• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pantene

  Przeczytaj także...
  Kosmetyki – grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała. Wg rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych (CELEX: 32009R1223) produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mie­szaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częścia­mi ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zę­bami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącz­nym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała. Natomiast według uchylonej w 2019 roku ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie. Roche Holding AG - szwajcarski koncern medyczny złożony z producenta farmaceutyków Hoffmann-La Roche oraz dostawcy aparatury medycznej Roche Diagnostics. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Bazylei.
  Ana Brenda Contreras (ur. 24 grudnia 1986 w Rio Bravo (Tampulicas)) – meksykańska aktorka i piosenkarka. Znana głównie z ról w telenowelach Zaklęta miłość, Teresa oraz Zakazane uczucie.
  Ambasadorzy Pantene (od lewej do prawej: Ana Brenda Contreras, Gisele Bündchen i Stephanie Cayo)

  Pantene – amerykańska marka produktów do pielęgnacji włosów należąca do firmy Procter & Gamble. Linia produktów została po raz pierwszy wprowadzona w Europie w 1945 roku przez firmę Hoffmann-La Roche ze Szwajcarii, która nazwała markę na bazie pantenolu jako składnika szamponu. Marka została przejęta przez Procter & Gamble (P & G) w 1985 roku, żeby konkurować na rynku produktów kosmetycznych.

  Gisele Caroline Bündchen (ur. 20 lipca 1980 w Horizontina w Rio Grande do Sul w Brazylii) – brazylijska modelka współpracująca z projektantami, fotografami i magazynami poświęconymi modzie. Została okrzyknięta najsławniejszą i najlepiej opłacaną modelką na świecie. Od początku swojej kariery w latach 90., Gisele pojawia się na wielu billboardach oraz w ogłoszeniach prasowych i telewizyjnych. Obecnie jest rzeczniczką ponad dwudziestu światowych marek, m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Niemczech, Włoszech, Francji, Korei, Turcji i Szwajcarii.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.