• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Penetanguishene

  Przeczytaj także...
  Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.Hrabstwo Simcoe (ang. Simcoe County) – jednostka administracyjna kanadyjskiej prowincji Ontario leżąca na południu prowincji.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.

  Penetanguishene - miasto w Kanadzie, w prowincji Ontario, w hrabstwie Simcoe. Miasto jest oficjalnie dwujęzyczne (z francuskim i angielskim jako językiem urzędowym).

  Liczba mieszkańców Penetanguishene wynosi 9 354. Język angielski jest językiem ojczystym dla 81,8%, francuski dla 13,2% mieszkańców (2006).

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.