• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pablo Montero

  Przeczytaj także...
  Eduardo Verástegui, właściwie José Eduardo Verástegui Córdoba (ur. 21 maja 1974 w Ciudad Mante, w stanie Tamaulipas) – meksykański aktor, piosenkarz i model.Aracely Arámbula Jaques (ur. 6 marca, 1975 w Chihuahua, Chihuahua, Meksyk) - meksykańska aktorka i piosenkarka. Była związana z Luisem Miguelem. Mają dwóch synów: Miguela (ur. 1 stycznia 2007 r.) i Daniela (ur. 18 grudnia 2008). W 2012 roku aktorka i Sebastián Rulli wzięli ślub w Las Vegas, ale ich małżeństwo nie jest ważne w Meksyku.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Pablo Montero, właściwie Oscar Daniel Hernández Rodriguez (ur. 23 sierpnia 1974 roku w Torreón, w stanie Coahuila) – meksykański piosenkarz, kompozytor i aktor. Podczas koncertów jest ubrany w kapelusz i czarne ubranie. Jest znany w pozostałej części Ameryki Łacińskiej, Australii, Europie, Hiszpanii oraz Stanach Zjednoczonych.

  Sandra Vidal (ur. 17 września 1966 w Buenos Aires) – argentyńska aktorka i modelka, najbardziej znana z roli Sofii w amerykańskiej operze mydlanej Moda na sukces, za którą w 2002 roku była nominowana do American Latino Media Arts Awards.María Isabel Lopez Rodriguez (ur. 4 stycznia 1995 w Ayamonte) – hiszpańska piosenkarka i aktorka, zwyciężczyni 2. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2004 roku.

  Życiorys[]

  Syn Javiera i Mercedes, dorastał z trzema braćmi Javierem, Efraínem i Oliverem Martinezem oraz siostrą Mercedes. Spędzał swoje dzieciństwo z ojcem podczas jazdy na koniu. Jako nastolatek sprzedawał na targu melony, pracował w fabryce mebli oraz dorabiał jako kelner. W 1993 roku, z dwustoma dolarami w kieszeni pojechał do Meksyku. Podjął studia na kierunku zarządzania. Jednocześnie dorabiał jako śpiewak z gitarą w barach i restauracjach. Duży wpływ na jego karierę muzyczną miał ojciec chrzestny Vicente Fernández. Debiutował na szklanym ekranie w telenoweli Televisa Mój mały Soledad (Mi pequeña Soledad, 1990).

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Ludwika Paleta, Ludwika Paleta Paciorek (ur. 29 listopada 1978 w Krakowie) – aktorka pochodzenia polskiego, działająca w Meksyku; znana w Polsce z telenowel: Maria z przedmieścia (1995), Przyjaciółki i rywalki (2001), Córka przeznaczenia (2003) i Serce z kamienia (2004-2005). Córka Zbigniewa Palety (muzyka) i Barbary Paciorek. Siostra aktorki Dominiki.

  Śpiewając wraz z grupą Trébol wylansował hit "Si tu Supieras" ("If You Knew"), który zaśpiewał Alejandro Fernández w telenoweli Televisa María Isabel (1997) z Adelą Noriegą. W 1999 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Pablo Montero". Jego drugi album "Donde Estas Corazon" (Gdzie jesteś, moje serce?) stał się numerem jeden w 1999 roku na meksykańskiej liście przebojów.

  Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Miał romanse z aktorkami takimi jak Susana González, Aracely Arámbula (2000), Gaby Espino (2003), Mariana Seoane, Ludwika Paleta (2006) i trzema byłymi Miss Uniwersum: Denisse Quiñones, Alicia Machado (2004) i Amelia Vega (2003). Był związany z argentyńską aktorką Sandrą Vidal. Mają syna Pablito (ur. 28 września 2007 w Los Angeles), a jego rodzicami chrzestnymi zostali amerykańska modelka i aktorka Daisy Fuentes i meksykański piosenkarz i aktor Eduardo Verástegui. Pablo Montero ma także syna Daniela z poprzedniego związku. W 2011 roku poślubił Carolinę Van Wielink. Mają córkę Carolinę.

  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).Bar (pot. knajpa) – lokal gastronomiczny, w którym konsumuje się zamówione wcześniej napoje alkoholowe, głównie piwa oraz drinki i wódkę. Większość barów jako popularne miejsce spotkań i zabaw towarzyskich otwierana jest późnym wieczorem i zamykana w godzinach wczesnoporannych, niektóre czynne są już od godzin przedpołudniowych. Zamówienie polega na prostym wyborze napojów, lub proponowanym przez fachową obsługę (barmana) w zależności od mody lub upodobań. Bar może być również popularnym miejscem do spotkania w czasie wyjścia do miasta w ciągu dnia. Wiele barów w godzinach nocnych zamienia się dla gości w kluby muzyczne, modne dyskoteki lub miejsca innych rozrywek jak gry bilardowe czy dart.

  Filmografia[]

  telenowele[]

 • 2012-: Qué bonito amor jako Óscar Fernández, "El Coloso de Apodaca"
 • 2011-2012: Una familia con suerte jako Pablo Montero
 • 2010-2011: Triumf miłości (Triunfo del amor) jako Cruz Robles
 • 2008: Pożar we krwi (Fuego en la sangre) jako Franco Reyes
 • 2007: Kocham Johna Querendóna (Yo amo a Juan Querendón) jako Cantante
 • 2006: Pojedynek pasji (Duelo de pasiones) jako Emilio Valtierra
 • 2003: Rebeka (Rebeca) jako Martín García
 • 2002: Miłość i nienawiść (Entre el amor y el odio) jako Animas
 • 2000: W niewoli uczuć (Abrázame muy fuerte) jako José María Montes
 • 1999: Nigdy cię nie zapomnę (Nunca te olvidaré) jako Álvaro Cordero
 • 1998: Życie złożone Elenie (Vivo por Elena) jako Luis Pablo
 • 1990: Mój mały Soledad (Mi pequeña Soledad) jako Sacerdote
 • Dyskografia[]

 • 2004: Con La Bendicion De Dios
 • 2003: Gracias: Un Homenaje a Javier Solis
 • 2002: Pidemelo Todo
 • 2000: Que Voy A Hacer Sin Ti
 • 1999: Donde Estas Corazon
 • 1999: Pablo Montero
 • Linki zewnętrzne[]

 • Pablo Montero w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Pablo Montero w bazie filmweb.pl
 • Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Alejandro Fernández, właśc. Alejandro Fernández Abarca (ur. 24 kwietnia 1971 w Guadalajarze) – meksykański piosenkarz, aktor i autor tekstów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ameryka Łacińska, Iberoameryka – termin obejmujący 20 krajów i 9 autonomii Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej, w których mówi się językami romańskimi, tj. po hiszpańsku, portugalsku lub francusku.
  Meksyk (hiszp. Ciudad de México) – stolica Meksyku, położona na wyżynie leżącej w środkowej części kraju. Zajmuje powierzchnię 1479 km². Populacja miasta wynosi 8 720 916 mieszkańców, natomiast obszar metropolitarny zamieszkuje 19 231 829 osób (2005 r.). Szacuje się, że całe megalopolis liczy ok. 22–25 mln mieszkańców i jest uznawana za trzecią po Tokio i Seulu aglomerację miejską świata. Region miasta odznacza się także jednym z największych i najszybszych przyrostów liczby ludności.
  Miłość i nienawiść (hiszp. Entre el amor y el odio) - telenowela produkcji meksykańskiej nakręcona w 2002 r. Była emitowana przez telewizję TVN, oraz TVN Siedem.
  Torreón – miasto w Meksyku, położone w stanie Coahuila na wysokości 1120 m, założone 25 września 1893 r. W 2003 r. liczyło 517 tys. mieszkańców (w obszarze miejskim 915 tys.).
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Zarządzanie należy do nauk ekonomicznych. Od początku XX wieku, odkąd zarządzanie próbowano oprzeć na naukowych podstawach, aż do lat 60. XX wieku zarządzanie pojmowane było jako działanie kierownicze, obejmujące następujące sekwencje postępowania: Planowanie, Organizowanie, Decydowanie, Motywowanie i Kontrolowanie, nazywane klasycznymi funkcjami zarządzania. Klasyczne funkcje zarządzania wyróżnił pierwszy "klasyk" zarządzania Henri Fayol. Jednakże paradygmat zarządzania zmienił się od tego czasu radykalnie, więc warto powrócić do starszej, bardziej ogólnej definicji: zarządzanie to sztuka bądź praktyka rozumnego stosowania środków dla osiągnięcia wyznaczonych celów.
  Kapelusz (łac. capella koza) – nakrycie głowy składające się z ronda i główki wykonywane z szerokiej gamy materiałów – produkuje się kapelusze filcowe, słomkowe czy skórzane. Kapelusze mogą być zarówno damskie (często zdobione dodatkami), jak i męskie (przeważnie z główką i rondem), a ich kształt i fason często ściśle nawiązuje do mody danej epoki.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.