Parada Schumana

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Parada Schumana w Warszawie w 2008

Parada Schumana – coroczna parada organizowana przez euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej na ulicach Warszawy.

Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Polska Fundacja im. Roberta Schumana - fundacja założona w 1991 r., której celem statutowym jest promowanie idei integracji europejskiej. Zrzesza szkolne kluby europejskie z całej Polski, promuje Unię Europejską. Od 1994 organizuje Polskie Spotkania Europejskie.

Parada Schumana organizowana jest od 1999 roku przez Polską Fundację im. Roberta Schumana z partnerami. Zazwyczaj impreza ta odbywa się w najbliższą sobotę po 9 maja, czyli po tzw. Dniu Europy – święcie Unii Europejskiej. Jest ona zwieńczeniem Polskich Spotkań Europejskich, cyklu wydarzeń o tematyce europejskiej, odbywających się w pierwszych dniach maja każdego roku.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Parada Schumana na stronach Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana
  • Reklama