• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Parafia św. Franciszka z Asyżu w Humpty Doo

  Przeczytaj także...
  Diecezja Darwin - diecezja Kościoła rzymskokatolickiego, wchodząca w skład metropolii Adelaide. Obejmuje swym zasięgiem całość Terytorium Północnego, jednak w tej części Australii jako katolicy deklaruje się zaledwie 7,5% ludności. Została erygowana w 1847 jako diecezja Wiktorii. W 1888 została przemianowana na diecezję Wiktorii-Palmerston. Pod obecną nazwą działa od 1938 roku.Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.
  Parafia (z łac. parochia), probostwo – podstawowa jednostka organizacyjna Kościoła katolickiego i wielu innych wyznań chrześcijańskich. Według koncepcji teologicznych to przede wszystkim określona wspólnota wiernych. Zwierzchnikiem parafii jest proboszcz, któremu mogą pomagać inni księża wikariusze, oraz kapelani czy rezydenci. Centralnym ośrodkiem życia parafii jest kościół parafialny (farny).

  Parafia św. Franciszka z Asyżu w Humpty Dooparafia rzymskokatolicka, należąca do diecezji Darwin.

  W niedzielnej mszy św. uczestniczy zwykle około 200 parafian.


  Przypisy

  1. HUMPTY DOO (ang.). [dostęp 2014-09-06].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Humpty Doo - miejscowość na obszarze Terytorium Północnego w Australii, w odległości 40 km na południe od Darwin. Humpty Doo położona jest przy skrzyżowaniu dróg Stuart Highway i Arnhem Highway.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.