• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pantheon

  Przeczytaj także...
  macOS (wymowa: mækoʊɛs, dawniej OS X, a także Mac OS X) – rodzina uniksowych systemów operacyjnych produkowanych i rozprowadzanych przez Apple Inc. Dostępny oficjalnie jedynie dla komputerów Macintosh, instalowany fabrycznie w nich od 2002 roku. 13 czerwca 2016 roku na WWDC została ogłoszona zmiana nazwy na macOS w związku z potrzebą unifikacji nazw używanych przez Apple dla swoich systemów operacyjnych (iOS, watchOS, tvOS). GNU General Public License – licencja wolnego i otwartego oprogramowania stworzona w 1989 roku przez Richarda Stallmana i Ebena Moglena na potrzeby Projektu GNU, zatwierdzona przez Open Source Initiative. Pierwowzorem licencji była licencja Emacs General Public License. Wersja druga licencji GNU GPL została wydana w roku 1991, a wersja trzecia – 29 czerwca 2007.
  GNOME (ang. GNU Network Object Model Environment) – graficzne środowisko użytkownika oparte na systemie X Window System oraz Widżetach GTK+ i GDK. Działa na większości systemów typu Unix.

  Pantheon - graficzne środowisko użytkownika dla systemu GNU/Linux. Bazuje na bibliotekach graficznych GTK+ oraz jest forkiem innego środowiska graficznego GNOME. Pantheon to graficzne środowisko, które jest bardzo podobne do tego z systemu operacyjnego OS X. Pantheon jest podstawowym środowiskiem graficznym używanym w dystrybucji Linuksa Elementary OS.

  Środowisko graficzne Pantheon składa się między innymi z: Pantheon Greeter będącego ekranem logowania bazującym na lightdm, menedżera okien bazującego na Mutter (vala/gtk3), WingPanel, Slingshot - monu, które prezentuje aplikacjePlank - dock, oraz z panelu u dołu pulpitu z ikonami do najczęściej uruchamianych programów.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Elementary OS - dystrybucja Linux http://elementaryos.org/
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.