• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Paweł Mścisławski

  Przeczytaj także...
  Tacy sami – siódmy album zespołu Lady Pank, wydany w 1988 roku. Płyta jest całkowitym odejściem zespołu od stylu znanego dotychczas fanom z poprzednich albumów. Przede wszystkim jest to album pop rockowy. Wyraźnie słychać wpływ amerykańskich stylów muzycznych na płytę (zwłaszcza w utworach "Oglądamy film" i "John Belushi"). Aranżacje charakteryzuje mocna perkusja, "jazgoczące" gitary elektryczne i syntezatory. Również wokal Janusza Panasewicza brzmi jakby nieco inaczej. Lady Pank udowadnia tą płytą, że jest zespołem dojrzałym, zrywa z młodzieńczym, luzackim stylem znanym dotąd fanom. Wielu fanów po tym albumie mogło czuć się rozczarowanym nagłą zmianą stylu i wizerunku muzycznego zespołu, jednak w gruncie rzeczy płyta spotkała się na rynku z życzliwym przyjęciem. Z tej samej sesji nagraniowej pochodzi utwór "Zasypiam nad ranem", który nie znalazł się na płycie. Utwór ten był zaprezentowany w promującym ten album programie telewizyjnym pod tym samym tytułem co płyta. Ukazał się on na wydanym w 2007 roku Boxie.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Oddział Zamknięty – pierwszy album polskiego zespołu rockowego Oddział Zamknięty. Wydany w 1983 roku nakładem Polskich Nagrań.

  Paweł Mścisławski, pseud. Kapiszon (ur. 28 września 1961) – polski muzyk, były gitarzysta basowy, zespołów Oddział Zamknięty i Lady Pank.

  Lady Pank – polski zespół rockowy założony w 1981 w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka.LP 3 – trzeci album zespołu Lady Pank (czwarty, jeśli liczyć album międzynarodowy), wydany w 1986 roku, nakładem wydawnictwa Polskie Nagrania Muza (SX 2286). Materiał ten ukazał się również na kasecie magnetofonowej (CK-534) tego samego wydawnictwa. W roku 1992 został wznowiony na płycie CD przez firmę Digiton oraz w 1993 przez Intersonus (IS 057). Jeden z utworów pochodzących z tej płyty powstał również w wersji angielskojęzycznej jako "On Top".

  Biografia[]

  Początkowo grał w zespole Oddział Zamknięty, ale później wraz z Jarosławem Szlagowskim przeszli do Lady Pank. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, próbował dołączyć do zespołu Bon Jovi. W 1988 roku wyjechał z Lady Pank do Stanów Zjednoczonych na trasę koncertową. W wyniku kłótni o pieniądze Mścisławski postanowił na stałe zostać w USA. Był kierowcą ciężarówki.

  Gitarzysta – osoba grająca na gitarze, muzyk, instrumentalista, członek zespołu muzycznego lub artysta solowy. Popularnie gitarzystów dzieli się na rytmicznych i prowadzących.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Dyskografia[]

 • OZ – Oddział Zamknięty (1983)
 • Lady Pank – Lady Pank (1983)
 • Ohyda – Lady Pank (1984)
 • Drop Everything – Lady Pank (1985)
 • LP 3 – Lady Pank (1986)
 • Tacy sami – Lady Pank (1988)
 • Przypisy

  1. rmf.fm: Co się zdarzyło 28 września? (pol.). [dostęp 2015-04-18].
  2. Arkadiusz Bartosiak, Łukasz Klinke: Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz (pol.). [dostęp 2015-04-18].
  3. Anna Malinowska: Lady Pank – boysband prawie bez kontroli [KSIĄŻKA] (pol.). [dostęp 2015-04-18].
  4. archiwumrocka.art.pl: Spis płyt muzyka: Paweł Mścisławski (pol.). [dostęp 2015-04-18].
  Drop Everything – międzynarodowy album zespołu Lady Pank, wydany w 1985 roku w USA. Płyta została też wydana w Wielkiej Brytanii, Brazylii i Argentynie, a następnie także w Polsce w zmienionej okładce przez Klub Płytowy Razem. Na kasecie magnetofonowej, na której znalazł się materiał, wydano dodatkowo angielską wersję utworu "On Top" z koncertu zespołu na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1985. Do utworu "Minus Zero" został nakręcony teledysk, który jako pierwszy teledysk z polskim zespołem był pokazywany w muzycznej telewizji MTV.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.