• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Paweł Kukiz  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Poniedziałek – polski obyczajowy film sensacyjny wyreżyserowany przez Witolda Adamka (debiut reżyserski) z 1998 roku.Policja Państwowa (w skrócie PP) – umundurowana i uzbrojona organizacja pełniąca funkcje porządkowe oraz antykryminalne na terenie Polski w latach 1918-1939.
  Paweł Kukiz odbierający z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wojciecha Hermelińskiego zaświadczenie o wyborze na posła VIII kadencji Sejmu (2015)

  Paweł Piotr Kukiz (ur. 24 czerwca 1963 w Paczkowie) – polski wokalista, autor tekstów i piosenek, aktor i polityk. W latach 1984–2013 lider zespołu Piersi. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2015, poseł na Sejm VIII kadencji.

  Marsz Niepodległości – manifestacja w postaci przemarszu ulicami Warszawy, odbywająca się co rok w dniu 11 listopada.Uniwersytet Wrocławski (UWr) – jeden z osiemnastu państwowych uniwersytetów klasycznych w Polsce z siedzibą we Wrocławiu, kształcący na kierunkach humanistycznych i ścisłych. Powstał pierwotnie w 1702 roku jako Leopoldina, a 24 sierpnia 1945 roku został przekształcony na polską uczelnię akademicką. Uczelnia swoimi tradycjami odwołuje się do niemieckich uczelni wrocławskich oraz Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Jest jedną z najważniejszych i najstarszych uczelni we Wrocławiu, na której studiuje blisko 31,6 tysięcy studentów.

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 1.1 Życie prywatne
 • 1.2 Kariera muzyczna i rozrywkowa
 • 1.3 Działalność społeczna i polityczna
 • 1.3.1 Działalność do 2014
 • 1.3.2 Działalność od 2014
 • 2 Nagrody i wyróżnienia
 • 3 Dyskografia
 • 4 Wybrana filmografia
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • Girl Guide - film sensacyjny z 1995 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego powstały na podstawie powieści Michała Szczepańskiego.Donald Franciszek Tusk (ur. 22 kwietnia 1957 w Gdańsku) – polski polityk, od 2007 prezes Rady Ministrów, w 2014 nominowany do objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej (od 1 grudnia 2014).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Bal maturalny - album studyjny producenta muzycznego Roberta M (Rozbójnik Alibaba) i Jana Borysewicza, gitarzysty zespołu Lady Pank. Wydawnictwo ukazało się 14 listopada 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej Step Records. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Bonson, Peja, Onar, Pih, Paweł Kukiz, Kobra, VNM oraz Krzysztof Cugowski.
  Wtorek – polski film komediowy z 2002 roku, wyreżyserowany przez Witolda Adamka. Scenariusz do filmu stworzyli Robert Brutter, Wojciech Jędrkiewicz oraz Witold Adamek. Zdjęcia powstały w kwietniu 2001, w Karczewie
  Juliusz Jan Machulski (ur. 10 marca 1955 w Olsztynie) – polski reżyser, producent filmowy, aktor, scenarzysta i dramaturg. Założyciel Studia Filmowego „Zebra” (1988).
  II Rzeczpospolita (II RP) – Rzeczpospolita Polska w latach 1918–1945, od odzyskania suwerenności państwowej w 1918 do wycofania uznania międzynarodowego dla Rządu RP na uchodźstwie w konsekwencji wykonania porozumień między mocarstwami wielkiej trójki na konferencji jałtańskiej w 1945.
  Platforma Obywatelska (PO) – polska partia polityczna, założona (początkowo jako stowarzyszenie) 24 stycznia 2001 (jako partia pod nazwą "Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej" zarejestrowana 5 marca 2002). Jej głównymi założycielami byli Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński z AWS i Donald Tusk z Unii Wolności. Skupia osoby o różnych poglądach, głównie chrześcijańsko-demokratycznych i konserwatywno-liberalnych, centroprawicowych i centrowych. Należy do Europejskiej Partii Ludowej. Od 2007 Platforma Obywatelska jest największą siłą polityczną w Sejmie oraz Senacie i wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym tworzy koalicję rządową, która jest zapleczem parlamentarnym rządu Donalda Tuska.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.