• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Perlejewo - gmina

  Przeczytaj także...
  Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).Nowe Granne – kolonia wsi Granne w Polsce, położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Perlejewo.
  Czarkówka Duża – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Perlejewo. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

  Perlejewogmina wiejska w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

  Siedziba gminy to Perlejewo.

  Według danych z 31 grudnia 2006 gminę zamieszkiwało 3287 osób.

  Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

  Według danych z roku 2002 gmina Perlejewo ma obszar 106,32 km², w tym:

  Ciechanowiec (1952–54 miasto Ciechanowiec + gmina Kosiorki) – gmina miejsko-wiejska w województwie podlaskim, w powiecie wysokomazowieckim. Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
 • użytki rolne: 74%
 • użytki leśne: 19%
 • Gmina stanowi 7,28% powierzchni powiatu.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane z 31 grudnia 2006:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Perlejewo w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Perlejewo.png

  Miejscowości[ | edytuj kod]

  Borzymy, Czarkówka Duża, Czarkówka Mała, Głęboczek, Głody, Granne, Kobyla, Koski-Falki, Koski-Wypychy, Kruzy, Leszczka Duża, Leszczka Mała, Leśniki, Łazy, Miodusy-Dworaki, Miodusy-Inochy, Miodusy-Pokrzywne, Moczydły-Dubiny, Moczydły-Kukiełki, Moczydły-Pszczółki, Nowe Granne, Olszewo, Osnówka, Osnówka-Wyręby, Pełch, Perlejewo, Pieczyski, Poniaty, Stare Moczydły, Twarogi Lackie, Twarogi Ruskie, Twarogi-Mazury, Twarogi-Trąbnica, Twarogi-Wypychy, Wiktorowo.

  Gmina Drohiczyn (dawn. gmina Narojki) – gmina miejsko-wiejska w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.Moczydły-Kukiełki – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Perlejewo.

  Sąsiednie gminy[ | edytuj kod]

  Ciechanowiec, Drohiczyn, Grodzisk, Jabłonna Lacka

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.Powiat siemiatycki – powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Siemiatycze. Powiat położony jest na południu województwa podlaskiego. Graniczy z Białorusią, podlaskimi powiatami hajnowskim, bielskim i wysokomazowieckim, lubelskim powiatem bialskim, mazowieckimi powiatami łosickim, siedleckim i sokołowskim. Południową granicę powiatu, z województwami lubelskim i mazowieckim wyznacza rzeka Bug.
  Warto wiedzieć że... beta

  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.
  Województwo podlaskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju, w geograficznym środku Europy. Przez jego środek przepływa Narew. Stolicą jest Białystok.
  Gmina Jabłonna Lacka (dawn. gmina Jabłonna) - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie sokołowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie siedleckim.
  Miodusy-Dworaki – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Perlejewo. Sołtysem jest Krzysztof Poniatowski.
  Czarkówka Mała – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Perlejewo. W latach 1975−1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
  Twarogi-Trąbnica – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Perlejewo. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
  Moczydły-Pszczółki – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Perlejewo.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.