• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Passions

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.
  NBC (od National Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna (pierwotnie radiowa) z siedzibą w Rockefeller Center, Nowy Jork. Jest częścią medialnego koncernu NBCUniversal. Dostarcza audycji ponad 200 amerykańskim stacjom telewizyjnym. Właściciel sieci, NBCUniversal, od 2011 roku należy w 51% do firmy Comcast, zaś 49% nadal do GE.

  Passionsamerykańska dzienna (daytime) opera mydlana, nadawana od 1999 do 2008 roku.

  Była ostatnią amerykańską operą mydlaną z elementami fantastycznymi. Jedna z bohaterek serialu była ponad 500-letnią czarownicą. Z powodu niskiej oglądalności telewizja NBC podjęła decyzję o zdjęciu serialu z anteny. Produkcję tę zdecydowała się zakupić amerykańska telewizja satelitarna DirecTV. 6 września 2007 roku nadano ostatni odcinek serialu w telewizji NBC. Pierwszy odcinek w telewizji satelitarnej DirecTV na kanale 101 (w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych na kanale 103) został wyemitowany 17 września 2007. W stacji NBC serial był nadawany pięć razy w tygodniu. W DirecTV z początku był emitowany cztery razy w tygodniu, później ograniczono emisję do trzech odcinków. Widzowie DirecTV pod koniec żywota serialu mogli oglądać Passions od poniedziałku do środy w godzinach 2.00 pm i 5.00 p.m., natomiast w czwartki 101 emitowała maratony powtórkowe odcinków nadawanych w tygodniu od godziny 2.00 pm. do 5.00 p.m.

  Pasmo programowe – przedział czasowy w trakcie doby, określany przez nadawcę radiowego oraz telewizyjnego, będący integralnym elementem ramówki danej stacji. Poszczególne pasma programowe posiadają różną oglądalność/słuchalność. W konkretnych pasmach emitowane są programy telewizyjne/audycje radiowe o odmiennej treści, np. pasma edukacyjne, rozrywkowe, informacyjne.Opera mydlana (ang. Soap opera) – cykliczne słuchowisko radiowe (serial radiowy) lub rodzaj serialu telewizyjnego. W Polsce określenie to nie jest stosowane przez stacje telewizyjne, producentów, prasę. Produkcje posiadające cechy oper mydlanych określane są najczęściej jako seriale obyczajowe lub telenowele.

  W grudniu 2007 pojawiła informacja, że w 2008 roku serial zostanie zdjęty z anteny DirecTV. W Internecie pojawiały się niepotwierdzone informacje, że zakupem Passions zainteresowane są inne kanały telewizyjne, tj. MyNetworkTV, USA Network czy SoapNet, jednak żadna stacja go nie kupiła, a ostatni odcinek (2231) został wyemitowany 11 sierpnia 2008 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.722 sek.