• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • PLPA

  Przeczytaj także...
  Boston Blazers to zawodowa drużyna lacrossa w National Lacrosse League w dywizji wschodniej. Zespół ten nie jest powiązany w żaden sposób z zespołem o tej samej nazwie, który grał w NLL w latach 1992-1997. Zespół ma rozpocząć rozgrywki w sezonie 2009.Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Związek zawodowy – masowa organizacja społeczna zrzeszająca na zasadzie dobrowolności ludzi pracy najemnej. Jej celem jest obrona interesów społeczno-ekonomicznych. Tworzona może być według kryteriów gałęzi produkcji, zawodu lub regionu w którym operuje. Związki ponadto rozwijając mogą działalność samopomocową, edukacyjną czy kulturalną.

  PLPA (ang.Professional Lacrosse Players' Association) (wcześniej Major Indoor Lacrosse League Players' Association lub MILLPA) to związek zawodowy zawodników National Lacrosse League. Została ona założona w sierpniu 1991 roku przez Dave Succamore (wtedy zawodnik Detroit Turbos, Petera Schmitza (wtedy zawodnik Boston Blazers) oraz przez czterech innych graczy z pomocą Rona Jarosa. Obecnie prezydentem PLPA jest Peter Schmitz. Siedziba stowarzyszenia znajduje się w mieście Ajax w Kanadzie.

  Detroit Turbos to zawodowa drużyna lacrossa, która grała w National Lacrosse League. Drużyna miała swoją siedzibę w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Rozgrywała swoje mecze na Joe Louis Arena.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.