• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pearl - przedsiębiorstwo

  Przeczytaj także...
  George Kollias (ur. 30 sierpnia 1977 w Koryncie w Grecji) - grecki muzyk, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista. Kollias znany jest przede wszystkim jako perkusista występujący w takich grupach muzycznych jak: Nile, Nightfall oraz Sickening Horror.Tommy Lee, właśc. Thomas Lee Bass (ur. 3 października 1962 w Atenach) – amerykański perkusista, głównie znany z glam metalowej grupy Mötley Crüe.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Bęben basowy firmy Pearl

  Pearl Musical Instrument Company (jap. パール楽器製造株式会社 Pāru Gakki Seizō Kabushiki Gaisha), znana jako Pearl - międzynarodowa korporacja z siedzibą w mieście Chiba w Japonii, produkująca instrumenty muzyczne. Powstała w 1946 roku z inicjatywy Katsumi Yanagisawy.

  Joey Jordison właściwie Nathan Jonas Jordison, znany również jako "Superball" (ur. 26 kwietnia 1975 w Des Moines) – amerykański muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Lider i gitarzysta grupy muzycznej Murderdolls, perkusista grupy Slipknot. Występował ponadto w takich grupach, jak Avanga, Korn, Ministry, Modifidious czy Anal Blast. Od 2010 roku członek zespołu Rob Zombie.Daniel John Erlandsson (ur. 22 maja 1976 w Malmö) – szwedzki perkusista. Erlandsson znany jest przede wszystkim z występów melodic death metalowej grupie Arch Enemy. Współpracował ponadto z takimi zespołami jak: Eucharist, Liers in Wait, Diabolique i In Flames. W latach 2007-2012 grał również w składzie Carcass.

  Na instrumentach firmy Pearl grają m.in. tacy muzycy jak: Daniel Erlandsson, Chad Smith, Ian Paice, Joey Jordison, Mike Mangini, George Kollias, Zbigniew Promiński, Ray Luzier oraz Tommy Lee.

  Ray Luzier (ur. 14 czerwca 1970 w Pensylwanii) – amerykański perkusista numetalowego zespołu KoRn. Grał w zespole Army of Anyone, który rozpadł się w 2007 roku. W 2007, po odejściu Davida Silverii, dołączył do zespołu Korn, początkowo jako perkusista koncertowy, w 2009 został oficjalnym członkiem zespołu. Jest również perkusistą w solowym projekcie Jonathana Davisa, Jonathan Davis and the SFA.Zbigniew "Inferno" Robert Promiński (ur. 30 grudnia 1978 w Tczewie) - polski muzyk, kompozytor, perkusista, gitarzysta oraz producent muzyczny. W 1995 roku dołączył do sopockiej grupy deathmetalowej Damnation, w której występował do 1997. Również w 1997 roku na zaproszenie Adama Darskiego dołączył do gdańskiej grupy Behemoth, z którą nagrał m.in. sześć albumów studyjnych. W 2010 roku wraz z grupą Behemoth otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego - Fryderyka w kategorii Album roku metal za wydawnictwo pt. Evangelion.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna
 • Chad Smith (ur. 25 października 1961 w Saint Paul, w stanie Minnesota) – amerykański perkusista, znany z występów w zespole rockowym Red Hot Chili Peppers. W 2009 roku w plebiscycie magazynu branżowego DRUM! został wyróżniony tytułem "najlepszego perkusisty funkowego" i "najlepszego perkusisty alternatywnego".  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.