• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Peter Kadiru

  Przeczytaj także...
  Sofia (bułg.: София; sofia z gr. znaczy również mądrość) – stolica i największe miasto Bułgarii. Położona w zachodniej części Bułgarii, w śródgórskiej kotlinie, u stóp masywu Witoszy. Miasto leży nad rzeką Bojanską, która jest lewym dopływem rzeki Iskyr. Sofia stanowi wydzielony obwód miejski, jest ponadto ośrodkiem administracyjnym obwodu sofijskiego.Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie 2014 − 4. edycja młodzieżowych mistrzostw świata w boksie. Nazwa młodzieżowe mistrzostwa świata jest aktywna od 2008, wcześniejsze turnieje rozgrywane były pod nazwą mistrzostwa świata juniorów. Rywalizacja miała miejsce w bułgarskim mieście Sofia, w hali Armeyets Arena. Zawodnicy rywalizowali w dziesięciu kategoriach wagowych. Walki na światowym turnieju trwały od 14 do 24 kwietnia 2014 roku.
  Darmani Rock (ur. 17 kwietnia 1996) − amerykański bokser kategorii superciężkiej, młodzieżowy wicemistrz olimpijski oraz młodzieżowy mistrz świata z 2014.

  Peter Kadiru (ur. 24 czerwca 1997) − niemiecki bokser ghańskiego pochodzenia, młodzieżowy mistrz olimpijski, młodzieżowy mistrz Europy oraz młodzieżowy wicemistrz świata z 2014.

  Kariera amatorska[]

  W kwietniu 2014 był uczestnikiem młodzieżowych mistrzostw świata w Sofii. W kategorii superciężkej (+ 91 kg.) zdobył srebrny medal. W finale mistrzostw przegrał z Amerykaninem Darmanim Rockiem. W sierpniu 2014 został młodzieżowym mistrzem olimpijskim w kategorii superciężkiej. W finale wygrał na punkty z reprezentantem Stanów Zjednoczonych Darmanim Rockiem. W październiku 2014 został mistrzem Europy w kategorii superciężkiej, wygrywając wszystkie cztery walki na tym turnieju.

  Przypisy

  1. 4.AIBA Youth World Championships Armeyets Arena, Sofia, Bulgaria (ang.). amateur-boxing.strefa.pl. [dostęp 8 lutego 2015].
  2. 2.Youth Olympic Games Expo Centre, Nanjing, China (ang.). amateur-boxing.strefa.pl. [dostęp 8 lutego 2015].
  3. 24.European Youth Championships Zagreb, Croatia (ang.). amateur-boxing.strefa.pl. [dostęp 8 lutego 2015].

  Linki zewnętrzne[]

 • Nankin (2014) (result.nanjing2014.org)



 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.047 sek.