Patryk Vega
Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Pitbull. Nowe porządki – polski film sensacyjno-kryminalny w reżyserii Patryka Vegi. Uroczysta premiera filmu odbyła się 21 stycznia 2016 roku w warszawskich Złotych Tarasach, a do dystrybucji kinowej trafił dzień później.Botoks – polski serial telewizyjny z gatunku thriller, dramat z 2018 roku napisany i wyreżyserowany przez Patryka Vegę będący rozszerzeniem wątków historii i bohaterów znanych z filmu. Premiera serialu odbyła się na platformie Showmax 31 stycznia 2018 r., a kolejne odcinki wypuszczane są co tydzień. Oglądanie serialu dozwolone od lat 18.
Patryk Sebastian Vega (ur. jako Patryk Sebastian Krzemieniecki, 2 stycznia 1977 w Warszawie) – polski reżyser, scenarzysta i socjolog
Życiorys[ | edytuj kod]
Był wychowywany przez matkę. Kinem i montażem interesował się już w szkole podstawowej. Gdy otrzymał dowód osobisty, podjął starania o zmianę nazwiska, marząc o karierze międzynarodowej.
Pracował zarobkowo od 14. roku życia, początkowo handlując nielegalnym oprogramowaniem na jednej z warszawskich giełd. Jako nastolatek został wpisany do polskiej księgi rekordów Guinnessa jako najmłodszy twórca grafiki komputerowej.
Jest absolwentem socjologii na specjalizacji medialnej w Collegium Civitas w Warszawie. Obronił pracę magisterską na kanwie serialu dokumentalnego Prawdziwe psy, którego był współscenarzystą i reżyserem. Serial opowiadał o pracy warszawskiej policji. Jest współautorem (z Anną Kowalską i Rafałem Głogowskim) przekrojowej pracy socjologicznej Polski ruch feministyczny – analiza ruchu społecznego według teorii Alaina Touraine’a. Jako scenarzysta zadebiutował w 1998, realizując serial Pierwszy milion (2000). Jest pomysłodawcą i współrealizatorem serialu Prawdziwe psy (2001). Wyreżyserował autorskie seriale TVN Kryminalni (2005) i Twarzą w twarz (2007–2008), a także był reżyserem serialu TVP2 Instynkt.
W 2005 stworzył film PitBull, który został zrealizowany również w formie serialu telewizyjnego. Od 2010 wyreżyserował, oparte na autorskim scenariuszu, filmy, takie jak Ciacho (2010) i Last Minute (2013) oraz Służby specjalne (2014), Botoks (2017) i Kobiety mafii (2018), które zostały zrealizowane również w formie seriali. W 2016 stworzył też dwie kolejne części filmu Pitbull: Pitbull. Nowe porządki i Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Botoks został uznany za jedną z najgorszych produkcji 2017 przez serwis Mediakrytyk.pl − agregujący recenzje polskich krytyków.
Podstrony: 1 [2] [3] [4]