• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Patricia Hartmann

  Przeczytaj także...
  Sonia Rykiel (ur. 25 maja 1930 roku w Paryżu, we Francji) – francuska projektantka, aktorka oraz pisarka. Założycielka domu mody sygnowanego jej imieniem i nazwiskiem.Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.
  Fendi - włoski dom mody założony w 1918 r., znany głównie z produkcji butów, futer, a przede wszystkim torebek. Butiki z jego produktami znajdują się na całym świecie. Obecnie Fendi jest częścią grupy LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

  Patricia Hartmann (ur. 13 maja 1972 roku w Niemczech) – niemiecka modelka pracująca na rynku międzynarodowym.

  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.Christian Dior (ur. 21 stycznia 1905 w Granville w Normandii, zm. 24 października 1957 w Montecatini) - francuski projektant, założyciel domu mody.

  Kariera[edytuj kod]

  Patricia jako modelka zadebiutowała w 1989 roku w Niemczech. W 1991 roku podpisała międzynarodowe kontakty i zawojowała światowe stolice mody: Mediolan, Paryż, Londyn i Nowy Jork. Jej pierwszym poważnym zleceniem był pokaz Chanel w 1991 roku. Dzięki temu została zaproszona do prezentowania kolekcji innych znanych kreatorów mody. Prezentowała kolekcje: Christiana Diora, Fendi, Rifata Ozbeka, Chloé, Dolce & Gabbany, Versace, Sonii Rykiel oraz firmy odzieżowej Versus. Wielokrotnie brała udział w kampaniach reklamowych firmy L’Oréal oraz Christiana Diora. Ozdabiała okładki: Harper’s Bazaar, Elle, Vogue oraz Cosmopolitan. W 1999 roku zrezygnowała z międzynarodowej kariery, lecz nie zrezygnowała z pracy w Niemczech, gdzie pojawia się na wybiegach w Berlinie.

  Harper’s Bazaar – amerykański miesięcznik o tematyce modowej ukazujący się od 1867 roku. Jego wydawcą jest Hearst Corporation.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[edytuj kod]

 • Patricia Hartmann w Fashion Model Directory (ang.)
 • Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.Grupa L’Oréal – światowy koncern kosmetyczny z siedzibą w Clichy we Francji, obecny w ponad 130 krajach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1909 roku przez Eugène Schuellera jako Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  The Fashion Model Directory (FMD) – internetowa baza danych informacji o modelkach, agencjach modelek, markach odzieżowych, magazynach i projektantach mody. FMD często nazywana jest IMDb branży mody, jako jedna z największych na świecie baz danych mody. FMD ukazała się w internecie w roku 2000, a dwa lata później została przejęta przez brytyjską grupę mediów Fashion One Group.
  Mediolan (wł. Milano, łac. Mediolanum, lomb. Milan lub Milà) – miasto i gmina w północnych Włoszech, stolica prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami. Mediolan położony jest na wysokości 122 m n.p.m. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Według danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób, 7191 os./km². Zajmuje powierzchnię 182 km².
  Berlin – stolica, siedziba rządu Republiki Federalnej Niemiec. Największe miasto Niemiec, na prawach kraju związkowego. Zajmuje powierzchnię 890 km², zamieszkuje je blisko 3,5 mln osób. Jest największym po Londynie i Paryżu miastem w Unii Europejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.