• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • PRIDE Fighting Championships  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Daniel Jeffery Henderson (ur. 24 sierpnia 1970 w Apple Valley) – amerykański zapaśnik i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Były mistrz organizacji Strikeforce w wadze półciężkiej (93 kg) oraz PRIDE FC w wadze półśredniej (83 kg) i średniej (93 kg).Royce Gracie (ur. 12 grudnia 1966 w Rio de Janeiro) – brazylijski zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu (7 Dan) oraz mieszanych sztuk walki (MMA). Członek rodziny Gracie.

  PRIDE Fighting Championships – działająca w latach 1997-2007 japońska organizacja promująca walki MMA. W ciągu dziesięciu lat swojego istnienia PRIDE było gospodarzem w sumie 68 gal (66 na terenie Japonii i 2 w Las Vegas), stając się jedną z dwóch (obok UFC) największych organizacji MMA na świecie. Swój byt zakończyła w 2007 roku, kiedy została sprzedana amerykańskiej spółce ZUFFA – głównemu udziałowcowi konkurencyjnego UFC.

  Brazylijskie jiu-jitsu (BJJ, nazywane też Gracie Jiu-Jitsu lub po prostu jiu-jitsu, choć jest to określenie nieprecyzyjne i może być mylone z japońskim pierwowzorem) − brazylijska sztuka walki wywodząca się z ju-jitsu, zapasów i judo, która wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze.Dynamite! Summer Night Fever in Kokuritsu, na międzynarodowym rynku PPV promowana jako PRIDE Shockwave – gala mieszanych sztuk walki i kick-boxingu zorganizowana wspólnie przez spółkę DSE (właściciel PRIDE FC) i organizację K-1. Rozegrano na niej pięć walk MMA na zasadach PRIDE FC, dwie walki kick-boxerskie na zasadach K-1 oraz jeden pojedynek na specjalnych zasadach grapplingu. Rozgrywki na Stadionie Olimpijskim w Tokio oglądało na żywo ponad 70 000 widzów (oficjalnie 91 108), co jest rekordem dla zawodów MMA.
  Prezentacja zawodników przed jedną z gal PRIDE FC (2005)

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 1997-2000
 • 1.2 2001-2005
 • 1.3 2006-2007
 • 2 Kategorie wagowe
 • 3 Reguły
 • 3.1 Rundy
 • 3.2 Zakończenie walki
 • 3.3 Akcje zabronione
 • 4 Mistrzowie PRIDE FC
 • 4.1 Waga ciężka (ponad 93 kg)
 • 4.2 Waga średnia (93 kg)
 • 4.3 Waga półśrednia (84 kg)
 • 4.4 Waga lekka (73 kg)
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • Fuji Television Network (jap. 株式会社フジテレビジョン, Kabushiki-gaisha Fuji Terebijon) – japońska sieć telewizyjna z siedzibą w Odaibie, Minato-ku w Tokio w Japonii, znana jako Fuji TV (jap. フジテレビ, Fuji Terebi), albo CX w oparciu o znak stacji "JOCX-DTV". Jest flagową stacją telewizyjną Fuji News Network (FNN) i Fuji Network System (FNS). Fuji TV sponsoruje również Grand Prix Japonii Formuły 1.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Poddanie (poddanie się) – termin używany w niektórych sportach walki określający akt rezygnacji jednego z zawodników z prowadzenia dalszej walki, który skutkuje jego natychmiastową porażką. Przyczynami poddania się mogą być m.in.: założenie dźwigni, duszenie, znalezienie się w pozycji uniemożliwiającej kontynuowanie walki, wyczerpanie sił, kontuzja.
  Wanderlei Silva (ur. 3 lipca 1976 w Kurytybie) – brazylijski zawodnik mieszanych sztuk walki, w latach 2001–2007 mistrz PRIDE Fighting Championships w wadze średniej.
  Mirko "Cro Cop" Filipović (ur. 10 września 1974 w Vinkovci) – chorwacki kick-boxer, bokser i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi ciężkiej. Mistrz świata w kickboxingu w formule full contact (1996), wicemistrz K-1 WGP (1999), mistrz K-1 WGP (2013) oraz tryumfator turnieju MMA PRIDE Openweight GP (2006). Był także oficerem policji oraz posłem do chorwackiego parlamentu.
  Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts) – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.
  Antônio Rodrigo Nogueira (ur. 2 czerwca 1976 w Vitória da Conquista) - brazylijski zawodnik BJJ i mieszanych sztuk walki, były mistrz PRIDE FC i tymczasowy mistrz UFC w wadze ciężkiej.
  Ring bokserski jest miejscem walk bokserskich lub walk w podobnych dyscyplinach (np. kick-boxing). Współczesny ring ma postać kwadratowego podwyższenia, otoczonego czterema równoległymi do podłoża linami, przyczepionymi do słupów narożnych w każdym rogu ringu. Obecnie zawodowe walki muszą mieć ring zgodny z międzynarodowym standardem, jednakże jest kilka różnych międzynarodowych standardów.
  Fiodor Władimirowicz Jemieljanienko (ros. Фёдор Владимирович Емельяненко, ur. 28 września 1976 w Rubiżne) – rosyjski judoka, sambista i zawodnik MMA. Był mistrzem wagi ciężkiej organizacji RINGS, PRIDE FC i WAMMA oraz wielokrotnym mistrzem świata w sambo bojowym. Nieprzerwanie przez 7 lat (2003-2010) był klasyfikowany przez fachowe portale na 1. miejscu wśród zawodników MMA wagi ciężkiej na świecie. W 2012 roku ogłosił zakończenie sportowej kariery. Prezes Rosyjskiego Związku MMA i działacz Komisji ds. Kultury Fizycznej i Sportu przy Ministerstwie Sportu Federacji Rosyjskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.