• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pennsylvania State University

  Przeczytaj także...
  Uniwersytet Pensylwanii (ang. University of Pennsylvania, potocznie Penn lub UPenn) – prywatny uniwersytet w Stanach Zjednoczonych, działający w Filadelfii, w stanie Pensylwania, należący do tzw. Ligi Bluszczowej (Ivy League).Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Big Ten Conference (potocznie Big Ten) - jedna z konferencji systemu amerykańskich międzyuczelnianych rozgrywek sportowych NCAA, należąca do najwyższej klasy rozgrywkowej, NCAA Division I. Choć formalnie ma charakter wyłącznie sportowy, często jej nazwy używa się także w innych kontekstach, mając na myśli po prostu grupę złożoną z należących do Big Ten uczelni. Podobnie zresztą dzieje się z niektórymi innymi konferencjami NCAA, z których najsłynniejszą jest Ivy League.

  Pennsylvania State University (Penn State) - państwowy uniwersytet w USA, w stanie Pensylwania. Należy do Big Ten Conference. Czasem mylony z prywatnym Uniwersytetem Pensylwanii (Penn).
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama