• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Parkstadion

  Przeczytaj także...
  FC Gelsenkirchen-Schalke 04 (w skrócie nazywany FC Schalke 04 bądź S04) – niemiecki klub sportowy z siedzibą w mieście Gelsenkirchen, leżącym w zachodniej części kraju w Zagłębiu Ruhry, w kraju związkowym Nadrenia-Westfalia. Klub założony został 4 maja 1904.X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbyły się w dniach 13 czerwca – 7 lipca 1974 roku, w RFN i Berlinie Zachodnim. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja RFN, drugie Holandia, trzecie Polska a na czwartym miejscu uplasowali się obrońcy trofeum z Meksyku z roku 1970 piłkarze Brazylii.
  Veltins-Arena (dawniej Arena AufSchalke i FIFA WM-Stadion Gelsenkirchen) – stadion piłkarski znajdujący się w Gelsenkirchen w Niemczech.

  Parkstadion – stadion w Gelsenkirchen, w Niemczech, na którym do maja 2001 roku rozgrywała swoje mecze drużyna Schalke 04 (obecnie mecze rozgrywane są na nowym obiekcie – Veltins-Arena).

  Stadion został otwarty w 1973 roku. Jego pojemność całkowita wynosiła 62 tys., jednak po częściowej rozbiórce liczbę miejsc zredukowano do ok. 10 tys.

  Na obiekcie rozegrano pięć meczów Mistrzostw Świata w 1974 roku oraz dwa spotkania Euro 88.

  Gelsenkirchen - miasto na prawach powiatu położone w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Münster, w Zagłębiu Ruhry (niem. Ruhrgebiet). Siedziba klubu piłkarskiego Schalke 04 Gelsenkirchen.Decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA z dnia 15 marca 1985 roku ósme finały Mistrzostw Europy w piłce nożnej odbyły się w roku 1988 na stadionach Republiki Federalnej Niemiec. Mecz otwarcia miał miejsce 10 czerwca 1988 roku na stadionie Rheinstadion w Düsseldorfie. Finał rozegrano 25 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Monachium. W turnieju udział wzięło osiem drużyn. Ekipa niemiecka nie brała udziału w eliminacjach, ponieważ była gospodarzem turnieju. Pozostałe drużyny o prawo występu walczyły w grach eliminacyjnych, które rozpoczęły się 10 września 1986 roku. Jedyny jak dotąd tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja Holandii.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.