• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Park Arkadia w Warszawie

  Przeczytaj także...
  Mokotów – lewobrzeżna dzielnica Warszawy na południu miasta, leżąca po obu stronach skarpy wiślanej (Górny i Dolny Mokotów).Ulica Puławska - ulica w Warszawie i Piasecznie zaczynająca się (według numeracji) w dzielnicy Mokotów, a kończąca na granicy administracyjnej miasta Warszawa. W tym miejscu styka się z ulicą Puławską w Piasecznie, która zaczyna się w Piasecznie od rynku miejskiego i kończy na administracyjnej granicy gminy Piaseczno.
  Królikarnia – klasycystyczny pałac w Warszawie, wzniesiony w latach 1782-1786, położony przy ul. Puławskiej 113a na Mokotowie u szczytu skarpy wiślanej. Jego nazwa pochodzi z czasów saskich, kiedy to znajdował się tu zwierzyniec, w którym polowano na króliki.

  Park Arkadia – park znajdujący się w warszawskiej dzielnicy Mokotów między ulicami: Puławską, Żywnego, Piaseczyńską i Idzikowskiego.

  Opis[ | edytuj kod]

  Park powstał w latach 1968–1970 według projektu Longina Majdeckiego w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego założenia pałacowo-ogrodowego Królikarnia.

  W 2008 teren parku Arkadia został objęty ochroną jako zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Arkadia”.

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Arkadia“ – zespół przyrodniczo-krajobrazowy położony na terenie Parku Arkadia w warszawskiej dzielnicy Mokotów.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Park Arkadia. W: Urząd m.st. Warszawy [on-line]. zielona.um.warszawa.pl. [dostęp 2017-06-05].
  2. Uchwała w sprawie ustanowienia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „ARKADIA”.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Park Arkadia na stronach m.st. Warszawy
 • Longin Majdecki (ur. 4 października 1925 w Warszawie, zm. 14 lipca 1997 tamże) – polski architekt krajobrazu i historyk sztuki. Jeden z najwybitniejszych architektów krajobrazu w Polsce i na świecie Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Ogrodniczą II stopnia na Ursynowie. Uzyskał dyplom na Wydziale Ogrodniczym SGGW oraz na Studium Podyplomowym Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1959 uzyskał dyplom historyka sztuki na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1949 pracował jako architekt-ogrodnik.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.