• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pauline van der Wildt

  Przeczytaj także...
  XVIII Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1964 roku w Tokio (Japonia). Igrzyska w "Kraju kwitnącej wiśni" stały się imprezą łączącą tradycje ze współczesnością (zastosowano m.in. najnowsze techniki pomiarów wyników). Po wykluczeniu przez organizatorów niektórych sportowców z Indonezji oraz Korei Północnej kraje te wycofały swoje reprezentacje. MKOL nie wyraził zgody na występ ekip RPA, co było reakcją na rasistowską (w stosunku do czarnoskórej większości) politykę rządu w Pretorii.Wilhelmina "Winnie" van Weerdenburg (ur. 1 października 1946, zm. 27 października 1998), holenderska pływaczka, brązowa medalistka olimpijska z Tokio.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Paulina Jacoba (Pauline) van der Wildt (ur. 29 stycznia 1944), holenderska pływaczka, brązowa medalistka olimpijska z Tokio.

  Zawody w 1964 były jej jedynymi igrzyskami olimpijskimi i zajęła trzecie miejsce w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym. Tworzyły ją ponadto Toos Beumer, Winnie van Weerdenburg i Erica Terpstra.

  Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.