• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pat McCutcheon  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Dubaj (arab. دبيّ Dubayy) – miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj przyciągnął uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa.Nowe Delhi (hindi नई दिल्ली, ang. New Delhi) – miasto, które jest obecną stolicą Indii. Znajduje się ono w Delhi – jednostce administracyjnej mającej status narodowego terytorium stołecznego (national capital territory). Nowe Delhi, choć pod względem administracyjnym jest osobnym miastem, nie stanowi wydzielonego organizmu miejskiego, lecz łączy się z sąsiednimi dzielnicami Delhi, stanowiąc jakby kolejną dzielnicę tego miasta.

  Pat McCutcheon (ur. 24 czerwca 1987 w Narromine) – australijski rugbysta występujący w trzeciej linii młyna w zespole Waratahs, reprezentant kraju, zwycięzca Super Rugby, mistrz świata U-19 z 2006 roku oraz srebrny medalista igrzysk Wspólnoty Narodów.

  Reprezentacja Nowej Zelandii w rugby 7 mężczyzn – zespół rugby 7, biorący udział w imieniu Nowej Zelandii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest New Zealand Rugby Union, członek IRB.Robbie Deans (ur. 4 września 1959 w Cheviot) – nowozelandzki rugbysta, reprezentant kraju, następnie trener. Pięciokrotny zwycięzca Super 12/14 z Crusaders, triumfator National Provincial Championship oraz zdobywca Ranfurly Shield.

  Spis treści

 • 1 Kariera klubowa
 • 2 Kariera reprezentacyjna
 • 3 Przypisy
 • 4 Bibliografia


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  World Rugby Sevens Series (od nazwy sponsora HSBC World Rugby Sevens Series) – coroczna seria turniejów dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7 organizowana przez World Rugby (wcześniej IRB) od sezonu 1999/2000. Zwycięzcą w danym sezonie zostaje zespół, który podczas całego cyklu zdobędzie najwięcej punktów, które są przyznawane za zajęcie poszczególnych miejsc w każdym turnieju, których liczba w historii zawodów wahała się od siedmiu do jedenastu. Turnieje trwają z reguły dwa dni i występuje w nich szesnaście reprezentacji, wyjątkiem jest trzydniowy Hong Kong Sevens. Spośród szesnastu dotychczasowych edycji dwunastokrotnie triumfowała reprezentacja Nowej Zelandii.
  Western Force – australijski zespół rugby union z siedzibą w Perth utworzony w 2005 roku przez Western Australia Rugby Union w celu uczestniczenia w rozgrywkach Super Rugby. Obszarem franszyzy jest cały stan Australia Zachodnia.
  Mistrzostwa Oceanii w Rugby 7 Mężczyzn 2010 – trzecie mistrzostwa Oceanii w rugby 7 mężczyzn, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez FORU mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Oceanii, które odbyły się w dniach 1–2 października 2010 roku w australijskim mieście Darwin.
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2006 – trzydzieste ósme mistrzostwa świata U-19 w rugby union mężczyzn zorganizowane przez IRB, które odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach od 4 do 21 kwietnia 2006 roku.
  Rugby 7 na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010 odbyło się w dniach 11 - 12 października 2010 w kompleksie sportowym - Delhi University Sports Complex. Rozegrano tylko turniej mężczyzn, triumfowali zawodnicy z Nowej Zelandii.
  Super Rugby – zawodowa liga rugby union skupiająca czołowe zespoły z Australii, Nowej Zelandii i Południowej Afryki. Jest to największa i uznawana za najlepszą ligę południowej półkuli. W przeszłości liga była mniej liczna, zgodnie z czym nosiła nazwę Super 12 (do 2006), a później Super 14 (do 2010).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.101 sek.