• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Paris Match

  Przeczytaj także...
  Winston Leonard Spencer Churchill KG, OM (ur. 30 listopada 1874 w Blenheim Palace, zm. 24 stycznia 1965 w Londynie) – brytyjski polityk, mówca, strateg, pisarz i historyk, dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, laureat literackiej Nagrody Nobla, honorowy obywatel Stanów Zjednoczonych. W 2002 w plebiscycie organizowanym przez BBC został uznany najwybitniejszym Brytyjczykiem wszech czasów.Life (ang. "życie") - amerykańskie czasopismo wydawane od roku 1883. Do roku 1972 był tygodnikiem, a od roku 1978 do 2000 regularnie wychodziło jako miesięcznik. W roku 2000 zawieszone, wznowiło działalność w 2004 jako cotygodniowa wkładka do gazet codziennych (m.in. do The Washington Post, Los Angeles Times, Chicago Tribune i Daily News), by po trzech latach, w 2007 wstrzymać ponownie wydawanie w formie papierowej. Life od tego czasu ukazuje się w internecie. W internecie znajdzie się darmowa, pełna kolekcja 10 milionów zdjęć magazynu.
  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

  Paris Matchfrancuski tygodnik ilustrowany, który ukazuje się od 1949 roku.

  Paparazzo (l. mn. paparazzi) – popularna nazwa fotoreporterów działających zwykle na własną rękę specjalizujących się w wykonywaniu zdjęć znanych osób.Chronologiczna lista premierów Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Britain, UK):
  Redaktor naczelny pisma, Olivier Royant.

  Historia gazety rozpoczęła się w 1938 roku, kiedy to przedsiębiorca Jean Prouvost przejął sportowy tygodnik „Match”. Stopniowo rozszerzał tematykę sportową o wiadomości społeczno-polityczne. Podczas wojny nie był wydawany. Dopiero w 1949 roku gazeta pojawiła się ponownie, ale pod nowym tytułem, jako „Paris Match”. Profil periodyku wzorowano na amerykańskim magazynie „Life”, w którym zamieszczano aktualne wiadomości, reportaże i zdjęcia sławnych osób często wykonane przez paparazzi. Pierwszy numer pisma „Paris Match” pojawił się 25 marca 1949 roku z dwukrotnym premierem Wielkiej Brytanii Winstonem Churchillem na okładce.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • oficjalna strona „Paris Match” (fr.)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.653 sek.