• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Paweł Janik - piłkarz

  Przeczytaj także...
  Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag) – stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowoczeskiego.Polonia Bytom (pełna nazwa: Klub Sportowy Polonia Bytom Spółka Akcyjna) – polski klub piłkarski, występujący w rozgrywkach II Ligi. Spotkania w roli gospodarza drużyna rozgrywa na Stadionie imienia Edwarda Szymkowiaka, położonym w pobliżu Śródmieścia.
  Szombierki Bytom – klub sportowy powstały jako Poniatowski w 1919 roku w Szombierkach. Obecnie działa tylko sekcja piłkarska.

  Paweł Janik (ur. 4 kwietnia 1949) – piłkarz polski, reprezentant kraju.

  W 1980 zdobył mistrzostwo Polski w barwach Szombierek Bytom. Wcześniej grał m.in. w Polonii Bytom. W ekstraklasie rozegrał 389 spotkań.

  Reprezentacja Polski[]

  Jedyny mecz w reprezentacji Polski rozegrał jako piłkarz Polonii 25 października 1970 w Pradze przeciwko Czechosłowacji (2:2).

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Rzeczypospolitej Polski w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo polskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.