• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Płamen Iliew

  Przeczytaj także...
  Widima-Rakowski Sewliewo, bułg. ПФК Видима-Раковски (Севлиево) – bułgarski klub piłkarski założony w 1922 roku. Od początku istnienia do 1957 roku nosił nazwę Widima. Człon Rakowski został dodany po śmierci prezesa klubu z lat 40. Stefana Peszewa-Rakowskiego.Reprezentacja U-21 Bułgarii w piłce nożnej, podobnie jak reprezentacja seniorów, jest podległa Bułgarskiemu Związkowi Piłki Nożnej.
  Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.

  Płamen Iwanow Iliew (bułg. Пламен Иванов Илиев, ur. 30 listopada 1991 w Botewgradzie) – bułgarski piłkarz grający na pozycji bramkarza. Od 2015 roku jest zawodnikiem klubu FC Botoșani.

  Kariera klubowa[]

  Swoją karierę piłkarską Iliew rozpoczął w Bałkanie Botewgrad. Następnie został zawodnikiem klubu Widima-Rakowski Sewliewo. W drugiej lidze bułgarskiej zadebiutował 8 sierpnia 2009 w meczu z PFC Kom-Minior (1:1). W sezonie 2009/2010 awansował z Widimą-Rakowskim z drugiej do pierwszej ligi. W klubie tym występował do końca 2010 roku.

  Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.Bułgarska Grupa B (bg. „Б“ футболна група) - drugi poziom rozgrywek piłkarskich w Bułgarii. Rywalizuje w niej 31 drużyn, podzielonych na dwie grupy - "Wschodnią" i "Zachodnią", które grają w systemie każdy z każdym (mecz i rewanż). Zwycięzca każdej z grup awansuje bezpośrednio do Grupy A, a zespoły, które zajęły drugie miejsca rozgrywają między sobą spotkanie barażowe. Wygrany następny sezon rozpoczyna w ekstraklasie.

  Na początku 2011 roku Iliew przeszedł do Lewskiego Sofia. W jego barwach zadebiutował 6 marca 2011 roku w zwycięskim 2:0 wyjazdowym meczu z Łokomotiwem Sofia. Od czasu debiutu był pierwszym bramkarzem Lewskiego.

  Latem 2015 Iliew przeszedł do rumuńskiego FC Botoșani.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W latach 2010-2012 Iliew grał w reprezentacji Bułgarii U-21. W dorosłej reprezentacji zadebiutował 29 maja 2012 w przegranym 0:2 towarzyskim spotkaniu z Turcją, rozegranym w Salzburgu.

  A Profesionałna futbołna grupa (bg. "А" Професионална футболна група), w skrócie A PFG (bg. А ПФГ) jest najwyższą piłkarską klasą rozgrywkową w Bułgarii. Rozgrywki prowadzone są od 1924 roku. W latach 1948–2000 funkcjonowała pod nazwą A Republikanska futbołna grupa ("А" Републиканска футболна група), a w latach 2000–2003 jako Wissza profesionałna futbołna liga (Висша професионална футболна лига). W lidze rywalizuje 16 drużyn, które grają w systemie każdy z każdym (mecz i rewanż). Zdobywca tytułu mistrza Bułgarii ma prawo do występów w eliminacjach Ligi Mistrzów (II runda), drugie i trzecie miejsce w lidze oraz pierwsze miejsce w Pucharze Bułgarii dają prawo do występów w Lidze Europy (I runda wstępna). Po sezonie 2012/13 liga zostanie zmniejszona do 14 zespołów, a od sezonu 2014/15 w lidze grać będzie już tylko 12 zespołów.Reprezentacja Turcji w piłce nożnej – narodowa drużyna piłkarska Turcji. Turecki Związek Piłki Nożnej został założony w 1923 roku. Wtedy także Turcja została członkiem FIFA.

  Bibliografia[]

 • Profil w bazie National Football Teams (ang.)
 • Statystyki na LevskiSofia.info (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  FC Botoşani – rumuński klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Botoşani w północno-wschodniej części kraju.
  Botewgrad (bułg. Ботевград) - miasto w zachodniej Bułgarii, położone około 40 km od stolicy kraju Sofii, u zachodnich podnóży Starej Płaniny.
  Reprezentacja Bułgarii w piłce nożnej reprezentuje swój kraj w piłkarskich rozgrywkach międzynarodowych mężczyzn i jest bezpośrednio podporządkowana Bułgarskiemu Związkowi Piłki Nożnej (BFS).
  Salzburg (czes. Solnohrad; pol. hist. Solnogród) – miasto w północno-zachodniej Austrii, stolica kraju związkowego Salzburg. Położone w pobliżu granicy z Niemcami w Alpach, nad rzeką Salzach, na wysokości 424 m n.p.m. Miejsce urzędowania polskiego konsula honorowego. Miasto jako ważne centrum turystyczne oraz sportów zimowych jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Austrii. Stare miasto Salzburga o dużych walorach historycznych zostało wpisane w 1996 na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.