• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Parafia Ducha Świętego w Krośnie

  Przeczytaj także...
  Krosno (niem. Krossen) – miasto na prawach powiatu w województwie podkarpackim, siedziba władz powiatu krośnieńskiego.Parafia (z łac. parochia), probostwo – podstawowa jednostka organizacyjna Kościoła katolickiego i wielu innych wyznań chrześcijańskich. Według koncepcji teologicznych to przede wszystkim określona wspólnota wiernych. Zwierzchnikiem parafii jest proboszcz, któremu mogą pomagać inni księża wikariusze, oraz kapelani czy rezydenci. Centralnym ośrodkiem życia parafii jest kościół parafialny (farny).
  Parafia Trójcy Przenajświętszej w Krośnie - najstarsza z dziewięciu rzymskokatolickich parafii w Krośnie. Należy do dekanatu Krosno I, w archidiecezji przemyskiej.

  Parafia Ducha Świętego w Krośnie - rzymskokatolicka parafia znajduje się w Krośnie, należący do dekanatu Krosno II, w archidiecezji przemyskiej. Jest obsługiwana przez księży michalitów.

  Historia[]

  Parafia erygowana w roku 1981 z macierzystej parafii Trójcy Przenajświętszej w Krośnie.

  Kościół parafialny[]

  Kościół wybudowany w latach 80. XX wieku.

  Zgromadzenie św. Michała Archanioła (CSMA – łac.Congregatio Sancti Michaelis Archangeli, popularna nazwa michalici) – wspólnota kapłanów i braci zakonnych założona na początku XX wieku przez bł. księdza Bronisława Markiewicza. Patronem Zgromadzenia jest św. Michał Archanioł.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.