 kwietnia 1956 roku. Po zdjęciu z anteny serialu Guiding Light była to najdłuższa emitowana telewizyjna opera mydlana.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Debiutował na dużym ekranie w komedii sci-fi Marthy Coolidge Prawdziwy geniusz (Real Genius, 1985) z Valem Kilmerem. Był w obsadzie dwóch oper mydlanych CBS: Żar młodości (The Young and the Restless, 1986–87) jako Leo Baines i As the World Turns (1996–2005) jako dr Benjamin "Ben" Robert Harris.

  Napisał także scenariusz do kilku odcinków serialu NBC The New Adam-12, w którym grał postać oficera Gusa Granta w latach 1989-91.

  Bananowy doktor (ang. Royal Pains, 2009) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację USA Network od 4 czerwca 2009. W Polsce nadawany przez stacje TVP1 oraz Universal Channel. Serial wyprodukowany przez amerykańską firmę Universal Cable Productions. Bananowy doktor Sezon 4 jest emitowany w Polsce na kanale Universal Channel od 16 września 2013 roku.Brooklyn – jeden z pięciu okręgów (boroughs) Nowego Jorku, oraz hrabstwo (county), w stanie Nowy Jork, o nazwie Kings. W 2010 roku liczył ok. 2 505 000 mieszkańców, co daje największą populację ze wszystkich okręgów Nowego Jorku.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  W 1995 roku poślubił aktorkę Jerri Morgan. Mają dwójkę dzieci: córkę Petrę (ur. 28 października 1992) i syna Claytona (ur. 11 grudnia 1990).

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Martha Coolidge (ur. 17 sierpnia 1946 r. w New Haven w stanie Connecticut, USA) – amerykańska reżyser filmowa, okazjonalnie producent wykonawcza, była prezydent Gildii Reżyserów Ameryki (ang. Directors Guild of America). Laureatka nagrody Independent Spirit (1992), nominowana także do Emmy (2000).
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Val Edward Kilmer, lepiej znany jako Val Kilmer (ur. 31 grudnia 1959 w Los Angeles w Kalifornii) – amerykański aktor i producent filmowy, tetralny i telewizyjny.
  Salt Lake City (dosł. Miasto nad Jeziorem Słonym) – miasto w zachodniej części Stanów Zjednoczonych i stolica stanu Utah, położone nad rzeką Jordan, na wschód od Wielkiego Jeziora Słonego.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.641 sek.