• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Paul Oakenfold  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  We Are Planet Perfecto Volume 2 – album kompilacyjny angielskiego DJ-a i producenta muzycznego Paula Oakenfolda. Wydany 10 sierpnia 2012 roku nakładem wytwórni płytowej, Perfecto Records. Wydawnictwo składa się z dwóch płyt kompaktowych zawierających utwory i remiksy emitowane przez Oakenfolda w jego audycji radiowej Planet Perfecto oraz nadchodzące nowości z Perfecto Records. Wśród artystów obecnych na wydawnictwie znaleźli się, m.in Chuckie, Tom Fall, Mr. Pit, John Dahlbäck, Hardwell czy Michael Woods.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Paul Mark Oakenfold (ur. 30 sierpnia 1963 w Londynie) – brytyjski DJ i producent muzyczny. Z wykształcenia jest kucharzem. Uznawany za ikonę muzyki klubowej, jako jeden z pierwszych spopularyzował ten typ muzyki. Mimo ukończenia 50 lat – po ponad 30 latach kariery nadal jest aktywnym producentem i didżejem. Oakenfold uznawany jest za jednego z najdroższych DJ-ów świata (średnio 25 000 funtów za występ).

  Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.

  Uważany za legendę muzyki klubowej; uznawany jest za jedną z pierwszych osób, które zaczęły propagować house na wyspach brytyjskich.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Paul Oakenfold zaczął tworzyć muzykę w połowie lat 80. W 1989 roku Oakenfold i Steve Osborne podjęli się produkcji płyty formacji The Happy Mondays pt. Pills'N'Thrills And Bellyaches. Wydany w 1990 roku krążek przyniósł producentom nagrodę Brit. Oakenfold udowodnił, że możliwe jest łączenie rockowych gitar z tanecznymi podkładami.

  Trance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) rozwinięty w latach 90. Trance charakteryzuje tempo pomiędzy 130 a 155 BPM, bazuje na rozwiniętej, czasem podniosłej, o charakterze hymnu melodii, rytmicznej linii basowej zwykle wspieranej wyższą, rozwiniętą, dynamiczną linią pomocniczą. Większość utworów charakteryzuje także tzw. breakdown, czyli fragment w środku utworu bez beatów.Crazy Town – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół powstał w 1995 roku w Los Angeles.

  W roku 1993 razem ze Steve'em Osborne'em i wokalistką Dominique Atkins założył zespół Grace, pionierski pod względem łączenia muzyki trance z partiami wokalnymi. Ich wielki przebój "Not Over Yet" dotarł do 6. miejsca brytyjskiej Top 40 i na szczyt Hot Dance Club Play w USA. Stał się także chętnie remiksowany i wielokrotnie nagrywany w nowych wersjach, przez innych wykonawców (np. zespół Klaxons w roku 2007 jako "It's Not Over Yet").

  25 Years of Perfecto Records – album kompilacyjny angielskiego DJ-a i producenta muzycznego Paula Oakenfolda. Wydany został 20 marca 2015 roku nakładem wytwórni płytowej Perfecto Records. Wydawnictwo stanowi podsumowanie 25-letniej działalności wytwórni Perfecto Records.U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..

  Nagrania Paula Oakenfolda chętnie wykorzystują producenci filmów i seriali. W 2001 roku muzyk napisał oryginalną ścieżkę dźwiękową do amerykańskiego filmu akcji w reżyserii Dominica Seny Kod dostępu (Swordfish). Natomiast jego utwór "Dread Rock" znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Matrix: Reaktywacja (2003).

  Azealia Banks, w przeszłości znana jako Miss Bank$ (ur. 31 maja 1991) w nowojorskim Harlemie; amerykańska raperka, wokalistka i autorka tekstów.We Are Planet Perfecto Volume 3 - Vegas To Ibiza – album kompilacyjny angielskiego DJ-a i producenta muzycznego Paula Oakenfolda. Wydany 9 sierpnia 2013 roku nakładem wytwórni płytowej, Perfecto Records. Wśród artystów obecnych na wydawnictwie znaleźli się, m.in Underworld, Sander van Doorn, Mark Knight, Eddie Halliwell, Simon Patterson, Thomas Datt, Mike Hawkins, Moe Aly, Disfunktion, Blazer, Angry Man oraz Paul Oakenfold.

  Oakenfold jest autorem wielu remiksów takich zespołów i artystów jak U2, The Cure, Depeche Mode czy Madonna. W 1990 roku założył własną wytwórnię Perfecto Records. Pierwszy solowy album wydał dopiero w 2002 roku. Do nagrania płyty Bunkka zaprosił takich artystów jak Perry Farrell z formacji Jane’s Addiction, Shifty Shellshock z Crazy Town, Ice Cube, Tricky, czy Nelly Furtado. Drugi studyjny album Oakenfolda, A Lively Mind, ukazał się w roku 2006. Promował go przebojowy singel "Faster Kill Pussycat", nagrany przy współudziale amerykańskiej aktorki Brittany Murphy.

  Trance Mission – trzeci album studyjny angielskiego DJ-a i producenta muzycznego Paula Oakenfolda. Wydany został 20 czerwca 2014 roku przez wytwórnię płytową Perfecto Records. W Polsce natomiast 24 czerwca tego samego roku nakładem wytwórni ProLogic Music. Wydawnictwo składa się z dwóch płyt kompaktowych, na których zawarto najsłynniejsze utwory elektronicznej muzyki tanecznej, w nowych aranżacjach, przygotowanych przez Paula Oakenfolda.MDNA — dwunasty album studyjny amerykańskiej piosenkarki Madonny, wydany 23 marca 2012 roku przez wytwórnię Interscope Records podległą Universal Music Group. Jest pierwszym z trzech, które ukażą się w ramach kontraktu z firmą Interscope oraz pierwszym niepowiązanym z wytwórnią Warner Bros. Records, dla której Madonna nagrywała od początku kariery do 2009. Album ukazał się w dwóch wersjach: standardowej i specjalnej, różniącymi się okładkami i zawartością. W pierwszej znalazło się dwanaście utworów, a do drugiej dołączono dodatkową płytę z czterema kolejnymi i jednym remiksem. Obie ukazały się także w wersjach ocenzurowanych, w których nie znalazły się dwie piosenki.

  Został wybrany "najpopularniejszym DJ-em świata" według DJ Magazine w latach 1998 i 1999, a w latach 1997 i 2000 był w tym prestiżowym notowaniu drugi.

  W Polsce Paul Oakenfold wystąpił 7 czerwca 2003 roku w Atrium budynku Focus w Warszawie w ramach finału konkursu Heineken Music Thirst. 7 grudnia 2007 roku wystąpił w klubie W-Z Wrocław we Wrocławiu. W 2009 roku został gościem specjalnym koncertu Madonny w Warszawie. 6 czerwca 2012 wystąpił na festiwalu Planeta Born to Dance w Poznaniu, natomiast 1 sierpnia tego samego roku ponownie zagrał w Warszawie w ramach dziewiątej trasy koncertowej Madonny – MDNA Tour, promującej dwunasty album studyjny piosenkarki, zatytułowany "MDNA".

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Perry Farrell, właśc. Simon Bernstein (ur. 29 marca 1959 w Nowym Jorku) – muzyk amerykański, znany jako wokalista i autor tekstów zespołu rockowego Jane’s Addiction – uważany za jednego z pionierów alternatywnego rocka, zajmuje się również tworzeniem muzyki filmowej.

  Muzyk prowadzi swoją własną audycję radiową Planet Perfecto Show, emitowaną w internetowym radiu Digitally Imported. 16 stycznia 2012 ukazała się pierwsza kompilacja z serii „We Are Planet Perfecto” pt. We Are Planet Perfecto Vol. 1 z utworami emitowanymi w tej audycji. 10 sierpnia 2012 roku została wydana druga kompilacja We Are Planet Perfecto Vol. 2, poświęcona amerykańskiej muzyce klubowej. W listopadzie tego samego roku napisał dwie piosenki "Woman's World" i "Collide" dla amerykańskiej piosenkarki Cher.

  Vexille (jap. ベクシル 2077日本鎖国, Bekushiru 2077 Nihon sakoku) – japoński fantastycznonaukowy film anime z 2007 roku roku, w reżyserii Fumihiko Soriego. Światowa premiera filmu miała miejsce 1 sierpnia 2007.The MDNA Tour – dziewiąta trasa koncertowa amerykańskiej piosenkarki Madonny, promująca jej album studyjny MDNA (2012). Jej organizacją zajmuje się korporacja Live Nation, z którą w 2007 roku piosenkarka podpisała dziesięcioletni kontrakt. Trasa rozpoczęła się 31 maja 2012 i trwała do 22 grudnia tego samego roku. Obejmowała koncerty na Bliskim Wschodzie, Europie i obu Amerykach. Koncerty zdobyły uznanie krytyków i przyniosły sukcesy w kwestii sprzedaży biletów. Trasa okazała się jednak kontrowersyjna z kilku powodów, między innymi obnażania się Madonny na scenie i dacie występu w Polsce.

  9 sierpnia 2013 roku miała miejsce premiera trzeciej kompilacji We Are Planet Perfecto, Vol. 3 – Vegas to Ibiza. W tym samym roku artysta zrealizował utwór "Venus (Ibiza Edition)" dla amerykańskiej raperki Azealii Banks.

  20 czerwca 2014 roku ukazał się trzeci album studyjny artysty, zatytułowany Trance Mission, zawierający zupełnie nowe aranżacje najsłynniejszych utworów elektronicznej muzyki tanecznej. 24 października tego samego roku wydany został czwarty album kompilacyjny We Are Planet Perfecto Volume 4.

  20 marca 2015 roku na rynku muzycznym ukazało się wydawnictwo 25 Years of Perfecto Records, stanowiące podsumowanie 25-letniej działalności wytwórni Perfecto Records. 9 października tego samego roku została wydana piąta kompilacja z serii „We Are Planet Perfecto” pt. We Are Planet Perfecto Volume 5 – Back to My House.

  Nelly Kim Furtado (ur. 2 grudnia 1978 w Victorii, Kolumbia Brytyjska) – kanadyjska piosenkarka, autorka tekstów, producent muzyczny i aktorka.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  "Faster Kill Pussycat" – pierwszy singel promujący drugi studyjny album Paula Oakenfolda zatytułowany A Lively Mind. Utwór, wydany w pierwszym i drugim kwartale 2006 roku (zależnie od regionu), nagrano przy współudziale amerykańskiej aktorki Brittany Murphy. Tytuł piosenki nawiązuje do filmu Russa Meyera Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965).
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  A Lively Mind – drugi album studyjny angielskiego DJ-a i producenta muzycznego Paula Oakenfolda. Wydany 5 czerwca 2006 nakładem dwóch wytwórni płytowych: Maverick Records w Stanach Zjednoczonych oraz Perfecto Records w Wielkiej Brytanii.
  30 sierpnia jest 242. (w latach przestępnych 243.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 123 dni.
  Appleseed (jap. アップルシード, Appurushīdo) – manga science-fiction autorstwa Masamunego Shirowa, zawierająca elementy cyberpunku, mecha, polityki, filozofii i socjologii. Cztery tomy mangi wydane zostały w latach 1985-1989. Manga doczekała się kilku adaptacji: OVA, gier komputerowych oraz filmu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.