• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Goryniu

  Przeczytaj także...
  Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Goryniu – Jedna z 13 parafii rzymskokatolickich dekanatu jedlińskiego.Województwo mazowieckie – jednostka podziału administracyjnego Polski, największe pod względem powierzchni i ludności województwo, znajdujące się w środkowej i wschodniej części Polski. Obejmuje obszar o powierzchni 35 558,47 km². Według danych z 2011 r. miało 5,29 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Warszawa. Województwo zostało utworzone 1 stycznia 1999 r.
  Województwo warmińsko-mazurskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju. Siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Olsztyn. Obejmuje obszar 24 173,47 km², a w 2012 r. miało 1,45 mln mieszkańców.
  Diecezja elbląska (łac. Dioecesis Elbingensis) - jedna z 3 diecezji obrządku łacińskiego w metropolii warmińskiej ustanowiona 25 marca 1992 przez papieża Jana Pawła II bullą Totus Tuus Poloniae Populus, powstała z części diecezji: gdańskiej, warmińskiej i chełmińskiej.Diecezja radomska – jedna z 3 diecezji rzymskokatolickich w metropolii częstochowskiej w Polsce. Wydzielona została z części dotychczasowej diecezji sandomiersko-radomskiej i ustanowiona 25 marca 1992 przez papieża Jana Pawła II bullą Totus Tuus Poloniae Populus.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama