• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Paulina - telenowela  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  ITI Film Studio – założona w 1993 roku firma, ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Wiertniczej 166. Zajmuje się produkcją reklam TV oraz dystrybucją filmów, a także tłumaczeniem filmów na język polski. Firma ta należy do Grupy ITI. Dodatkowo współpracuje ze Start International Polska.Rafael Amador Flores (ur. 15 lutego 1959 w Tlaxcali; zm. 31 lipca 2018) – meksykański piłkarz występujący na pozycji obrońcy.

  Paulina (hiszp. La Usurpadora, dosł. Uzurpatorka) – meksykańska telenowela wyprodukowana przez wytwórnię Televisa. W rolach głównych wystąpili Gabriela Spanic i Fernando Colunga.

  Wersja polska[ | edytuj kod]

  Wersja TVN[ | edytuj kod]

  W Polsce telenowela była emitowana na antenie TVN. Pierwszy odcinek wyemitowano 12 marca 1999 o godzinie 18.00. Opracowaniem wersji polskiej zajęło się ITI Film Studio. Lektorem serialu był Mirosław Utta.

  Giovan Ramos, właściwie Juan Luis López Ramos, występujący także jako Giovan D’Angelo (ur. 2 grudnia 1972 w Barcelonie) – meksykański aktor telewizyjny i model pochodzenia hiszpańskiego. Stał się znany w Polsce z roli Ramiro Albornoza w telenowel Anita i jako Donato D’Angeli w telenowel Paulina. Univision – amerykańska stacja telewizyjna, założona w 1962 roku przez Emilio Azcárraga Vidaurreta z Telesistema Mexicano (obecnie Televisa). Stacja jest własnością Univision Communications, jest największym w kraju dostawcą treści w języku hiszpańskim, a następnie amerykańskim konkurentem Telemundo. Program stacji jest skierowany do latynoskich Amerykanów i obejmuje telenowele i inne seriale dramatyczne, sportowe, seriale, seriale reality i różnorodne, programy informacyjne oraz importowane filmy fabularne w języku hiszpańskim. Univision ma siedzibę w Midtown na Manhattanie w Nowym Jorku, a jej główne studia, zakłady produkcyjne i operacje biznesowe mieszczą się w Doral na Florydzie (niedaleko Miami).

  Wersja TV4 i TV6[ | edytuj kod]

  Telenowela była ponowie emitowana od 17 stycznia 2019 o godzinie 16.00 w TV4. Pierwszy odcinek obejrzało 245 704 widzów (2,46% udziałów). 15 lutego 2019 o godzinie 16:00 Czwórka pokazała odcinek nr 22. Był to ostatni epizod serialu wyemitowany na tej antenie. Od 18 lutego telenowela została przeniesiona do TV6. Szóstka rozpoczęła nadawanie telenoweli od odcinka 23. Serial był emitowany o godzinie 17.15. Ostatni 102. odcinek serialu został wyemitowany 10 czerwca 2019 w TV6. Stacje TV4 i TV6 wyemitowały Paulinę w nowej wersji lektorskiej. Lektorem serialu był Aleksander Pawlikowski.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Dominika Paleta (ur. 23 października 1972 w Krakowie) – aktorka pochodzenia polskiego, zamieszkała w Meksyku; znana w Polsce z telenowel: Paulina (1998), Tajemnice pocałunku (2000) i Virginia (2001). Córka Zbigniewa Palety (muzyka) i Barbary Paciorek. Siostra aktorki Ludwiki.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Sandra Echeverría Gamboa (ur. 11 grudnia 1984 w mieście Meksyk) – meksykańska aktorka i piosenkarka. Znana z tytułowej roli w telenoweli Marina.
  Marcelo Buquet, właściwie Hector Marcelo Buquet Corleto (ur. 4 października 1963 roku w Montevideo, Urugwaj) – urugwajski aktor telewizyjny, znany jest m.in. z kolumbijskiej telenoweli Kobieta w lustrze (La mujer en el espejo, 2004-2005), w której zagrał Juana Tobíasa Fonsece, właściciela firmy Marbela.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  TV6 (Szóstka) – polska stacja telewizyjna, należąca do Telewizji Polsat. Skierowana głównie do młodzieży. Stacja emituje m.in. seriale animowane, programy rozrywkowe oraz amerykańskie reality show (talent show i inne). Kanał nadaje zarówno przez cyfrową telewizję naziemną (na multipleksie 2) jak i przez platformy cyfrowe (Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+ i Orange TV).
  Ninón Sevilla, właściwie Emelia Pérez Castellanos (ur. 10 listopada 1929 w Hawanie, zm. 1 stycznia 2015 w Meksyku) – kubańsko-meksykańska aktorka, tancerka, piosenkarka.
  Julián Gil, właściwie Julián Elías Gil Beltrán (ur. 13 czerwca 1970 roku w Buenos Aires) – argentyński aktor telewizyjny i teatralny, model, animator kultury i impresario.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.