• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Park City - Utah

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).
  Puchar Świata w skokach narciarskich w Park City został po raz pierwszy rozegrany w sezonie 2000/01 w ramach próby przedolimpijskiej. Konkurs drużynowy zakończył się zwycięstwem reprezentacji Japonii. Indywidualnie triumfował Adam Małysz, który, pod nieobecność Martina Schmitta, objął przodownictwo w klasyfikacji Pucharu Świata. Na Utah Olympic Park w ramach zmagań o Kryształową Kulę skoczkowie narciarscy zawitali do tej pory jeszcze jeden raz. Konkurs zakończył się wygraną japończyka, Noriakiego Kasai. Drugie zawody, z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru, zostały odwołane. Dzień przed zmaganiami groźny upadek podczas treningu miał Adam Małysz. Polak na kilkadziesiąt sekund stracił przytomność, jednak ostatecznie skończyło się tylko na otarciach i obiciach.
  Park City.

  Park City – miasto położone w amerykańskim stanie Utah, w pobliżu Salt Lake City. Według spisu ludności z 2000 roku liczyło 7 371 mieszkańców.

  Salt Lake City (dosł. Miasto nad Jeziorem Słonym) – miasto w zachodniej części Stanów Zjednoczonych i stolica stanu Utah, położone nad rzeką Jordan, na wschód od Wielkiego Jeziora Słonego.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Znajdują się tu obiekty na których odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002.

  XIX Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w amerykańskiej miejscowości Salt Lake City w 2002. Startowało 2527 zawodników z 78 krajów. Igrzyska otworzył prezydent USA George W. Bush.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Puchar Świata w skokach narciarskich w Park City
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Podstawowe dane statystyczneUnited States Census Bureau (ang.)
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.