• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Owen Hunt

  Przeczytaj także...
  Theodora Altman (znana jako Teddy) – fikcyjna postać serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywana przez Kim Raver, a stworzona przez Shondę Rhimes.American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.
  Tracheotomia – otolaryngologiczny zabieg otwarcia przedniej ściany tchawicy i wprowadzenie rurki do światła dróg oddechowych i tą drogą prowadzenie wentylacji płuc. W wyniku tracheotomii zapewnia się dopływ powietrza do płuc, z pominięciem nosa, gardła i krtani.

  Owen Hunt – fikcyjna postać serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywany przez Kevina McKidda, stworzony przez Shondę Rhimes

  Owen Hunt to chirurg urazowy, żołnierz w stopniu majora, weteran wojny w Iraku. W pierwszym odcinku piątej serii przyjeżdża jedną z karetek z rannym, któremu wykonał tracheotomię długopisem. Odrzuca ofertę pracy i wraca do Iraku. Po pewnym czasie, jednak pojawia się ponownie już jako lekarz urazowy szpitala SGH. Dowiadujemy się później, że jako jedyny ze swojego oddziału przeżył i został honorowo zwolniony ze służby.

  Zespół stresu pourazowego, zaburzenie stresowe pourazowe, PTSD (ang. posttraumatic stress disorder) - rodzaj zaburzenia lękowego będący efektem przeżycia traumatycznego wydarzenia.Chirurdzy (ang. Grey’s Anatomy) – amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej, emitowany od 27 marca 2005 roku na antenie ABC, wymyślony przez Shondę Rhimes.

  Po pewnym czasie wiąże się z Cristiną Yang. Cierpi na zespół stresu pourazowego, co daje się we znaki w trakcie jego związku z Cristiną. W związku z tym podejmuje leczenie. Wkrótce w szpitalu zjawia się jego dawna narzeczona, Beth, z którą zerwał zaręczyny w dwóch linijkach e-maila. Na jaw wychodzi również, że Hunt nie powiedział swojej matce o tym, że wrócił z Iraku.

  Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.Chirurgia urazowa (traumatologia) – dziedzina medycyny (związana ściśle z ortopedią) zajmująca się leczeniem operacyjnym kości, stawów, więzadeł, a pośrednio także mięśni i ścięgien dotkniętych urazami. W szerszym rozumieniu traumatologia obejmuje narządy poza układem ruchu. Traumatologia układu nerwowego stanowi domenę neurochirurgii. Traumatologia dziecięca wchodzi w skład chirurgii dziecięcej.

  W szóstym sezonie, Owen sprowadza dla Cristiny nauczycielkę kardiochirurgii – Teddy Altman. Okazuje się, że on i Teddy służyli kiedyś razem w Iraku. Ponadto Teddy jest zakochana w Owenie. Przez to, Yang ma wątpliwości czy powinna być z Huntem. Podczas kryzysu z Garym Clarkiem, Owen podejmuje próbę powstrzymania go i zostaje postrzelony w ramię.

  Cristina Yang – fikcyjna postać, jedna z głównych bohaterów serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Sandrę Oh, a została stworzona przez Shondę Rhimes. Pracuje w Seattle Grace Hospital w pierwszym, drugim i trzecim sezonie jako stażystka, od sezonu czwartego jako rezydentka. Jest ambitna i bardzo chłodna.Richard Webber – fikcyjna postać serialu Chirurdzy, stacji ABC. Jego rolę odtwarza James Pickens Jr., natomiast został wykreowany przez Shondę Rhimes. Jest szefem chirurgii Seattle Grace Mercy West Hospital w sezonach 1-5 i 7.

  W siódmym sezonie, Owen bierze ślub z Cristiną. Ponadto organizuje specjalny kurs urazowy dla rezydentów. Najlepiej zalicza go April Kepner. Po jakimś czasie pojawiają się jednak pewne problemy małżeńskie, pomiędzy Owenem a Cristiną. Yang oświadcza, że nie zamierza mieć dzieci, natomiast Hunt mówi, że chciałby mieć kiedyś rodzinę, a także, że Cristina musi przynajmniej udawać, że zależy jej na zdaniu męża. W finale siódmego sezonu, Cristina orientuje się, że spodziewa się dziecka. Kłoci się z Owenem, ponieważ on chce dziecka, a ona – nie. Ostatecznie podejmuje decyzję o aborcji. Owen, dowiedziawszy się o tym, wyrzuca ją z domu, ponieważ Yang nie liczy się z jego zdaniem.

  Shonda Rhimes (ur. 13 stycznia 1970 w Chicago) - amerykańska scenarzystka, producentka filmowa oraz reżyserka. Jest pomysłodawczynią i twórcą seriali telewizyjnych Chirurdzy, Prywatna praktyka oraz Skandal (serial telewizyjny).April Kepner – fikcyjna bohaterka serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywana przez Sarah Drew, a stworzona przez Shondę Rhimes.

  W ósmym sezonie Cristina dokonuje aborcji, natomiast Owen zostaje nowym szefem chirurgii, po rezygnacji Richarda Webbera. Jego związek z Cristiną nadal wisi na włosku, zwłaszcza gdy Owen przyznaje się żonie, że ją zdradził. W wyniku tego decyduje się na wyprowadzkę do Minnesoty, by dołączyć do tamtejszego programu kardiochirurgii.

  W dziewiątym sezonie, po wypadku samolotu stara się wspierać Cristinę. Gdy zaczynają prowadzić dochodzenie w sprawie katastrofy dla dobra sprawy Hunt decyduje się na rozwód. Zaskakuje to Cristinę, która wraca z Minnesoty i chce odbudować relacje z mężem. Nie wie ona. że zrobił to po to, aby sprawa o odszkodowanie ruszyła w sądzie - gdyby pozostał mężem poszkodowanej sąd mógłby oddalić pozew w związku z konfliktem interesów. Cristina się o tym dowiaduje i rozpoczyna się ich nieformalny związek. W końcu Hunt dochodzi do tego, że małżeństwo stało się głównym powodem ich wzajemnego oddalenia się od siebie. Oboje podpisują dokumenty rozwodowe, aby pozostać w wolnym związku. Gdy przed szpitalem staje wypłacenie odszkodowania ofiarom katastrofy lotniczej i Seattle Grace Mercy West Hospital bankrutuje Owen za wszelką cenę stara się uratować szpital. Jednak doradca, którego zatrudnia zataja przed nim, co tak naprawdę, będzie się działo gdy szpital zostanie przejęty przez Pegasus. Gdy szpital wykupi fundacja Avery’ego Hunt początkowo ma zostać odwołany, jednak po niedługim czasie nadal pozostaje szefem.

  W sezonie 10 Hunt i Cristina postanawiają się ostatecznie rozstać. Cristina zakłada mu konto na portalu internetowym i szuka odpowiedniej partnerki. Owen zaczyna spotykać się z lekarką z innego szpitala, jednak w końcu dochodzi do wniosku, że dalej kocha Cristinę i nie jest w stanie związać się z kimś innym. Gdy Yang nie dostaje nagrody Avery’ego, usiłuje ją pocieszyć. Kiedy Cristina otrzymuje propozycję prowadzenia szpitala w Szwajcarii prosi ją o przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych z potencjalnymi kandydatami na stanowisko szefa kardiochirurgii (obecny rezygnuje, ponieważ wie, że nikt ze szpitala nie ma szans na otrzymanie nagrody Avery’ego przez związek fundacji ze szpitalem). W końcu chce zaproponować Yang tą posadę, jednak wie, że musi pozwolić jej wyjechać. Spędzają razem ostatnie dni Cristiny w Seattle, po czym ona wyjeżdża.

  W sezonach 11. i 12. Hunt schodzi się i rozchodzi z Amelią Shepherd. W szpitalu pojawia się Riggs, który jest wojskowym kardiochirurgiem. Był on w związku z siostrą Hunta, która zginęła, co powoduje konfliktu pomiędzy oboma lekarzami. Sezon 12. kończy się ślubem Hunta i Amelii.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Owen Hunt (ang.). ABC’s Official site. [dostęp 2012-04-18].
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.66 sek.