• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Owari

  Przeczytaj także...
  Prowincje Japonii stanowiły jednostki podziału administracyjnego Japonii przed ustanowieniem współczesnego systemu prefektur. W języku japońskim nazywane były kuni (jap. 国, kuni), co można tłumaczyć m.in. jako: kraj, kraina, domena. W polskich i zachodnich opracowaniach przyjęto dla nich nazwę prowincji.Prowincja Mikawa (jap. 三河国, Mikawa no kuni) to dawna prowincja Japonii, która obecnie jest wschodnią częścią prefektury Aichi. Graniczyła z prowincjami Owari, Mino, Shinano i Tōtōmi.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Mapa prowincji japońskich z zaznaczoną prowincją Owari

  Owari (jap. 尾張国 Owari no kuni), nazywana również Bishū (尾州) to historyczna prowincja Japonii, która obecnie stanowi zachodnią część prefektury Aichi. Graniczyła z prowincjami Mino i Mikawa.

  Prefektura Aichi (jap. 愛知県, Aichi-ken) – prefektura znajdująca się w regionie Chūbu w Japonii na wyspie Honsiu. Jej stolicą jest miasto Nagoja.

  Historyczna stolica Owari znajdowała się w pobliżu współczesnego miasta Inazawa. Od 1612, główną siedzibą władcy tej prowincji, był zamek Nagoya.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.