• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Paul McGuigan

  Przeczytaj także...
  Manchester – miasto (city) w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym Greater Manchester. W sensie formalnym stanowi samodzielny dystrykt metropolitalny.Paul "Bonehead" Arthurs (ur. 23 czerwca 1965 r. w Manchesterze) – gitarzysta grupy Oasis. Był jednym z założycieli zespołu wraz z Paulem McGuiganem, Tonym McCarollem i Liamem Gallagherem.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Paul "Guigsy" McGuigan (urodzony 9 maja 1971 w Manchesterze) - muzyk rockowy, gitarzysta basowy grupy Oasis w latach 1991-1999.

  Guigsy był jednym z założycieli grupy wraz z Paulem Arthursem, Tonym McCarollem i Liamem Gallagherem. Odszedł z zespołu w trakcie sesji nagraniowej do czwartego albumu Standing on the Shoulder of Giants, niedługo po odejściu Paula Arthursa. Następnie wycofał się z życia publicznego, okazjonalnie występował na scenie jako DJ.

  Liam Gallagher (właśc. William John Paul Gallagher; ur. 21 września 1972 w dzielnicy Manchesteru Longsight) – wokalista zespołu Beady Eye, a w latach 1991-2009 - zespołu Oasis. Brat gitarzysty i głównego kompozytora Oasis, Noela. Oprócz śpiewania, skomponował kilka piosenek dla zespołu Oasis. Jedną z bardziej znanych jest "Songbird", którą napisał dla swojej partnerki, Nicole Appleton. Okazjonalnie gra na gitarze rytmicznej oraz instrumentach klawiszowych. Znany jest z kontrowersyjnego zachowania i skłonności do alkoholu oraz agresji. Uznawany za jedną z ikon brit popu.

  W młodości McGuigan wykazywał duży talent piłkarski. Przewlekła kontuzja uniemożliwiła mu karierę futbolisty. Muzyk podtrzymał jednak zainteresowanie piłką nożną. Wraz z Paolo Hewittem napisał książkę o piłkarzu Robinie Friday'u pt. The Greatest Footballer You Never Saw.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.