• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Paula Yates

  Przeczytaj także...
  Robert Frederick Xenon ‘Bob’ Geldof, irl. Roibeard Mac Giolla Dhuibh (ur. 5 października 1951 w Dublinie) – irlandzki wokalista, autor tekstów piosenek, aktor (zagrał główną rolę Pinka w filmie Alana Parkera Pink Floyd The Wall), działacz społeczny i biznesmen.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  Paula Elizabeth Yates (ur. 24 kwietnia 1959, zm. 17 września 2000) – brytyjska prezenterka telewizyjna, znana głównie z pop-rockowego programu muzycznego pod tytułem The Tube.

  Urodzona w rodzinie aktorskiej (matka, Elaine Smith, tancerka, aktorka i autorka powieści erotycznych, używała nazwisk scenicznych Hellen Thornton oraz Heller Toren). Aż do wieku dojrzałego aktorka uważała za swego ojca Jessa Yatesa, znanego jako „the Bishop” i prezentowanego w programie telewizyjnym Stars on Sunday.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu.

  W 1978 Yates pozowała nago do zdjęć dla „Penthouse’a”. Było to tuż zanim rozpoczęła pracę jako dziennikarka muzyczna – prowadząc własną kolumnę „Natural Blonde” (ang. naturalna blondynka) w tygodniku „Record Mirror”.

  Z Bobem Geldofem poznała się w 1976 roku, gdy przyleciała do Paryża podczas jego koncertów. 31 marca 1983 urodziła się ich pierwsza córka – Fifi Trixibelle. Po dziesięciu latach znajomości, pobrali się w Las Vegas 31 sierpnia 1986 roku. Urodziły im się jeszcze dwie córki: Peaches Honeyblossom Geldof (ur. 13 marca 1989, zm. 7 kwietnia 2014) i Little Pixie Frou-Frou Geldof (ur. 17 września 1990). Po dziewięciu latach małżeństwa, czyli w 1995 roku, Paula zostawiła Boba dla Michaela Hutchence’a, wokalisty INXS, z którym przeprowadzała wywiad i w którym się zakochała. Po roku urodziła ich córkę – Heavenly Hiraani Tiger Lily Hutchence (ur. 22 lipca 1996). Michael Hutchence zmarł 22 listopada 1997 roku.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.Michael Kelland John Hutchence (ur. 22 stycznia 1960 w Sydney, zm. 22 listopada 1997 w Sydney) – wokalista i autor tekstów australijskiej grupy INXS.

  Paula Yates zmarła prawie trzy lata później, w dziesiąte urodziny swojej córki, Pixie; według prokuratora przyczyną zgonu było przedawkowanie narkotyków. Opiekę nad osieroconą Tiger Lily Hutchence przejął Bob Geldof.

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Z Michaelem Hutchencem.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Biography for Paula Yates (ang.). Internet Movie Database (IMDb). [dostęp 2010-11-01].
  2. Whoop its my birthday! Today should be fun x (ang.). Peaches Geldof na Twitterze, 2010-03-13. [dostęp 2010-11-01].
  3. Nadine Linge: Pixie will show her Knicksy! (ang.). Daily Star, 2008-09-17. [dostęp 2010-11-01].
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  24 kwietnia jest 114. (w latach przestępnych 115.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 251 dni.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Penthouse - amerykański erotyczny miesięcznik dla mężczyzn, założony w 1965 r. przez Boba Guccione (1930-2010). Początkowo wydawany w Wielkiej Brytanii, a później także w innych krajach - w tym od 1969 r. w USA, gdzie osiągnął wielki sukces. W odróżnieniu od "łagodnego" Playboya pismo prezentuje treści mocno erotyczne, czasem uznawane za pornograficzne.
  Peaches Honeyblossom Geldof (ur. 16 marca 1989 w Londynie, zm. 7 kwietnia 2014 w Wrotham) – brytyjska modelka i prezenterka telewizyjna.
  Las Vegas (wymowa:/lɑːs ˈveɪɡəs/) – najbardziej zaludnione miasto w amerykańskim stanie Nevada, w hrabstwie Clark. Na arenie międzynarodowej kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami. Las Vegas, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. Tolerancja dla różnych form rozrywki dla pełnoletnich przypisała Las Vegas tytuł Miasta Grzechu.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.