• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pavlov

  Przeczytaj także...
  Pavlov – wieś i gmina w Czechach, w powiecie Havlíčkův Brod, w kraju Wysoczyna. 1 stycznia 2014 liczyła 146 mieszkańców.Pavlov – gmina w Czechach, w powiecie Igława, w kraju Wysoczyna. Według danych z dnia 1 stycznia 2013 liczyła 420 mieszkańców.
  Pavlov (niem. Pawlow) – gmina w Czechach, w powiecie Šumperk, w kraju ołomunieckim. Według danych z dnia 1 stycznia 2012 liczyła 605 mieszkańców.

  Gminy w Czechach:

 • Pavlov (powiat Kladno) – gmina w powiecie Kladno,
 • Pavlov (powiat Havlíčkův Brod) – gmina w powiecie Havlíčkův Brod,
 • Pavlov (powiat Igława) – gmina w powiecie Igława,
 • Pavlov (powiat Pelhřimov) – gmina w powiecie Pelhřimov,
 • Pavlov (powiat Zdziar nad Sazawą) – gmina w powiecie Zdziar nad Sazawą,
 • Pavlov (powiat Brzecław) – gmina w powiecie Brzecław,
 • Pavlov (powiat Šumperk) – gmina w powiecie Šumperk,
 • Inne:

  Powiat Igława (czes. Okres Jihlava) to powiat w kraju Vysočina (okręg terytorialny: kraj południowomorawski) w Czechach. Jego siedziba znajduje się w mieście Igława. Powierzchnia powiatu wynosi 1 180,13 km², zamieszkuje go 108 333 osób (gęstość zaludnienia wynosi 91,81 mieszkańców na 1 km²). Powiat ten liczy 121 miejscowości, w tym 5 miast.Powiat Zdziar nad Sazawą (czes. Okres Žďár nad Sázavou) – powiat w kraju Vysočina (okręg terytorialny: kraj południowomorawski) w Czechach. Jego siedziba znajduje się w mieście Zdziar nad Sazawą. Powierzchnia powiatu wynosi 1 671,84 km², zamieszkuje go 124 886 osób (gęstość zaludnienia wynosi 74,74 mieszkańców na 1 km²). Powiat ten liczy 195 miejscowości, w tym 6 miast.
 • Pavlov (stanowisko archeologiczne)
 • Zapoznaj się również z:

 • Pawłow
 • Pawłow

  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat Pelhřimov (czes. Okres Pelhřimov) – to powiat w kraju Vysočina (okręg terytorialny: kraj południowoczeski) w Czechach. Jego siedziba znajduje się w mieście Pelhřimov. Powierzchnia powiatu wynosi 1 289,9 km², zamieszkuje go 72 531 osób (gęstość zaludnienia wynosi 56,27 mieszkańców na 1 km²). Powiat ten liczy 120 miejscowości, w tym 8 miast.
  Czechy (czes. Česko), Republika Czeska (czes. Česká republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i czeskiej części Śląska. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,5 mln osób, z czego 94% to Czesi. Państwo czeskie dzieli się na czternaście krajów. Czechy są republiką parlamentarną, demokratycznym państwem prawa o liberalnym systemie rządów, opartym na swobodnej rywalizacji partii i ruchów politycznych. Głową państwa jest prezydent. Naczelnym organem władzy ustawodawczej jest parlament z Izbą Poselską i Senatem, władzy wykonawczej rząd z czternastoma ministerstwami, a władzy sądowniczej Sąd Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Czechy są członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Unii Europejskiej, NATO, strefy Schengen, Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.
  Powiat Kladno (czes. Okres Kladno) to powiat w kraju środkowoczeskim w Czechach. Jego siedziba znajduje się w mieście Kladno. Powierzchnia powiatu wynosi 691,470724 km², zamieszkuje go 150 536 osób (gęstość zaludnienia wynosi 217,85 mieszkańców na 1 km²). Powiat ten liczy 100 miejscowości, w tym 7 miast.
  Powiat Šumperk (czes. Okres Šumperk) to powiat w kraju ołomunieckiego (okręg terytorialny: kraj północnomorawski) w Czechach.
  Pavlov – otwarte stanowisko archeologiczne datowane na okres między 26-24 tys lat temu, zaliczane do kręgu kultur graweckich.
  Powiat Havlíčkův Brod (czes. Okres Havlíčkův Brod) to powiat w kraju Vysočina (okręg terytorialny: kraj wschodnioczeski) w Czechach. Jego siedziba znajduje się w mieście Havlíčkův Brod. Powierzchnia powiatu wynosi 1 264,93 km², zamieszkuje go 94 906 osób (gęstość zaludnienia wynosi 75,08 mieszkańców na 1 km²). Powiat ten liczy 120 miejscowości, w tym 8 miast.
  Powiat Brzecław (czes. Okres Břeclav) to powiat w kraju południowomorawskiego (okręg terytorialny: kraj południowomorawski) w Czechach. Jego siedziba znajduje się w mieście Brzecław. Powierzchnia powiatu wynosi 1172,77 km², zamieszkuje go 123 073 osób (gęstość zaludnienia wynosi 105,01 mieszkańców na 1 km²). Powiat ten liczy 69 miejscowości, w tym 10 miast.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.