• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pestilence  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Testimony of the Ancients – trzeci album studyjny holenderskiej grupy muzycznej Pestilence. Wydawnictwo ukazało się 6 września 1991 roku nakładem wytwórni muzycznej Roadrunner Records. Każdy utwór jest poprzedzany przez intro w postaci osobnej piosenki. Płyta ta jest zaliczana do kanonu technicznego death metalu. Nagrania zostały zarejestrowane i zmiksowane w Morrisound Recording w Tampie w stanie Floryda w USA. Mastering odbył się w Future Disc w Hollywood w stanie Kalifornia.Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.

  Pestilence – holenderska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash, death i metalu progresywnego. Powstała w 1986 roku w Enschede, została rozwiązana w 1994 roku. W 2008 roku zespół wznowił działalność z inicjatywy Patricka Mameliego.

  W 2014 roku zespół zakończył działalność. Dwa lata później formacja została reaktywowana.

  Historia[ | edytuj kod]

  Jeroen Paul Thesseling podczas koncertu 21 maja 2011 roku

  Pestilence powstał w 1986 roku jako zespół thrash metalowy. Skład stanowili wówczas gitarzysta i wokalista Patrick Mameli, gitarzysta Randy Meinhard i perkusista Marco Foddis. Rok później muzycy zarejestrowali demo Dysentery. Następnie do składu dołączył basista i wokalista Martin van Drunen. W rozszerzonym składzie muzycy zrealizowali demo pt. The Penance wydane tego samego roku. Nagrania wzbudziły zainteresowanie wytwórni muzycznej Roadrunner Records z którą grupa podpisała kontrakt. W 1988 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany Malleus Maleficarum. Wkrótce potem grupę opuścił gitarzysta Randy Meinhard, którego zastąpił Patrick Uterwijk. 25 grudnia 1989 roku ukazał się drugi album formacji pt. Consuming Impulse. Wydawnictwo stylistycznie nawiązywało do death metalu.

  Autopsy (ang. autopsja – sekcja zwłok) – amerykańska grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała 1987 roku w San Francisco w stanie Kalifornia w USA.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  W styczniu 1990 roku grupa odbyła trasę koncertową Bloodbrothers Tour wraz z Autopsy i Bolt Thrower. Następnie Pestilence opuścił Martin van Drunen, który dołączył do Asphyx. Podczas sesji nagraniowej trzeciego albumu grupa zatrudniła basistę Tony'ego Choya, który był wówczas członkiem grupy Cynic. Z kolei partie wokalne zarejestrował Patrick Mameli. W zmienionym składzie grupa wydała płytę Testimony of the Ancients. W ramach promocji został zrealizowany teledysk do utworu "Land Of Tears". Po nagraniach Choy wyjechał do Stanów Zjednoczonych gdzie dołączył do grupy Atheist. Nowym basistą został Jeroen Paul Thesseling.

  Cynic – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza death metalu i metalu progresywnego z wpływami jazzu i fusion. Zespół powstał w listopadzie 1987 roku z inicjatywy Paula Masvidala i Seana Reinerta. W 1993 roku ukazał się debiutancki album Cynic zatytułowany Focus. Jesienią 1994 roku zespół został rozwiązany.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  W 1993 roku ukazał się czwarty album grupy pt. Spheres. Wydawnictwo zadebiutowało na 49. miejscu holenderskiej listy sprzedaży. Płytę promował teledysk do utworu "Mind Reflections" zrealizowany przez Rogier van der Ploeg Productions. Nagrania zawarte na płycie stylistycznie nawiązywały do nurtu jazz fusion. Rok później grupa została rozwiązana. W 1994 roku wytwórnia Roadrunner Records wydała kompilację nagrań zespołu pt. Mind Reflections. Na Płycie znalazły się m.in. utwory zarejestrowane podczas koncertu Dynamo Open Air w 1992 roku oraz kompozycja "Hatred Within", która w oryginale została wydana na kompilacji Teutonic Invasion Part II. W 1998 roku wytwórnia Displeased Records wydała reedycję albumu Malleus Maleficarum.

  Resurrection Macabre – piąty album studyjny holenderskiej grupy deathmetalowej Pestilence. Wydawnictwo ukazało się 13 marca 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Mascot Records. Nagrania zostały zarejestrowane pomiędzy 17, a 31 października 2009 roku w Hansen Studios w Ribe w Danii.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  W styczniu 2008 roku gitarzysta i wokalista Patrick Mameli na łamach serwisu internetowego Blabbermouth.net ogłosił reaktywację Pestilence. Skład stanowili wówczas lider grupy Mameli, gitarzysta Patrick Uterwijk, basista Tony Choy i perkusista Peter Wildoer. Tego samego roku muzycy podjęli współpracę z duńskim producentem muzycznym Jacobem Hansenem. Efektem współpracy był pierwszy album studyjny od szesnastu lat zatytułowany Resurrection Macabre. Wydawnictwo ukazało się 13 marca 2009 roku nakładem Mascot Records. W ramach promocji został zrealizowany teledysk do utworu "Devouring Frenzy" w reżyserii Franka Duijnisvelda. Również w 2009 roku Choy opuścił grupę. Stanowisko basisty objął Jeroen Paul Thesseling. Natomiast nowym perkusistą został Yuma Van Eekelen.

  Patrick Mameli (ur. 23 listopada 1966) - holenderski gitarzysta i wokalista. Założyciel i lider formacji Pestilence. W 2006 roku Mameli założył supergrupę pod nazwą C-187 z którą nagrał wydany rok później album Collision.Atheist – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu z wpływami jazz rocka. Zespół powstał 1984 roku początkowo pod nazwą Oblivion, a następnie R.A.V.A.G.E. (Raging Atheists Vowing A Gory End), nazwę Atheist grupa przyjęła około 1988 roku. W 1992 roku zespół na krótko został rozwiązany. Po nagraniu trzeciego albumu w 1994 roku grupa ponownie zakończyła działalność. W 2006 roku – z inicjatywy lidera formacji Kelly’ego Shaefera – Atheist wznowił działalność w odnowionym składzie.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Bolt Thrower - brytyjska grupa muzyczna wykonująca death metal i grindcore, zaliczana do prekursorów gatunku. Powstała 1986 roku w Coventry. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy broni obecnej w grze bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Bronią tą jest pewien rodzaj balisty. Teksty utworów i okładki ich drugiej i trzeciej płyty nawiązują do tej gry i jej futurystycznej wersji Warhammer 40.000. Głównym tematem tekstów grupy jest wojna i jej konsekwencje.
  Martin van Drunen (ur. 1966 w Uden) - holenderski wokalista death metalowy, członek zespołu Pestilence. Oprócz śpiewu zajmuje się pisaniem tekstów piosenek oraz grą na gitarze basowej.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Consuming Impulse – drugi album studyjny holenderskiej grupy muzycznej Pestilence. Wydawnictwo ukazało się w 25 grudnia 1989 roku nakładem wytwórni muzycznej Roadrunner Records. Wydanie płyty przysporzyło zespołowi wielu fanów. Pestilence powoli zaczęło przechodzić w stylistykę technicznego death metalu. Nagrania zostały zarejestrowane w Music Lab Studios w Berlinie w Niemczech.
  Anthony "Tony" Choy (ur. 1971 w Hawanie) - amerykański muzyk, wokalista i kompozytor kubańskiego pochodzenia, wirtuoz gitary basowej. W wieku sześciu lat wyemigrował wraz z rodziną do Stanów Zjednoczonych gdzie zamieszał w Miami w stanie Floryda. Tony Choy działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 80. XX w. w amerykańskiej formacji progmetalowej Cynic. W 1990 i 1991 roku wraz z grupą nagrał dwie kasety demo. Z zespołu odszedł w 1993 roku na krótko przed nagraniami debiutanckiego albumu studyjnego zespołu pt. Focus (1993).
  Spheres – czwarty album studyjny holenderskiej grupy muzycznej Pestilence. Wydawnictwo ukazało się 3 maja 1993 roku nakładem wytwórni muzycznej Roadrunner Records. Nagrania zostały zarejestrowane w 1993 roku w Studio Arnold Mühren.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.