• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pablo Francisco

  Przeczytaj także...
  Arnold Alois Schwarzenegger (ur. 30 lipca 1947 w Thal) – austriacko-amerykański aktor, kulturysta i polityk, gubernator stanu Kalifornia w latach 2003-2011.Gerald Norman "Jerry" Springer (ur. 13 lutego 1944 w Hampstead w Wielkiej Brytanii) – od 1977 r. do 1978 roku z ramienia partii demokratycznej burmistrz miasta Cincinnati w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. Prowadzący telewizyjny talk-show "Potyczki Jerry’ego Springera" (ang. "The Jerry Springer Show"). Obecnie Springer prowadzi także w Air America Radio program "Springer on the Radio". Wziął udział w amerykańskiej edycji Tańca z gwiazdami, jest także aktorem i muzykiem.
  John Earl Madden (ur. 10 kwietnia 1936 roku w Austin, Minnesota) to zawodnik, trener i komentator futbolu amerykańskiego w lidze National Football League. Od jego nazwiska pochodzi nazwa popularnej serii gier komputerowych Madden NFL ukazująca się od 1988 roku. Za swoje osiągnięcia jako trener w 2006 roku został wybrany do Pro Football Hall of Fame.

  Pablo Ridson Francisco (ur. 5 stycznia 1974 roku) – chilijsko-amerykański komik urodzony w Tucson (stan Arizona); obecnie mieszka w Los Angeles. Rozpoczął karierę wykonując tzw. "improv", czyli improwizowany skecz kabaretowy. Do późnych lat 90. nie był szczególnie sławny. Sytuacja się zmieniła, gdy zaczął występować na stałe w MADtv. Jego występ został ukazany szerszej publice w jego własnym półgodzinnym show w stacji telewizyjnej Comedy Central Presents w 2000 roku. W roku 2001 i 2002 wyruszył w tournée jako jeden z Trzech Amigos (Three Amigos) wraz z Carlosem Mencia i Freddy'm Soto. Od tego czasu występował w The Tonight Show With Jay Leno, VH1's ILL-ustrated i najczęściej w Mind of Mencia jako The Voiceover Dude (Gość od naśladowania głosów).

  Beatbox – forma rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt, scratchy za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony. Technika, przez niektórych określana jako hip-hopowy odwrót od maszyn poprzez naśladowanie głosem rytmów i dźwięków paradoksalnie inspirowana jest estetyką maszynistyczną.MADtv – amerykański telewizyjny program rozrywkowy emitowany przez stację Fox od 1995 do 2009 roku. Program składał się ze skeczów, w których brały udział wykreowane na jego potrzeby postacie (m.in. Ms. Swan, Lorraine Swanson czy Antonia Timmens), jak i parodie znanych osób (m.in. Britney Spears, Marthy Stewart, Pink, Madonny oraz Cher). Nakręcono 326 odcinków podzielonych na 14 sezonów. Program zdobył szereg nagród oraz nominacji.

  Pablo Francisco naśladuje takie postaci jak: Don LaFontaine, Aaron Neville, Arnold Schwarzenegger, Keanu Reeves, John Madden, Jerry Springer, William Hung; jest także beatbox'erem.

  Ned Arnel Mencía (ur. 22 października, 1967 w San Pedro Sula, Honduras), bardziej znany jako Carlos Mencia. Jest amerykańskim komikiem i aktorem. Prowadzi także swój własny show o nazwie Mind of Mencia w stacji Comedy Central.Don LaFontaine, znany też jako That Announcer Guy (ur. 26 sierpnia 1940 w Duluth, zm. 1 września 2008 w Los Angeles) – amerykański aktor głosowy który podłożył głosy do ponad 5000 zwiastunów filmowych, reklam telewizyjnych i zwiastunów gier komputerowych. Jest nazywany „Królem Trailerów Filmowych”, „Głosem”, „Grzmiącym Gardłem” lub „Głosem Boga”, jego charakterystyczny głos był złowieszczy i donośny. Wiele z jego zapowiedzi miało postać: „W świecie, gdzie (negatywne cechy), jeden (zwykle osoba) (zrobi coś pozytywnego)” (ang. „In a world where (...), one (...) will (...)”). Sam także parodiował ten frazes kilka razy.

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona Oficjalna (po angielsku) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.