• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • P.A.R.C.E.

  Przeczytaj także...
  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).Kolumbia (hiszp. Colombia, Republika Kolumbii – República de Colombia) – państwo w północno-zachodniej części Ameryki Południowej leżące nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym.
  Język hiszpański (hiszp. idioma español, castellano) – język należący do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Współczesne standardy literackie (z Hiszpanii i Ameryki hiszpańskojęzycznej) wywodzą się ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Jeszcze dziś język hiszpański bywa nazywany kastylijskim, dla odróżnienia go od innych języków używanych w Hiszpanii (zob. niżej).
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  "P.A.R.C.E." – piąty album studyjny kolumbijskiego muzyka Juanesa, wydany 7 grudnia 2010 roku, przez Universal Music Latino. Producentem krążka jest Stephen Lipson.

  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.Juanes, właściwie Juan Esteban Aristizábal Vásquez (ur. 9 sierpnia 1972 r. w Medellin, Antioquia) – kolumbijski piosenkarz, gitarzysta i autor piosenek. W latach 80. i 90. członek heavymetalowego zespołu Ekhymosis, rozwiązanego w roku 1998. Rozpoczęła się wtedy solowa kariera Juanesa. Jego pierwszy solowy album, Fíjate Bien, został wydany w 2000 roku i szybko odniósł sukces, przynosząc Juanesowi pierwsze 3 nagrody Latin Grammy. Jego drugi album, Un Día Normal, ukazał się w 2002 roku. Płyta szybko uzyskała status platynowej w większości hiszpańskojęzycznych państw. Z tego albumu wydano singiel Fotografía nagrany w duecie z Nelly Furtado. Trzeci studyjny album nosi tytuł Mi Sangre. Został wydany w 2004 roku i, podobnie jak poprzednie, szybko odniósł sukces. Pomimo wykorzystania singla La Camisa Negra przez włoskich neofaszystów jako swojego symbolu, nadal jest to jeden z najbardziej znanych utworów Juana. W 2007 roku wydany został album La Vida... Es Un Ratico. Najnowsza płyta została wydana w 2010 roku i nosi tytuł P.A.R.C.E..

  Wyrażenie P.A.R.C.E. jest skrótem od słowa "parcero", które po kolumbijsku oznacza przyjaciel. W maju 2010 Juanes ogłosił, że pracuje w studiu z producentem Stephenem Lipsonem w Londynie. Artysta stwierdził że album opowiada o wielu dobrych rzeczach, które dzieją się na świecie m.in. miłości, pokoju i wolności. Płyta została wydana w dwóch wersjach: standardowej i deluxe.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Amigos" - 3:35
  2. "Yerbatero" - 3:31
  3. "La Soledad" - 3:14
  4. "La Razón" - 4:18
  5. "Segovia" - 3:06
  6. "El Amor Lo Cura Todo" - 3:36
  7. "Todos Los Días" - 3:54
  8. "Y No Regresas" - 3:07
  9. "Lo Nuestro" - 4:10
  10. "Esta Noche" - 4:35
  11. "Quimera" - 3:53

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Discogs: Juanes ‎– P.A.R.C.E. (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2021-02-02].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Reklama

  Czas generowania strony: 1.083 sek.