• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Park Miejski im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Przeczytaj także...
  Franciszek Szanior (ur. 6 października 1853 w Warszawie, zm. 5 lutego 1945 w Kamieńsku) - ogrodnik, działający głównie w Warszawie.Ostrowiec Świętokrzyski – miasto w województwie świętokrzyskim. Siedziba władz powiatu ostrowieckiego. Prawa miejskie od 1613. Ośrodek przemysłowy: huta żelaza i zakład metalurgiczny, zakłady materiałów ogniotrwałych, odzieżowe, spożywcze; przemysł chemiczny, poligraficzny i drzewny. Według danych GUS z grudnia 2009 miasto posiadało 72 455 mieszkańców.
  Kamienna – rzeka w centralnej Polsce należąca do środkowomałopolskiego regionu hydrologicznego, lewobrzeżny dopływ Wisły. Na prawie całym odcinku płynie przez województwo świętokrzyskie, jednak jej źródło oraz ujście rzeki znajdują się na południowych krańcach województwa mazowieckiego.

  Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – położony jest w środkowej części Ostrowca Świętokrzyskiego pomiędzy ulicami Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Starokunowską i Aleją 3 Maja, natomiast jego południową granicę stanowi rzeka Kamienna. Park założono w 1926 roku na błoniach ostrowieckich, na północnym brzegu rzeki Kamiennej. Rozrastające się miasto otoczyło równomiernie obecny teren parku powodując, że stał się on centralnym punktem miasta. Twórcą parku był Franciszek Szanior.

  Festiwal Bluesowo – Rockowy im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” – polski festiwal muzyczny odbywający się od 2007 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim na terenie Parku Miejskiego im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Pomysłodawcą imprezy, organizowanej przez ostrowieckie MCK, jest Piotr Bogusław Jędrzejczak. Patronat nad imprezą sprawują Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

  Park zajmuje powierzchnię ok. 20 ha. Znajdują się tam place zabaw, skate park, siłownia i muszla koncertowa, dzięki czemu jest on miejscem wielu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Odbywa się tu m.in. Festiwal Bluesowo-Rockowy im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.