• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Patterson - Nowy Jork

  Przeczytaj także...
  Putnam – hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork w USA. Populacja wynosi 95 745 mieszkańców (stan według spisu z 2000 r.).Dutchess – hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork w USA. Populacja wynosi 280 150 mieszkańców (stan według spisu z 2000 r.).
  Centrum Szkoleniowe Towarzystwa Strażnica – główne centrum szkoleniowe Towarzystwa Strażnica, mieszczące się w Patterson w stanie Nowy Jork w USA. Kompleks składa się z 28 budynków. Centrum Szkoleniowe powstało na zasadzie wolontariatu, w którym uczestniczyli Świadkowie Jehowy.

  Patterson – miasto w stanie Nowy Jork, w hrabstwie Putnam.

  Powierzchnia Patterson wynosi 85 km², zamieszkiwane jest przez 12023 mieszkańców (2010). Od północy graniczy z hrabstwem Dutchess, a od wschodu ze stanem Connecticut.

  W Patterson znajduje się Centrum Szkoleniowe Towarzystwa Strażnica, a w nim Biblijna Szkoła Strażnicy – Gilead oraz kilka działów Biura Głównego Świadków Jehowy.

  Znane osoby związane z Patterson[]

 • Sybil Ludington
 • Pete Seeger
 • Marta-Bryan Allen
 • Elizabeth Montgomery
 • Przypisy

  1. American FactFinder. United States Census Bureau. [dostęp 2014-10-09].
  2. Watchtower: Siedemdziesiąt lat Szkoły Gilead. jw.org. [dostęp 2014-10-09].
  3. Rocznik Świadków Jehowy 2000. Nowy Jork: Watchtower, 2000, s. 46, 47. ISBN 83-86930-36-5.
  Biblijna Szkoła Strażnicy – Gilead (ang. Watchtower Bible School of Gilead) – szkoła kształcąca misjonarzy Świadków Jehowy, założona przez Towarzystwo Strażnica w 1943 roku w South Lansig, stanie Nowy Jork w USA. Obecnie mieści się ona w Centrum Szkoleniowym Świadków Jehowy w Patterson w stanie Nowy Jork. Program szkolenia oparty jest przede wszystkim na Piśmie Świętym a koncentruje się ono na działalności ewangelizacyjnej. Pieczę nad Szkołą Gilead sprawuje Dział Szkoleń Teokratycznych pod nadzorem Komitetu Nauczania Ciała Kierowniczego. 14 września 2013 roku naukę zakończyła 135 klasa, którą ukończyło 48 studentów skierowanych do 24 krajów świata.Biuro Główne Świadków Jehowy – ośrodek nadzorujący międzynarodową działalność Świadków Jehowy. Biuro Główne jest również siedzibą Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy. Od 1909 roku znajduje się w nowojorskim Brooklynie w Stanach Zjednoczonych. W 2017 roku planowane jest przeniesienie Biura Głównego do Warwick.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Świadkowie Jehowy (pełna nazwa: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy) – restoracjonistyczny związek wyznaniowy głoszący, że jedynym Bogiem jest Jehowa (Jahwe) i o zbliżającym się objęciu władzy nad światem przez Królestwo Boże. Świadkowie Jehowy są zaliczani do tzw. nurtu badackiego, należącego do wyznań millenarystycznych. Ruch został zapoczątkowany przez Charlesa T. Russella w 1870 w Pensylwanii (USA). Obecnie liczy ok. 7,8 miliona aktywnych członków (głosicieli) na całym świecie (dane z roku 2012).
  Elizabeth Victoria Montgomery (ur. 15 kwietnia 1933 w Hollywood, zm. 18 maja 1995 w Los Angeles) – amerykańska aktorka sceniczna, filmowa i telewizyjna. Najbardziej znana z roli Samanthy w serialu telewizyjnym Ożeniłem się z czarownicą.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.