• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Péronne - Somma

  Przeczytaj także...
  Altena - miasto w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Arnsberg, w powiecie Märkischer Kreis. Liczy 18 277 mieszkańców (2010).Albany, miasto w Australii Zachodniej położone pomiędzy przylądkiem Leeuwin, a przylądkiem Hood, nad zatoką King George, obecnie popularna miejscowość turystyczna.
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Péronne – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Nord-Pas-de-Calais-Pikardia, w departamencie Somma.

  Pikardia (fr. Picardie) – kraina historyczna i region administracyjny we Francji, położony w północnej części kraju nad kanałem La Manche. Ważny region rolniczy.Salobreña – gmina w Hiszpanii, w prowincji Grenada, w Andaluzji, o powierzchni 34,91 km². W 2011 roku gmina liczyła 12 622 mieszkańców.

  Według danych na rok 2011 gminę zamieszkiwało 7796 osób, a gęstość zaludnienia wynosiła 551 osób/km² (wśród 2293 gmin Pikardii Péronne plasuje się na 25. miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 228.).

  Blackburn – miasto w Wielkiej Brytanii, w północno-zachodniej Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Lancashire, w dystrykcie Blackburn with Darwen.Nord-Pas-de-Calais-Pikardia – region administracyjny Francji. Został utworzony na mocy ustawy z dnia 27 stycznia 2014 roku, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku. Powstał z połączenie dwóch wcześniej istniejących regionów – Nord-Pas-de-Calais i Pikardii. Stolicą nowo-powstałego regionu jest Lille.

  Współpraca[]

 • Anglia Blackburn, Anglia
 • Niemcy Altena, Niemcy
 • Hiszpania Salobreña, Hiszpania
 • Australia Albany, Australia
 • Przypisy

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.