• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Parafia św. Jana Chrzciciela w Cegłowie - starokatolicka  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Cegłów – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w aglomeracji warszawskiej, w powiecie mińskim, w gminie Cegłów.Kościół Starokatolicki Mariawitów w Rzeczypospolitej Polskiej – kościół chrześcijański nurtu katolickiego prawnie działający na terenie Polski i Francji. Obecnie liczy około 30 tysięcy wyznawców, głównie na Mazowszu. Siedzibą władz Kościoła jest miasto Płock, gdzie rezyduje biskup naczelny ojciec Michał Maria Ludwik Jabłoński. Organem prasowym wspólnoty jest kwartalnik Mariawita.
  Zobacz też[]
 • Cmentarz mariawicki w Cegłowie
 • Kaplica mariawicka w Jędrzejowie Nowym
 • Przypisy

  Kaplica mariawicka w Jędrzejowie Nowym – świątynia mariawicka, filia parafii św. Jana Chrzciciela w Cegłowie wchodzącej w skład diecezji lubelsko-podlaskiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.Diecezja lubelsko-podlaska – jedna z trzech diecezji Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Polsce, ze stolicą w Wiśniewie. Ordynariuszem diecezji jest bp Michał Maria Ludwik Jabłoński, rezydujący w Płocku.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Bolesław Maria Łukasz Wiechowicz (ur. 18 listopada 1869, zm. 26 kwietnia 1924 w Cegłowie) – kapłan mariawicki, animator mariawityzmu na wschodnim Mazowszu i Podlasiu.
  Powiat miński – powiat w Polsce (województwo mazowieckie), w aglomeracji warszawskiej, reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Mińsk Mazowiecki.
  Świętochy – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Siennica, około 60 kilometrów od Warszawy.
  Parafia (z łac. parochia), probostwo – podstawowa jednostka organizacyjna Kościoła katolickiego i wielu innych wyznań chrześcijańskich. Według koncepcji teologicznych to przede wszystkim określona wspólnota wiernych. Zwierzchnikiem parafii jest proboszcz, któremu mogą pomagać inni księża wikariusze, oraz kapelani czy rezydenci. Centralnym ośrodkiem życia parafii jest kościół parafialny (farny).
  Skupie – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Cegłów. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa siedleckiego.
  Antoni Maria Roman Nowak właściwie Antoni Nowak (ur. 16 listopada 1931 w Dobrej) – polski biskup mariawicki, w latach 1983–1992 ordynariusz diecezji lubelsko-podlaskiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
  Pius X (łac. Pius X, właśc. Giuseppe Melchiorre Sarto; ur. 2 czerwca 1835 w Riese, w prowincji Treviso, zm. 20 sierpnia 1914 w Rzymie) – papież w okresie od 4 sierpnia 1903 do 20 sierpnia 1914, święty Kościoła katolickiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.