• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Papa Roach  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  KROQ-FM to amerykańska komercyjna stacja radiowa zlokalizowana w Los Angeles, Pasadena - California należąca do CBS Radio. Nadająca na 106.7 FM oraz w internecie przez 24 godziny na dobę. KROQ-FM gra przeważnie muzykę rockową (modern rock). Dżingiel przewodni stacji to potoczna nazwa "kay rock", a slogan "The World Famous K-Rock".EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Papa Roach – amerykańska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół powstał w Vacaville w Kalifornii w 1993 roku. Jego członkami są Jacoby Shaddix, Jerry Horton oraz Tobin Esperance. Na początku 2008 roku zespół opuścił perkusista Dave Buckner – jeden z założycieli zespołu. Jego odejście spowodowane było problemami w życiu osobistym. Pod koniec kwietnia 2008 roku, do zespołu oficjalnie dołączył Tony Palermo, były perkusista grupy Unwritten Law, który to koncertował z zespołem po odejściu Dave'a.

  5 Tracks Deep – trzecia EPka zespołu Papa Roach, wydana w maju 1998 roku. Przyczyniła się ona do pierwszego sukcesu kapeli, gdyż w pierwszym miesiącu została wydana w nakładzie 1000 sztuk.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Shaddix podczas wydania pierwszego albumu używał pseudonimu Coby Dick, później był znany również jako Jonny Vodka. Nazwa grupy wywodzi się od pseudonimu, jakim nazywano dziadka Coby'ego, czyli "Papa", oraz jego nazwiska: Roatch. Początkowo grupa znana była jedynie w okolicach miasta założenia. Singel, który dał grupie rozgłos − "Last Resort", pochodził z albumu Infest. Grupa sprzedała ponad 10 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie.

  "Last Resort" – pierwszy singel z debiutanckiej płyty zespołu Papa Roach Infest z 2000 roku. Tytułowy utwór opowiada o samobójstwie oraz motywach tego czynu.Skillet – grupa rockowa, pochodząca z Memphis w stanie Tennessee w USA, utworzona w 1996 roku. Zespół składa się z 4 osób: John Cooper (wokal, gitara basowa), Korey Cooper (gitara elektryczna, wokal), Seth Morrison (gitara elektryczna), Jen Ledger (perkusja, wokal). Skillet do tej pory wydali 10 albumów.
  Logo zespołu

  Spis treści

 • 1 Historia zespołu
 • 1.1 Początki grupy (1993–1995)
 • 1.2 Old Friends from Young Years i pierwsza umowa z wytwórnią (1996–1999)
 • 1.3 Największy sukces, Infest, Lovehatetragedy i Getting Away With Murder (2000–2005)
 • 1.4 The Paramour Sessions i odejście Bucknera (2006–2008)
 • 1.5 Metamorphosis i trasy koncertowe tours (2008–2010)
 • 1.6 Time for Annihilation (2010–2012)
 • 1.7 The Connection (2012–2013)
 • 1.8 F.E.A.R. (2014–2016)
 • 1.9 Crooked Teeth (2016–2018)
 • 1.10 Who do you trust? (2018–2020)
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy studyjne
 • 2.2 Albumy koncertowe
 • 2.3 Kompilacje
 • 2.4 EP-ki
 • 2.5 DVD
 • 2.6 Single
 • 2.7 Single promujące
 • 3 Teledyski
 • 4 Członkowie zespołu
 • 4.1 Obecni
 • 4.2 Byli członkowie
 • 4.3 Członkowie podczas tras koncertowych
 • 4.4 Muzycy sesyjni
 • 4.5 Linia czasu
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • Historia zespołu[ | edytuj kod]

  Początki grupy (1993–1995)[ | edytuj kod]

  Formacja Papa Roach rozpoczęła się w styczniu 1993 roku, kiedy wokalista Jacoby Shaddix i perkusista Dave Buckner spotkali się na boisku piłkarskim Vacaville High School. Później dołączył do nich główny gitarzysta Jerry Horton z pobliskiej szkoły Vanden High School, puzonista Ben Luther i basista Will James. Postanowili wziąć udział w szkolnym pokazie talentów, wykonując wersję piosenki Jimi'ego Hendrixa pt. „Fire”. Ostatecznie przegrali w tej rywalizacji. W marcu 1993 r. Ben Luther opuścił zespół. W tym momencie grupa ćwiczyła codziennie i koncertowała, biorąc udział w każdym możliwym koncercie. Ich pierwsza furgonetka koncertowa nazywała się "Moby Dick", co było inspiracją dla Shaddixa do stworzenia swojego pseudonimu scenicznego „Coby Dick”. Nazwa zespołu wzięła się od pseudonimu dziadka Shaddixa, Howarda Williama Roatcha. W 1994 roku Papa Roach wydał swój pierwszy EP zatytułowany Potatoes for Christmas. Perkusista Dave Buckner został tymczasowo zastąpiony przez Ryana Browna, ponieważ Buckner spędził rok w Seattle studiując sztukę. W 1995 roku wydali demo w Sound Farm Studios zatytułowane Caca Bonita. W tym czasie Buckner wrócił. W 1996 roku zastąpili pierwotnego basistę Willa Jamesa ich wieloletnim "Roadie" – Tobinem Esperance, ponieważ zaangażowanie Jamesa w letni obóz kościelny ograniczyłoby harmonogram ćwiczeń i tras koncertowych zespołu.

  Tobin Esperance (ur. 14 listopada 1979 w Vacaville) – amerykański basista grający w zespole Papa Roach, najmłodszy jego członek. Podczas pierwszych lat zespołu nie był on basistą, lecz menedżerem. Zastąpił on jednak Willa Jamesa tuż przed nagraniem "Old Friends From Young Years". Tak jak w przypadku Jacoby`ego jego rodzice rozwiedli się gdy miał 6 lat. W wieku 8 lat dostał swoją pierwszą gitarę basową i nie tracąc czasu na drogie lekcje nauczył się sam grać. W 2002 roku ożenił się z Jennifer i został ojcem córeczki o imieniu Ava. Tobin jest najbardziej muzykalnym, a zarazem najspokojniejszym członkiem zespołu.Chinese Democracy Tour – trzecia trasa koncertowa Guns N’ Roses, która trwała od 1 stycznia 2001 roku do 31 grudnia 2011 roku; obejmowała 239 koncertów. Trasa rozpoczęła się podczas nagrywania albumu Chinese Democracy; album ukazał się podczas trasy.

  Old Friends from Young Years i pierwsza umowa z wytwórnią (1996–1999)[ | edytuj kod]

   Główny artykuł: Old Friends from Young Years.

  4 lutego 1997 roku zespół wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany Old Friends from Young Years. Wciąż intensywnie koncertując, wspierali zespoły takie jak Incubus, Powerman 5000, (hed) P.E, Snot, Far i Static-X.

  In This Moment - amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal alternatywny, utworzony w 2005 roku. Ich pierwszy album zatytułowany Beautiful Tragedy został nagrany 20 marca 2007 roku w wytwórni płytowej Century Media.Tony Hawk’s Pro Skater 2 – komputerowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez Neversoft i Treyarch oraz wydana w 2000 przez Activision. Jest to druga gra z serii Tony Hawk’s Pro Skater. Początkowo została wydana na PlayStation, z której potem przekonwertowano ją na platformy Nintendo 64, Dreamcast, Mac OS i komputery osobiste.

  W 1998 roku wydali EP zatytułowaną 5 Tracks Deep. W pierwszym miesiącu wydania sprzedano ponad 1000 kopii. W 1999 roku wydali kolejną EPkę, która ostatecznie zakończyła się ich ostatnim niezależnym wydawnictwem, zatytułowanym Let 'Em Know. Sukces tego utworu przykuł uwagę Warner Music Group, która w ramach umowy zapewniła niewielką sumę pieniędzy na produkcję pięciościeżkowego promo-demo CD. Zespół zdecydował, że chce zaangażować wpływowego producenta rockowego Jaya Baumgardnera do prac nad wydaniem płyty. W wywiadzie dla HitQuarters Baumgardner powiedział: „Na początku nie byłem przekonany, czy to się uda, ale potem zobaczyłem wideo z ich występami w klubie – widziałem, jak te dzieciaki szaleją, znając piosenki na pamięć – i wtedy zdałem sobie sprawę, że niewątpliwie mają potencjał. ”

  Disturbed – amerykański zespół metalowy pochodzący z Chicago, Illinois. Utworzony został w 1996 roku, gdy trójka muzyków - Dan Donegan, Steve Kmak oraz Mike Wengren przyjęli do zespołu wokalistę - Davida Draimana. Przez dotychczasowe 13 lat działalności zespół sprzedał 11 milionów albumów, co czyni ich jednym z najbardziej dochodowych zespołów w przeciągu ostatnich lat. Ich cztery kolejne albumy studyjne zadebiutowały na pierwszym miejscu notowania Billboard 200, co udało się dotychczas jedynie siedmiu zespołom rockowym. Zespół klasyfikowany jest jako nu metalowy, lecz gatunek, jaki przedstawiają, jest stałym obiektem debaty. Fani heavy metalu twierdzą, że muzyka grana przez Disturbed nie jest wystarczająco mocna, aby określać ją takim mianem. David Draiman na temat ten wypowiada się tak:Potatoes For Christmas – pierwszy album EP amerykańskiego zespołu Papa Roach, wydany w 1994 roku. Obecnie dostępny jedynie w formie cyfrowej (do pobrania w sieci).

  Demo nie zrobiło wrażenia na wytwórni Warner Bros., w związku z czym zespół nie otrzymał od nich propozycji kontraktu. Niepublikowana płyta zawierała piosenki „Infest”, „Last Resort”, „Broken Home”, „Dead Cell” i „She Loves Me Not”.

  Wkrótce potem ofertę złożyła im wytwórnia DreamWorks Records.

  Największy sukces, Infest, Lovehatetragedy i Getting Away With Murder (2000–2005)[ | edytuj kod]

  Po podpisaniu kontraktu z DreamWorks Records w październiku 1999 r. Natychmiast weszli do studia, aby nagrać swój debiutancki album zatytułowany Infest. Album zawierał stare piosenki z ich niezależnych wydań, takie jak „Infest”, „Last Resort”, „Broken Home”, „Dead Cell” z płyty demo Warner Bros.; „Revenge In Japanese” jako „Revenge” i „Thrown Away” z ich 5 utworów Deep EP; „Legacy”, „Binge”, „Snakes” oraz bardziej "miękka" wersja pierwotnie cięższego „Tightrope” z EP „Let'em Know, które zostały ponownie nagrane, oraz trzy dodatkowe nowo napisane piosenki: Obsession” (później znana jako „Between Angels and Insects”), „Blood Brothers” i „Never Enough”. Infest została wydanya 25 kwietnia 2000 r. i sprzedała się w nakładzie 30 001 egzemplarzy w pierwszym tygodniu jej wydania.

  Blabbermouth.net – wortal internetowy poświęcony muzyce rockowej i metalowej. Serwis został utworzony 3 marca 2001 roku przez Borivoja Krgina. Na stronie, oprócz wiadomości muzycznych znajdują się recenzje płyt CD i DVD oraz forum dyskusyjne.Trapt – amerykańska grupa muzyczna pochodząca z Los Gatos w Kalifornii. Ich muzyka to połączenie wielu stylów, m.in. post grunge, nu metalu i hardcore.

  Po wydaniu drugiego albumu i nagraniu teledysku do „Last Resort” wyruszyli na Vans Warped Tour i wiele innych dużych tras, w tym Anger Management Tour z Limp Bizkit i rapowymi artystami takimi jak Eminem, E-40, Xzibit i Ludacris. Rozpoczęli główną trasę koncertową „Master Bay” w 2000 roku, przy wsparciu Linkin Park i Hed PE. Zespół był nominowany do nagrody „Best New Artist in a Video” podczas 2000 MTV Video Music Awards za utwór „Last Resort”.

  Metamorphosis – szósty album studyjny amerykańskiego rockowego zespołu Papa Roach. Album został wydany przez wytwórnię Interscope Records 24 marca 2009. Początkowo album miał nosić tytuł Days of War, Nights of Love.Pepsi Blue – bezalkoholowy napój gazowany o smaku jagodowym produkowany w USA przez PepsiCo. Cechuje się charakterystycznym błękitnym kolorem.

  Pod koniec 2000 roku odbyli trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, co było dowodem tego, iż grupa szybko stała się popularna na całym świecie. W 2001 roku zespół wziął udział w festiwalu Ozzfest, gdzie występował na prestiżowej scenie głównej, zarówno podczas tras koncertowych po Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii. Piosenkę „Blood Brothers” można było także znaleźć w popularnej grze wideo Tony Hawk's Pro Skater 2.

  Buckcherry - hardrockowy zespół założony w 1995 roku w Los Angeles w Kalifornii. Na początku kariery wydali jedynie dwa albumy, gdyż w 2002 roku grupa się rozpadła. W roku 2005 wokalista Josh Todd oraz gitarzysta Keith Nelson założyli kolejny zespół o tej samej nazwie i wkrótce (w 2006) zespół wydał trzeci album o nazwie 15, na którym zawarte były największe hity grupy takie jak "Crazy Bitch" czy "Sorry". W 2008 roku ukazał się także czwarty album zatytułowany Black Butterfly.Live Nation Entertainment, poprzednio Live Nation, Inc. – korporacja koncertowa z siedzibą w Beverly Hills. Powstała w 2005 roku jako spin off Clear Channel Communications, a jej dyrektorem generalnym jest Michael Rapino. W 2007 roku wartość koncernu wynosiła ponad 4 miliardy dolarów.

  Po koncertach na całym świecie zespół wrócił do studia, aby nagrać swój trzeci album, który miał być zatytułowany "Born to Rock", ale później przemianowano go na "Lovehatetragedy". Album został wydany w Stanach Zjednoczonych 18 czerwca 2002 r. I choć nie pobił wyniku sprzedaży poprzedniej płyty – Infest, udało mu się osiągnąć wyższe noty na listach albumów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Album sprzedał się w nakładzie ponad 500 000 egzemplarzy i uzyskał złoty certyfikat. Album kładzie większy nacisk na śpiewanie niż rapowanie, chociaż zespół zachował swoje nu metalowe brzmienie. Zawiera on dwa single: "She Loves Me Not" oraz "Time and Time Again". Wokal obu utworów zawierał rap i oba miały Rap-metalowe brzmienie, z którego słynął poprzedni album – Infest. Teledysk do singla „Time and Time Again” pojawił się w reklamie Pepsi Blue. W 2002 r. Papa Roach brał również udział w niektórych trasach, w tym w drugiej Anger Management Tour w 2002 r. Trasa z Lovehatetragedy trwała od 2002 do początku 2003 roku.

  "Scars" – piosenka i drugi singel zespołu Papa Roach z albumu Getting Away with Murder. Uzyskał status złota 6 czerwca 2006 r., sprzedając się w nakładzie pięciuset tysięcy egzemplarzy.Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.
  Perkusista Dave Buckner, który był w zespole od 1993 do 2007 roku.

  Pod koniec 2003 roku Papa Roach napisał i nagrał swój trzeci album z roboczym tytułem Dancing In the Ashes, ale wydany jako Getting Away with Murder. Zespół współpracował z uznanym producentem Howardem Bensonem. Po zakończeniu zespół nakręcił teledysk do tytułowego utworu „Getting Away with Murder” i udał się na małą letnią trasę po klubie, aby się przygotować na następne trasy koncertowe. Płyta ta była początkiem nowego stylu zespołu, stając się jej pierwszym albumem, która nie zawiera stylu nu metal z poprzednich krążków. Był to także pierwszy album zespołu, w którym nie było rapowania. Płyta Getting Away with Murder pobiła wynik sprzedaży albumu Lovehatetragedy, głównie ze względu na popularność drugiego singla albumu „Scars”. Do tej pory album sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy i uzyskał platynę. W dniu 9 listopada 2004 r. Zespół wydał swoją piątą EPkę, Rolling Stone Original, która była dostępna tylko w formie cyfrowej. 22 listopada 2005 roku wydali swój pierwszy album na żywo Papa Roach: Live & Murderous in Chicago.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny)."Ignorance" jest pierwszym singlem zespołu Paramore z ich trzeciego albumu Brand New Eyes. Jest to ósmy singiel Paramore w USA i dziewiąty w Wielkiej Brytanii. Utwór dostępny był do ściągnięcia 7 czerwca 2009 roku, następnego dnia pojawił się na paramore.net.

  W 2005 roku zespół spędził większość czasu na trasie. Obejmowało to pełną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie wraz z zespołami takimi jak Dead Poetic, Trust Company, Chronic Future, Skindred, 311 i Unwritten Law.

  The Paramour Sessions i odejście Bucknera (2006–2008)[ | edytuj kod]

   Główny artykuł: The Paramour Sessions.

  12 września 2006 roku Papa Roach wydał czwarty album zatytułowany The Paramour Sessions. Nazwa wzięła się od miejsca nagrania płyty – Paramour Mansion. Zespół wpadł na pomysł zrobienia albumu w rezydencji, gdy nagrywali Getting Away with Murder, Shaddix stwierdził, że nagrywanie w dworku stało się popularne dzięki wyjątkowemu dźwiękowi i odczuciu, które generuje (co znajduje odzwierciedlenie w tekstach). „... To Be Loved” był pierwszym singlem wydanym z albumu i była oficjalną piosenką przewodnią programu WWE Raw od 2006 do 2009 roku, dopóki nie została zastąpiona przez „Burn It to the Ground” grupy Nickelback. Album był kontynuowany w alternatywnym rockowym kierunku, ale wciąż zawierał łagodniejsze ballady podobne do Getting Away with Murder. Album zadebiutował na 16 miejscu listy "Billboard 200 Charts".

  Five Finger Death Punch (używane skróty: 5FDP, FFDP) – amerykańska grupa grająca heavy metal. Powstała w 2005 roku z inicjatywy Zoltana Bathory’ego.Red (znany też jako R3D i RED) – amerykański zespół grający rock chrześcijański, powstały w Nashville w stanie Tennessee w 2004 roku. W skład zespołu wchodzą: wokalista Michael Barnes, gitarzysta Anthony Armstrong, basista Randy Armstrong i perkusista Joe Rickard. RED tworzy rocka alternatywnego, hard rocka, heavy metal, rocka chrześcijańskiego, metal chrześcijański, post-grunge. Do tej pory zespół wydał pięć albumów studyjnych: End of Silence (2006), Innocence & Instinct (2009), Until We Have Faces (2011), Release The Panic (2013), Of Beauty and Rage (2015). Dwa pierwsze albumy uzyskały nominacje do nagrody Grammy dla Najlepszego Albumu Gospel Rock.

  Zespół rozpoczął tournée w celu promowania albumu w sierpniu 2006 roku, po trasie koncertowej w Ameryce, a następnie w Europie. W październiku 2006 roku Papa Roach koncertował z zespołami takimi jak Guns N 'Roses podczas ich trasy koncertowej Chinese Democracy Tour oraz Deftones w całych Stanach Zjednoczonych, odnosząc duży sukces. Byli także specjalnym zespołem gościnnym podczas Zippo Hot Tour z Hed PE i Stealing December.

  Hinder – amerykański zespół rockowy założony w 2001 w Oklahoma City. Zespół wydał swój debiutancki album w 2005.Xzibit, znany również jako X to the Z, właściwie Alvin Nathaniel Joiner IV (ur. 18 września 1974 w Detroit) – amerykański raper i prezenter telewizyjny. Były członek trio Strong Arm Steady (do 2006). W grudniu 2009 roku wraz z B-Realem i Young De założył grupę Serial Killaz.

  10 października 2006 wytwórnia Vitamin Records wydała album The String Quartet Tribute zatytułowany Perfect Murder: Strung Out on Papa Roach.

  Zespół pierwotnie planował wydać kompilację nagrań akustycznych do swoich piosenek, takich jak „Forever”, „Scars” i „Not Coming Home”, które zostały nagrane na charytatywny świąteczny album KROQ-FM, Kevin and Bean's Super Christmas. Prace nad kompilacja zostały później zawieszone. W wywiadzie dla billboard.com Shaddix stwierdził, że nie sądzi, aby fani byli gotowi na akustyczny styl zespołu.

  Jacoby Dakota Shaddix (ur. 28 lipca 1976 w Vacaville, Kalifornia) – wokalista amerykańskiego zespołu rockowego Papa Roach. Jest autorem wszystkich tekstów grupy.Anthony „Tony” Joseph Palermo (ur. w San José) – amerykański perkusista rockowego zespołu Papa Roach oraz współtwórca punk rockowego zespołu Pulley oraz post grunge’owego zespołu Unwritten Law.

  25 kwietnia 2007 roku ogłoszono, że perkusista Dave Buckner nie będzie uwzględniony w harmonogramie koncertów zespołu z powodów osobistych. Oczekiwano, że wkrótce dołączy do grupy. Później Shaddix potwierdził w wywiadzie dla Launch Radio Networks, że Dave poszedł na odwyk, aby „oczyścić się, bo oszalał”. Bucknera zastąpił Tony Palermo, perkusista grupy Unwritten Law.

  Ozzfest - coroczny cykl kilkudziesięciu koncertów (w 2005 - 26) zespołów grających ciężką odmianę rocka, odbywających się w Stanach Zjednoczonych. Organizatorami imprezy są Ozzy Osbourne i jego żona Sharon.Daughtry – amerykański zespół grający muzykę w stylu post grunge założony w McLeansville w stanie Karolina Północna przez Chrisa Daughtry’ego, finalistę piątej edycji programu Idol w 2006 roku. Członkowie grupy zostali wybrani przez castingi. Ich debiutancki album Daughtry wydany 21 listopada 2006 osiągnął 1. miejsce na liście Billboard 200 (2 tygodnie) i na liście Top Rocks Albums (14 tygodni). W USA płyta uzyskała status 3x platynowej płyty (3 miliony sprzedanych kopii). Najbardziej znany singel z tego albumu, „It’s Not Over” uzyskał 4. miejsce na liście Billboard Hot 100. Piosenka została wydana także w Polsce i uzyskała 9. miejsce na liście Rockowania 4fun.tv. Singel ten w Stanach Zjednoczonych pokrył się platyną. W 2007 roku Daughtry wykonał piosenkę „Crashed”, która znalazła się w reklamie serii Bionicle – Toa Mahri.

  Latem 2007 roku zespół wyruszył w trasę koncertową Bad Boys of Rock, wspierając grupę Hinder. Podczas trasy koncertowej lider Shaddix i wokalista Hindera Austin John nawiązali bardzo ścisłą przyjaźń, co spowodowało, że oba zespoły występowały razem podczas wielu tras koncertowych w późniejszych latach. W 2015 r. Ujawniono, że Shaddix i Austin wspólnie napisali i nagrali piosenkę na część solowego projektu Austina Johna, chociaż obaj powiedzieli, że nie są pewni, czy piosenka kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

  British Phonographic Industry (BPI; pol. Brytyjski Przemysł Fonograficzny) – brytyjska organizacja non-profit reprezentująca interesy przemysłu muzycznego. Powstała w 1973 roku, jej siedziba znajduje się w Londynie w Wielkiej Brytanii. Główne zadanie BPI to reprezentowanie producentów oraz zwalczanie praktyk piractwa fonograficznego.Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.

  28 stycznia 2008 Shaddix ogłosił na serwisie MySpace, że Buckner definitywnie rozstanie się z Papa Roach. Stwierdził, że Dave wciąż próbuje odzyskać życie. Shaddix wspomniał również, że zespół wróci do Paramour Mansion, aby rozpocząć pracę nad piątym albumem studyjnym.

  17 lipca zespół wydał szóstą EPkę, Live Session (wyłącznie w iTunes). 24 lipca wydali siódmą EPkę pt.: Hit 3 Pack: Forever. Oba EP są dostępne wyłącznie przez iTunes.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.Roadie (l. mn. roadies) – anglojęzyczne określenie osoby, która wyrusza razem z członkami zespołu muzycznego na trasy koncertowe, pełniąc wszelakie role związane z obsługą techniczną.

  Metamorphosis i trasy koncertowe tours (2008–2010)[ | edytuj kod]

   Główny artykuł: Metamorphosis (album Papa Roach).

  W wywiadzie przeprowadzonym w lutym 2008 roku dla stacji radiowej "99,7 The Blitz" Shaddix stwierdził, że zespół pracuje nad kolejnym albumem, który będzie zatytułowany "Days of War, Nights of Love". Jednak album został przemianowany na Metamorphosis, aby uczcić dziesiątą rocznicę podpisania zespołu z DreamWorks Records w 1999 roku i wszystkie zmiany, jakich doświadczył zespół w tym czasie.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Avenged Sevenfold (używany skrót: A7X) – amerykański zespół pochodzący z Kalifornii. Powstał w 1999 roku. Dwa pierwsze albumy utrzymane są w stylu metalcore, na kolejnych grupa ewoluowała i całkowicie odmieniła swój styl, który trudno jednoznacznie zakwalifikować.

  15 kwietnia Papa Roach ogłosił, że będą koncertować w ramach festiwalu Crüe Fest zainicjowanego przez grupę Mötley Crüe wraz z zespołami takimi jak Buckcherry, Sixx: A.M. oraz Trapt. Trasa rozpoczęła się 1 lipca w West Palm Beach na Florydzie. Data wydania albumu została potwierdzona na 26 sierpnia podczas Crüe Fest.

  iTunes – program odtwarzający pliki dźwiękowe i wideo, produkowany i dystrybuowany przez Apple Inc. Oprogramowanie iTunes jest jedynym interfejsem sklepu muzycznego iTunes Store i zalecanym przez producenta oprogramowaniem do obsługi odtwarzacza iPod, smartfona iPhone oraz tabletu iPad (istnieje alternatywne oprogramowanie do innych systemów operacyjnych, np. GNUpod, GTKPod). Program jest darmowy i może być instalowany na systemach Windows i OS X, a wersje starsze niż 2.0.2 także na komputerach z Mac OS 9 i wcześniejszymi. E-40, właściwie Earl Stevens (ur. 15 listopada 1967) - amerykański raper reprezentujący zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, a dokładnie rejon Zatoki San Francisco.

  W tym samym roku zespół wyruszył również w trasę koncertową z grupami: Seether, Staind oraz Red. Podczas tej trasy zmienili datę premiery Metamorphosis na 24 marca 2009 roku.

  26 października Papa Roach wydał teledysk do piosenki „Hollywood Whore”, która została wydana jako EP w Kanadzie i jako cyfrowy singiel 28 października. Pierwszy oficjalny singiel albumu „Lifeline” został wydany na profilu grupy na MySpace 9 stycznia 2009. Zespół koncertował także z Buckcherry, Avenged Sevenfold i Burn Halo na początku 2009 roku. Crüe Fest DVD zostało wydane 24 marca, tego samego dnia, kiedy ukazała się Metamorphosis. Drugi singiel „I Almost Told You That I Loved You” został wydany 1 czerwca. 23 czerwca wydali swoją dziewiątą EPkę, Naked and Fearless. Utwór jest dostępny za pośrednictwem Zune Marketplace, iTunes i Rhapsody.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Paramore – amerykański zespół rockowy z Franklin, Tennessee, w którego skład wchodzą: Hayley Williams, Jeremy Davis i Taylor York. Pierwsze kompozycje, które stworzyli w studio, trafiły na ich pierwszą płytę All We Know Is Falling, wydaną w 2005 roku. Zespół ma na koncie występy na Warped Tour, niezależnej trasie koncertowej m.in. z Cute Is What We Aim For i wysokie miejsca na liście Billboardu. W 2007 i 2009 roku zespół był nominowany do nagrody Grammy.

  „Metamorphosis” znalazła się w pierwszej dziesiątce na liście Billboard 100, osiągając 8 pozycję, stając się pierwszym albumem zespołu od 2002 roku który dostał się do top 10.

  Papa Roach występował z grupą Nickelback podczas trasy koncertowej Dark Horse Tour podczas letniego amfiteatru Live Nation wraz z grupami: Hinder, Saving Abel latem i Breaking Benjamin.

  „Lifeline” była nominowana na kanale Fuse TV do konkursu na najlepsze wideo w 2009 roku, pokonując utwory takie jak „All Nightmare Long” (Metallica), „No Surprise” (Daughtry, „Sound of Madness” (Shinedown) oraz Ignorance (Paramore), a następnie zajęła drugie miejsce, ustępując w rundzie finałowej piosence Britney Spears pt.Circus.

  Skindred — brytyjska grupa muzyczna z Newport grająca połączenie metalu, punka, reggae, dancehallu i drum’n’bassu. Ich muzyka często bywa zwana ragga metalem.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Time for Annihilation (2010–2012)[ | edytuj kod]

   Główny artykuł: Time for Annihilation.

  8 stycznia 2010 r. Shaddix ogłosił na oficjalnym koncie Papa Roach na Twitterze, że zespół zamierza rozpocząć pracę nad nowym materiałem. 8 lutego Jerry Horton powiedział, że już rozpoczął pisanie tekstu w studiu.

  23 lutego Horton oficjalnie ogłosił, że zespół pracował nad nowy albumem, który został nagrany podczas ostatniego tournée z Shinedown w Binghamton w Nowym Jorku w 2009 roku

  DreamWorks Records – amerykańska wytwórnia muzyczna założona w 1996 roku przez Davida Geffena, Stevena Spielberga oraz Jeffreya Katzenberga jako pododdział koncernu DreamWorks. W 2003 roku wytwórnię nabył koncern Universal Music Group (UMG). Rok później wytwórnia została włączona w skład Geffen Records, firmy należącej do UMG.Nickelback – kanadyjska grupa muzyczna wykonująca muzykę z pogranicza rocka i hard rocka, ze względu na swoje brzmienie często porównywana z takimi zespołami jak 3 Doors Down, Puddle of Mudd czy Creed. Zespół został założony w 1995 roku w małym miasteczku Hanna w prowincji Alberta w Kanadzie przez wokalistę i gitarzystę Chada Kroegera, basistę Mike Kroegera, gitarzystę Ryana Peake oraz kuzyna, perkusistę Brandona Kroegera.

  W kwietniu zespół zagrał dwie nowe piosenki, „Burn” w Chili Cook Off w Richmond w stanie Wirginia 17 kwietnia i „Kick In the Teeth” 30 kwietnia. W maju Jerry Horton powiedział w wywiadzie, że album zostanie zatytułowany "Time for Annihilation" i będzie zawierał dziewięć utworów na żywo i pięć nowych piosenek, co czyni go jednocześnie albumem na żywo i EPką. Powiedział także, że pierwszym singlem będzie „Kick In the Teeth” i że zespół zmienił wytwórnie na Eleven Seven Music. Później Shaddix dodał, że album zostanie wydany 31 sierpnia. Singiel „Kick In the Teeth” został wydany 22 czerwca.

  Breaking Benjamin – amerykański zespół rockowy założony w 1999 roku w Wilkes-Barre w Pensylwanii, który zaczęli śpiewać jego członkowie np: Benjamin Burnley, Jasen Rauch, Aaron Bruch i wielu innych członków. Ich muzyka to połączenie wielu stylów, m.in. hard rock, post grunge i metal alternatywny. Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  29 czerwca poprzednia wytwórnia zespołu, Geffen Records, wydała kompilację największych przebojów największych przebojów zespołu, zatytułowaną "... To Be Loved: The Best of Papa Roach". Zespół jednak powiedział fanom, aby go nie kupowali, mówiąc, że zespół nie zarabia na sprzedaży albumu i że wytwórnia wydała go wbrew woli zespołu. Licencja główna i / lub prawa autorskie Papa Roach są reprezentowane przez Downtown Music Publishing. Zespół nie ma już praw do swoich piosenek, ale kontynuuje ich wykonywanie na żywo.

  Binghamton – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Nowy Jork, nad rzeką Susquehanna. Około 47,4 tys. mieszkańców. The Paramour Sessions – piąty album amerykańskiego zespołu Papa Roach. Wydany 12 września 2006 nakładem wytwórni Geffen Records.

  Time for Annihilation został wydany 31 sierpnia. Zespół ogłosił, że następnymi singlami z albumu będą „Burn” i „No Matter What”. Powiedzieli też, że są zainteresowani wydaniem kolejnej płyty DVD na żywo, ale chcieli poczekać, aż wystąpią jako główny zespół w Europie. W październiku Papa Roach rozpoczął trasę koncertową „Monsters of Annihilation” ze Skillet. Od 15 listopada do 13 grudnia zespół koncertował z Disturbed, Buckcherry i Halestorm podczas trasy Taste of Chaos, a od 1 marca do 18 marca Papa Roach współprowadził kanadyjską część trasy koncertowej Jägermeister Music z Buckcherry oraz gośćmi specjalnymi My Darkest Days oraz z Bleeker Ridge.

  Metallica – amerykański zespół heavymetalowy założony w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Uważany za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80.Howard Benson (ur. 1956 w Havertown, Pensylwania) – amerykański producent muzyczny i inżynier dźwięku, a także muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista oraz wykładowca akademicki. Absolwent Drexel University, w latach później także wykładowca na tejże uczelni. Od 2007 roku piastuje stanowisko A&R w wytwórni muzycznej Warner Bros. Records. Howard Benson współpracował m.in. z takimi zespołami i wykonawcami jak: Kelly Clarkson, Halestorm, Hoobastank, Flyleaf, Sepultura, P.O.D. oraz Motörhead.

  W wywiadzie gitarzysta Jerry Horton powiedział, że zespół wyda nowy album w 2012 roku. Wspomniał także, że Papa Roach będzie eksplorować „elektroniczne dźwięki” w nadchodzącym wydaniu.

  W wywiadzie dla Upvenue Tobin Esperance powiedział o Time for Annihilation: „Wydaliśmy pięć płyt za pośrednictwem dużych wytwórni, i przechodziliśmy z dużej wytwórni, stając się niezależni i chcieliśmy zrobić coś innego [... ] zawsze rozmawialiśmy o nagrywaniu na żywo, a to zamieniło się później w „dodajmy kilka dodatkowych piosenek” [...] i teraz jest to album w połowie na żywo, w połowie zawierający nowe piosenki, i poniekąd stanowi on przeszłość i teraźniejszość Papa Roach – myślę, że jest to dobra reprezentacja i dobre przypomnienie tego, o czym jest ten zespół, [...] i pozwala zobaczyć, dokąd zmierza nasze brzmienie. ”

  New Musical Express (znany również w skrócie jako NME) - magazyn muzyczny publikowany w Wielkiej Brytanii od 1952 (pierwszy numer 7 marca 1952). Było to pierwsze w historii brytyjskie czasopismo muzyczne, które posiadało listę najpopularniejszych w danym tygodniu singli (17 listopada 1952). W latach 70. magazyn był najlepiej sprzedającym się czasopismem muzycznym w Wielkiej Brytanii. W latach 1972-1976 styl magazynu nawiązywał do gonzo, z czasem jednak zaczął identyfikować się z punk rockiem, za sprawą takich dziennikarzy jak Tony Parsons i Julie Burchill.Crooked Teeth – dziewiąty album studyjny amerykańskiego zespołu Papa Roach. Album został wydany 19 maja 2017 roku nakładem wytwórni muzycznej Eleven Seven Music.

  Od 25 kwietnia Papa Roach prowadził trasę Raid The Nation, pierwszą część składającą się z Finger Eleven, a drugą część z Escape the Fate, obie części trasy miały także specjalnych gości Pop Evil. W dniach 23 i 25 czerwca zespół był współzałożycielem festiwalu Sonisphere wraz z Linkin Park.

  Papa Roach zagrał w lipcu dwa kameralne koncerty w Londynie i Sheffield z zespołem Yashin. Byli też współautorami Rock Allegiance Tour od 24 sierpnia do 25 września wraz z Buckcherry. W trasie byli także Puddle of Mudd, P.O.D., Red, Crossfade i Drive A.

  Rapcore – nurt łączący rap z hardcore (stąd nazwa, która pierwotnie i poprawnie odnosi się do mieszanki hardcore punk z hip-hopem). W wyniku ewolucji z biegiem lat wytworzył się pokrewny styl Crunkcore, którego przykładowymi przedstawicielami są: 3OH!3, Kesha, BrokeNCYDE, Pants Party, I Set My Friends On Fire czy Breathe Carolina.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  The Connection (2012–2013)[ | edytuj kod]

  Perkusista Tony Palermo który dołączył do zespołu w 2007 roku.
   Główny artykuł: The Connection.

  Papa Roach wszedł do studia w listopadzie 2011 roku, aby pracować nad kolejnym albumem, którego celem jest wydanie w połowie 2012 r. W studiu zespół wydał singiel „Even If I Could”, który pojawił się na ścieżce dźwiękowej The Avengers.

  Mötley Crüe – powstała w 1981 roku amerykańska grupa rockowa, której styl można określić jako wypadkową glam rocka, hard rocka i heavy metalu. Ostatnim wydawnictwem grupy jest album Saints Of Los Angeles wydany 24 czerwca 2008 roku. W 2013 powinien zaś ukazać się film The Dirt na podstawie książki autobiograficznej o tym samym tytule. Amerykańscy fani zespołu określani są mianem "The Crüe Heads", zespół posiada jeden z największych fan-clubów w USA. Mötley Crüe sprzedało ponad 80 milionów płyt na całym świecie (w samych Stanach ponad 25 miliony płyt). Założycielem i liderem tej formacji jest basista Nikki Sixx – właśc. Frank Carlton Serafino Ferranno (ur. 11 grudnia 1958 w San Jose).Dark Horse Tour – trasa koncertowa kanadyjskiej formacji rockowej Nickelback, promująca szósty studyjny album zespołu, "Dark Horse" wydany w listopadzie 2008 roku. Trasa koncertowa liczyła w sumie 98 występów, została także podzielona na 6 etapów. Trasa ta jest znacznie krótsza od poprzedniej, "All the Right Reasons Tour", która trwała blisko 2 lata i liczyła łącznie 162 występy.

  15 czerwca 2012 r. Zespół ogłosił na czacie na żywo z fanami na YouTube, że następny album zostanie wydany 2 października Album otrzymał później nazwę „The Connection”.

  Papa Roach rozpoczął trasę koncertową w 2012 roku wraz z Shinedown, wraz z innymi aktami drugoplanowymi, takimi jak Adelitas Way i In This Moment. Po krótkim współautorze, Papa Roach wyruszył w krótką główną trasę koncertową, prezentując takie zespoły, jak In This Moment, Art of Dying i Mindset Evolution. Papa Roach brał udział w głównej scenie Uproar Festival 2012 wraz z Shinedown, Godsmack, Staind i Adelitas Way.

  Jimi Hendrix, właśc. James Marshall Hendrix (ur. 27 listopada 1942 w Seattle w stanie Waszyngton w USA, zm. 18 września 1970 w Londynie w Anglii) – amerykański gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów.WWE Raw (dokładniej Monday Night Raw) – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE). W Stanach Zjednoczonych program jest emitowany w stacji USA Network, zaś w Polsce na stacji Extreme Sports Channel. Raw postrzegany jest jako sztandarowy program produkcji WWE ze względu na swoją dłuższą historię niż program SmackDown!. Jest to najdłuższy serial epizodyczny w historii USA, emitowany regularnie co poniedziałek.

  Zespół wydał swój pierwszy teledysk do albumu 30 sierpnia 2012 r. 8-letni syn Jacoby'ego zaproponował, aby w teledysku do utworu Still Swingin' przedstawić motyw walki ludzi z zombie.

  8 września 2012 r. Papa Roach ogłosił daty na Białorusi, w Rosji, w Polsce, we Włoszech, w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii. Zespół grał 10 i 11 grudnia w Londynie wspólnie z rockerami Stone Sour podczas trasy po Wielkiej Brytanii. Grali tylko w tych dwóch terminach trasy. Następnie koncertowali w Stanach Zjednoczonych z Stone Sour od 20 stycznia 2013 r. i zagrali podczas 2013 Download Festival w Donington Park w Wielkiej Brytanii na scenie głównej w piątek 14 czerwca. We wrześniu do zespołu dołączył oryginalny perkusista Buckner z jednorazowym występem „Last Resort”. W październiku 2013 r. zespół wystąpił w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, promując swój album. Wraz z grupą wystąpiły także dwa inne zespoły: Pop Evil i Age of Days.

  RIAA (Recording Industry Association of America) – zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki. Zajmuje się ochroną praw wydawców utworów muzycznych, promując rozwiązania legislacyjne i techniczne w tym zakresie (m. in. Digital rights management). Jedną z form działalności organizacji jest śledzenie naruszeń praw producentów muzycznych przez użytkowników internetu.Who Do You Trust? – dziesiąty album studyjny amerykańskiego zespołu Papa Roach. Album został wydany 18 stycznia 2019 roku nakładem wytwórni muzycznej Eleven Seven Music.

  F.E.A.R. (2014–2016)[ | edytuj kod]

  3 lutego 2014 roku zespół ogłosił, że wejdzie do studia, nagrywając nowy album.18 lutego 2014 r. Na Twitterze Jerry stwierdził, że pierwszy singiel powinien ukazać się „gdzieś w lipcu”. Przeprowadzili czat w studio na żywo na YouTube w dniu 25 lutego 2014 r. Na czacie na żywo wspomnieli, że napisali już 4 piosenki. Ujawnili tytuły trzech piosenek: „Just As Broken As Me”, „Gravity” i „War Over Me”. 24 kwietnia 2014 r. W wywiadzie dla Loudwire Jacoby ujawnił kilka tytułów piosenek z nadchodzącego albumu, tytuły to „Never Have To Say Goodbye” i „Face Everything and Rise”.

  Vacaville - miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Solano. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku 2010, w Vacaville mieszka 92428 mieszkańców."Circus" – drugi singiel Britney Spears pochodzący z jej szóstego studyjnego albumu pt. Circus (2008). Piosenka została skomponowana przez Dr. Luke i Bennego Blanco. "Circus" został oficjalnie ogłoszony jako drugi singiel 31 października 2008 roku na oficjalnej stronie internetowej artystki. Jest to pierwszy singiel Spears, który zadebiutował w pierwszej trójce zestawienia Billboard Hot 100. Łącznie sprzedano około 3 500 000 egzemplarzy singla.

  10 lipca 2014 roku ogłoszono, że zespół wyda swój nowy album, zatytułowany F.E.A.R., na początku 2015 roku. 9 października 2014 roku ogłoszono, że nowy album zostanie wydany 27 stycznia 2015 roku za pośrednictwem Eleven Seven Music. Podczas wywiadu basista Tobin Esperance przyznał, że w nowym albumie są cięższe brzmienia niż w poprzednich i opisuje, jak za pośrednictwem tej płyty po raz pierwszy pozwolili innym artystom występować w swoich nagraniach.

  Powerman 5000 – amerykańska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową, założona w 1991 roku. Zespół wydał dziesięć albumów, z których ich drugi zatytułowany Tonight the Stars Revolt! z 1999 roku był najlepiej sprzedawanym, jednocześnie znajdując się na 29. pozycji na liście Billboard 200. Wokalista i frontman zespołu – Spider One, jest młodszym bratem innego muzyka metalowego – Roba Zombie. Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  W dniu 19 maja 2015 r. Zespół ogłosił wspólną trasę koncertową po Ameryce Północnej z długoletnimi przyjaciółmi – Five Finger Death Punch. Towarzyszył im ponadto zespół In This Moment jako goście specjalni przy wsparciu From Ashes To New podczas trasy.

  Crooked Teeth (2016–2018)[ | edytuj kod]

   Główny artykuł: Crooked Teeth.

  26 stycznia 2016 r. Papa Roach ogłosił, że zacznie pisać nowy album w następnym tygodniu. W lipcu zagrali na żywo w Alternative Press Music Awards. W wywiadzie powiedzieli, że nowa płyta zostanie wydana na początku 2017 r., A pierwszy singiel pojawi się w tym roku. Nagranie albumu było wspierane przez serwis crowdfundingowy PledgeMusic.

  HitQuarters to wydawnictwo internetowe dotyczące branży muzycznej. HitQuarters powstało w 1999 roku jako wydawnictwo internetowe ściśle związane z przemysłem muzycznym. Dwaj Szwedzi, bracia Ranis i Pontus Edenberg, rozpoczęli działalność firmy w Amsterdamie i Brukseli. Początkowo była to paneuropejska organizacja, lecz miała również swoje biura w Ameryce Północnej przed 2001 rokiem. Główne siedziby w Holandii (Amsterdam) i Szwecji (Sztokholm) zostały zamknięte w 2003 roku w wyniku restrukturyzacji. Pomimo, że HitQuarters zatrudnia około 25-40 ludzi, firma nie posiada głównej siedziby. Właściciele odrzucili dwie niezależne propozycje wykupu firmy (kwoty nieznane) przez Tonos (2002) oraz przez BMG (2004), firma nadal kierowana jest niezależnie.Seether - południowoafrykański zespół grający muzykę post grunge oraz metal alternatywny. Jego założycielem i wokalistą jest Shaun Morgan. Seether powstał w 1999 roku pod nazwą Saron Gas. W 2000 roku wydał płytę Fragile. Po odniesieniu sukcesu w rodzinnym kraju zespół wyjechał do USA, gdzie podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Wind-up Records i wydał pierwszą płytę o zasięgu międzynarodowym Disclaimer. Brzmienie zespołu jest porównywane do takich wykonawców jak Alice in Chains, Deftones, Stone Temple Pilots, Soundgarden, Pearl Jam.

  1 listopada 2016 roku „Crooked Teeth” była pierwszą piosenką wydaną z nadchodzącej płyty. Pierwszy oficjalny singiel zatytułowany „Help” został wydany 17 lutego 2017 r. 24 marca 2017 r. Zespół ogłosił wydanie nowego albumu, Crooked Teeth, 19 maja 2017 r. Drugi singiel „American Dreams” został wydany w kwietniu 2017 r., a trzeci – „Born for Greatness” – pod koniec roku. „Born for Greatness” stało się oficjalną piosenką gali WWE Raw w lutym 2018 r., zastępując utwór „Enemies” grupy Shinedown. Zarówno „Help”, jak i „Born for Greatness” zajęły pierwsze miejsce na listach przebojów Mainstream Rock. Był to pierwszy raz, kiedy to dwa utwory z jednego albumu grupy osiągnęły taki sukces.

  The String Quartet Tribute to seria coverów nagranych przez kilka różnych kwartetów smyczkowych wydawana przez Vitamin Records. Każde kolejne wydawnictwo dotyczy jednego zespołu, i zawiera klasyczne wersje jego utworów. W cyklu użyto wielu instrumentów, jednak zdecydowanie najczęściej pojawiają się skrzypce i kontrabasy. Poprzez lata trwania cykl rozrósł się do ogromnych rozmiarów (232 albumy), honorując przede wszystkim grupy głównego nurtu muzycznego i muzyki indie. Seria obejmuje wiele gatunków muzycznych, między innymi rock, pop, punk rock, techno, hardcore punk, country, metal i rap. Album Exit... Stage Right: String Quartet Tribute to Rush nominowany był do Grammy Award.Official Charts Company (OCC), wcześniej jako Chart Information Network (CIN), a następnie The Official UK Charts Company – organizacja zajmująca się tworzeniem oficjalnych notowań w Wielkiej Brytanii. Notowania są oparte na badaniach przez zespół sprzedawców, stanowią 99% wszystkich sprzedanych singli, 98% wszystkich albumów i ponad 90% wszystkich filmów. Dzięki OCC tworzone są m.in. takie notowania jak:

  Who do you trust? (2018–2020)[ | edytuj kod]

   Główny artykuł: Who Do You Trust?.

  W październiku 2017 r. Zespół ujawnił, że napisał już sześć piosenek do kontynuacji Crooked Teeth, a plany rozpoczęcia pracy nad nagraniem albumu mają się odbyć w czerwcu 2018 r. 5 października 2018 roku Papa Roach wydał dwa single, zatytułowane „Renegade Music” i „Who Do You Trust?”, przy czym do drugiego singla nagrano teledysk, w którym frontman i wokalista Jacoby Shaddix wciela się w rolę reportera Larry'ego Dickmana Później wyciekły informacje, że nowy album będzie się nazywał Who Do You Trust? i zostanie wydany 19 stycznia 2019 r. Potwierdził to wywiad z Papa Roach z 9 listopada. 16 listopada 2018 r. Zespół wydał nową piosenkę „Not the Only One”. Trzeci singiel „Come Around” został wydany we wrześniu 2019 r.

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Linkin Park – amerykańska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół powstał w 1996 roku w Los Angeles.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Finger Eleven – kanadyjska grupa grająca szeroko pojętą muzykę rockową. Założona przez grupę przyjaciół ze średniej szkoły jako Rainbow Butt Monkeys.
  Time for Annihilation... On the Record and On the Road to siódmy studyjny album i pierwszy album koncertowy zespołu Papa Roach.
  Myspace – serwis społeczności internetowej założony w 2003 roku przez Toma Andersona i Chrisa DeWolfe’a, będący do 15 czerwca 2009 na 11. miejscu wśród najbardziej popularnych stron WWW w Internecie.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Live and Murderous in Chicago – pierwsze koncertowe DVD zespołu Papa Roach, wydane w 2005 roku. Zostało nagrane podczas koncertu w Chicago.
  Marshall Bruce „Eminem” Mathers III (ur. 17 października 1972 w St. Joseph), lepiej znany pod pseudonimem Eminem oraz jego alter ego Slim Shady – amerykański raper, producent oraz aktor. Członek amerykańskiej grupy hiphopowej D12 oraz część duetu hiphopowego z Detroit – Bad Meets Evil, który tworzy wraz z Royce da 5’9”. Piętnastokrotny zdobywca Nagrody Grammy oraz laureat Oscara.
  Escape the Fate – amerykański zespół post hardcore pochodzący z Las Vegas, którego początki sięgają 2004 roku i pierwotnie miejscowości Pahrump.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.303 sek.