• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Paradise Kiss  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Live action – pochodzący z języka angielskiego termin odnoszący się do pracy wykonywanej przez żywych aktorów przed kamerą, w przeciwieństwie do animacji. Live action jest normą w kinematografii, więc używanie tego terminu jest zazwyczaj zbyteczne. Jest jednak konieczne w sytuacji, gdzie ważne jest rozróżnienie, czy chodzi o animację, czy praca jest adaptacją kreskówki, jak na przykład Flintstonowie, 101 dalmatyńczyków (odnoszące się do kreskówki i filmu aktorskiego).Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.

  Paradise Kiss (jap. パラダイス・キス Paradaisu Kisu), w skrócie Parakissjosei-manga autorstwa Ai Yazawy, która ukazywała się w japońskim magazynie Zipper od 1999 do 2003 roku. Opowiada ona historię Yukari Hayasaki, osiemnastoletniej uczennicy prestiżowego liceum, która zostaje zwerbowana jako modelka do szkolnego pokazu przez czwórkę absolwentów technikum artystycznego Yazawa (Yazagaku) i od tej pory zaczyna wieść zupełnie nowe życie.

  Biseksualizm – odczuwanie popędu płciowego lub emocjonalnego do osobników obu płci. Sam termin został wprowadzony około roku 1809 przez botaników i początkowo odnosił się wyłącznie do roślin. Jako określenie orientacji zaczął funkcjonować prawdopodobnie dopiero w XX wieku, kiedy rozpoczęto szersze badania nad ludzką seksualnością.Ai Yazawa (jap. 矢沢 あい, Yazawa Ai, ur. 7 marca 1967 w Osace) – japońska mangaka. Wychowała się w Amagasaki, w prefekturze Hyōgo. Jej pseudonim pochodzi od japońskiego piosenkarza, Eikichi Yazawy, którego jest fanką.

  Manga sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzach i została przetłumaczona na 10 języków.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Yukari Hayasaka mieszka w Tokio razem z młodszym bratem Suguru i surową oraz wymagającą matką Yasuko. Na skutek zaborczości matki, Yukari poświęca całe dnie nauce, byle by tylko nie zawieść pokładanych w niej nadziei. Pewnego dnia zostaje poproszona przez czterech uczniów Yazagaku, Miwako Sakurade, Arashiego Nagase, Daisuke „Isabelle” Yamamoto i Joujiego „George’a” Koizumi o występ w charakterze modelki na pokazie mody w ich szkole. Początkowo Yukari odmawia pod pretekstem nauki do egzaminów. Dowiaduje się, że wszyscy tworzą grupę projektantów zwaną Paradise Kiss. Widząc, jak bardzo poważnie traktują swoje zajęcie i jak odmiennie patrzą na świat, przyjmuje jednak ich propozycję zostania modelką. Dodatkowo na jej decyzję wpływa fascynacja szefem Paradise Kiss, George’em. Początkowo Yukari na potrzeby spotkań z nowo poznanymi ludźmi przestaje chodzić do szkoły przygotowawczej, rezygnuje też z nauki w bibliotece. Wszystko utrzymuje w sekrecie przed wymagającą matką, która z pewnością nie pochwaliłaby decyzji córki o zostaniu modelką. Yukari, czując się coraz lepiej w gronie przyjaciół, pomaga w wyszywaniu sukni na pokaz koralikami, zaczyna również umawiać się z George’em. Przypadkiem dowiaduje się, że jej szkolny kolega, Hiroyuki Tokumori był kiedyś przyjacielem Arashiego i Miwako. Chcąc pomóc, postanawia zorganizować spotkanie, nieświadoma faktu, iż Tokumori był kiedyś chłopakiem Miwako, ta jednak zostawiła go pod wpływem zazdrosnego Arashiego i zerwała z nim kontakt (spotkanie to nieco komplikuje relacje Arashiego i Miwako). Dręczona wyrzutami sumienia z powodu ciągłego oszukiwania matki Yukari postanawia powiedzieć jej o pokazie mody Yazagaku. Matka zabrania jej w nim uczestniczyć i zakazuje zadawania się z przyjaciółmi. Wówczas Yukari ucieka z domu i postanawia rzucić szkołę. Początkowo mieszka w mieszkaniu Arashiego, który na ten czas wyprowadza się do swoich rodziców, potem zaś przeprowadza się do George’a. Nie chcąc żyć na koszt przyjaciół, Yukari postanawia znaleźć pracę. Dzięki pomocy Mikako Kouda, starszej siostry Miwako i głównej projektantki znanej firmy „Happy Berry”, Yukari dostaje swoją pierwszą w życiu pracę – ma wziąć udział w sesji fotograficznej dla magazynu „Zipper”. Wkrótce potem zostaje zwerbowana do agencji modelek prowadzonej przez Kozue Shimamoto, przyjaciółkę Mikako. Niestety, aby zacząć pracować, Yukari potrzebuje pisemnej zgody matki, przez co postanawia wrócić do domu i pogodzić się z rodzicielką. Mama w końcu zgadza się, aby Yukari została modelką, pod warunkiem, że skończy liceum. W międzyczasie odbywa się pokaz Yazagaku. Yukari z powodzeniem występuje na wybiegu, jednak mimo to suknia Paradise Kiss zajmuje w konkursie drugie miejsce.

  Anime News Network (ANN) – anglojęzyczna strona internetowa na temat anime, mangi i japońskiego popu. Strona zawiera wiele recenzji, różne fora, gdzie czytelnicy mogą dyskutować na interesujące ich tematy oraz encyklopedię o dużej liczbie artykułów o mangach i anime (z informacjami na temat produkcji, japońskiej i angielskiej obsady, piosenek, fabuły itp.). Zasób encyklopedii to m.in. 13 803 tytułów i 99 495 nazwisk (dane z lutego 2012 roku).Josei-manga (jap. 女性漫画, Josei-manga) – rodzaj mangi i anime, który opowiada o codziennym życiu kobiet w Japonii i jest skierowany do starszych nastolatek i dojrzałej widowni żeńskiej.

  Po zakończeniu roku szkolnego, ostatniej klasy liceum, George rozstaje się z Yukari, gdyż postanawia wyjechać do Paryża. Razem z nim wyjeżdża Isabella, po kryjomu zakradając się na statek, natomiast Yukari zostaje ze względu na swoją pracę. W krótkim czasie stała się bardzo popularną modelką i narzeczoną Hiroyuki Tokumoriego. Arashi i Miwako również zostają w Tokio, mają dziecko Erike-chan.

  Keiko Kitagawa (jap. 北川景子, Kitagawa Keiko, ur. 22 sierpnia 1986) – japońska aktorka i była modelka. Najbardziej znana dzięki roli Sailor Mars w serialu japońskim Pretty Guardian Sailor Moon.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.807 sek.