• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Patrick Brown

  Przeczytaj także...
  Harold Elliot Varmus (ur. 18 grudnia 1939) – amerykański noblista w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1989 roku. Zajął 94. miejsce na liście Top 100 Public Intellectuals Poll.Uniwersytet Kalifornijski (University of California) – główny i najbardziej prestiżowy publiczny uniwersytet amerykańskiego stanu Kalifornia, de facto złożony z dziesięciu uniwersytetów i określany jako ich system. Wraz z systemem California State University i Community Colleges tworzy trójgałęziowy system publicznego szkolnictwa wyższego Kalifornii.
  Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.

  Patrick O. Brown (ur. 23 września 1954 w Waszyngtonie) – amerykański biochemik.

  W 1976 roku ukończył studia chemiczne na University of Chicago. Na tej samej uczelni uzyskał stopień doktora biochemii (1980) oraz doktora medycyny (1982). W latach 1985–1988 odbywał na University of California, San Francisco staż pod kierunkiem J. Michaela Bishopa oraz Harolda Varmusa. W 1988 roku podjął pracę na Howard Hughes Medical Institute, a także na Stanford University, gdzie w 2000 roku uzyskał stanowisko profesora na Wydziale Biochemii.

  PMID (ang. PubMed Identifier, PubMed Unique Identifier) – unikatowy identyfikator przypisany do każdego artykułu naukowego bazy PubMed.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Jego badania polegały na wykorzystaniu mikromacierzy do badania ekspresji genów, szczególnie związanych z powstawaniem komórek nowotworowych.

  Był jednym z inicjatorów powstania Public Library of Science.

  W 2002 roku został wyróżniony Takeda Award.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Patrick O. Brown. The Takeda Foundation, 2002. [dostęp 2012-03-11].
 • E. Eichler, PO. Brown. 2005 Curt Stern Award address. Introductory speech for Patrick O. Brown.. „Am J Hum Genet”. 79 (3), s. 427-428, 2006. DOI: 10.1086/500330. PMID: 16909379. .
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Profil na Stanford University
 • Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. John Michael Bishop (ur. 22 lutego 1936 w York) – amerykański immunolog i mikrobiolog, laureat Nagrody Nobla w 1989 roku.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  University of Chicago (pol. Uniwersytet Chicagowski, Uniwersytet w Chicago) – jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich, założony w 1890 przez przedsiębiorcę i twórcę koncernu Standard Oil Johna D. Rockefellera w Chicago. Jest to uczelnia prywatna, na której studiuje ok. 14 tys. osób, z czego zaledwie 4515 to studenci studiów licencjackich (ang.: undergraduates).
  Uniwersytet Stanforda, The Leland Stanford Junior University (ang. Stanford University) – prywatny uniwersytet w Stanfordzie, w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych, w Dolinie Krzemowej.
  Public Library of Science (PLoS) – projekt non-profit rozwijania zbioru czasopism naukowych i innej literatury naukowej, dostępnego na licencjach wolnej dokumentacji. W 2006 r. w ramach tego projektu publikowane były następujące czasopisma: PLoS Biology, PLoS Medicine, PLoS Computational Biology, PLoS Genetics, PLoS Pathogens i PLoS Clinical Trials.
  Ekspresja genu (ang. gene expression) – proces, w którym informacja genetyczna zawarta w genie zostaje odczytana i przepisana na jego produkty, które są białkami lub różnymi formami RNA.
  Mikromacierz DNA, chip DNA – płytka szklana lub plastikowa z naniesionymi w regularnych pozycjach mikroskopowej wielkości polami (ang. spots), zawierającymi różniące się od siebie sekwencją fragmenty DNA. Fragmenty te są sondami, które wykrywają przez hybrydyzację komplementarne do siebie cząsteczki DNA lub RNA.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.