• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Per Anders Rudling  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Edmonton – miasto położone w zachodniej Kanadzie, leżące na preriach kanadyjskich, nad rzeką Saskatchewan Północny. Edmonton stało się stolicą kanadyjskiej prowincji Alberta 1 września 1905 r.

  Per Anders Rudling (ur. 1974 w Karlstad) – szwedzki historyk.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Uzyskał magisterium z filologii rosyjskiej, ze specjalizacją nauki polityczne na Uniwersytecie w Uppsali (listopad 1998) i w maju 2003 magisterium z historii współczesnej Europy Wschodniej i Żydów wschodnioeuropejskich na Uniwersytecie Stanowym w San Diego (San Diego State University). W czerwcu 2010 uzyskał doktorat na University of Alberta w Edmonton na podstawie pracy The Battle Over Belarus: The Rise and Fall of the Belarusian National Movement 1906-1931, monografii białoruskiego ruchu narodowego w latach 20. XX wieku. W latach 2010-11 pracownik naukowy University of Alberta w Edmonton. Od 2012 postdoktoranckie stypendium naukowe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu w Lund. Od stycznia 2018 pracownik naukowy Narodowego Uniwersytetu Singapuru. Autor kilkunastu artykułów w prasie naukowej i popularnej i kilku publikacji w pracach zbiorowych.

  Karlstad – miasto w Szwecji. Siedziba władz administracyjnych gminy Karlstad i regionu Värmland. Około 59 266 mieszkańców (2005). Port przy ujściu rzeki Klar do jeziora Wener.San Diego – miasto w Stanach Zjednoczonych w stanie Kalifornia położone nad Oceanem Spokojnym oraz siedziba hrabstwa o tej samej nazwie.

  Od 2011 członek komitetu redakcyjnego Białoruskich Zeszytów Historycznych w Białymstoku.

  Obywatel Szwecji i USA. Stały rezydent Kanady.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Uniwersytet Alberty (ang. University of Alberta) to uniwersytet działający w kanadyjskim mieście Edmonton, w prowincji Alberta. Ma 3200 wykładowców i ponad 35 tys. studentów.
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Jarosław Hrycak (ukr. Ярослав Грицак, ur. 1 stycznia 1960 w Dowhem w rejonie stryjskim) – ukraiński historyk, dyrektor Instytutu Badań Naukowych Uniwersytetu Lwowskiego. Profesor wizytujący Central European University w Budapeszcie oraz profesor i szef katedry historii Ukrainy na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie. Członek Komitetu Naukowego Collegium Artium. Główny redaktor czasopisu naukowego Ukraina Moderna.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Berno (niem. Bern, fr. Berne, wł. Berna, rm. Berna) – siedziba rządu Szwajcarii (niem. Bundesstadt) i stolica kantonu Berno.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.