• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Otwarty Uniwersytet Izraela  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Dystrykt Południowy (hebr.: מחוז הדרום, Mehoz HaDarom) - jeden z sześciu administracyjnych dystryktów w Izraelu, z powierzchnią ziemi 14 185 km². Zamieszkany przez 1 121 600 mieszkańców (dane z 2011). Stolicą dystryktu jest Beer Szewa.Afula (hebr. עפולה; arab. العفولة, al-ʻAfūlaḧ; ang. Afula) – miasto położone w Dystrykcie Północnym w Izraelu. Z powodu swojego geograficznego położenia na strategicznym skrzyżowaniu w Dolinie Jezreel w Dolnej Galilei jest często nazywane „stolicą Doliny Jezreel”.

  Otwarty Uniwersytet Izraela (hebr. האוניברסיטה הפתוחה, HaUniversita HaPtukha; ang. Open University of Israel) jest uczelnią w Izraelu. Uczelnia jest położona w mieście Ra’anana. Uniwersytet prowadzi nauczanie na odległość.

  Już sama nazwa uczelni wskazuje na to, że ten Uniwersytet jest otwarty dla każdego, kto chce się kształcić. Z powodu tej łatwości dostępu, uniwersytet posiada największą liczbę studentów ze wszystkich izraelskich wyższych szkół. Jednakże, tak jak każda inna uczelnia i on stawia studentom normalne wymagania, których spełnienie jest warunkiem ukończenia kształcenia.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Kampus (łac. campus pole, równina), osiedle akademickie – obszar na którym znajdują się budynki szkoły wyższej wraz z otaczającymi je terenami. Zazwyczaj znajduje się tam również biblioteka i domy studenckie.

  Uniwersytet realizuje cel kształcenia na odległość. W związku z tym nie istnieje żaden centralny kampus albo sztywny harmonogram zajęć. System nauki jest idealnie dostosowany do potrzeb tych wszystkich, którzy pełnią służbę wojskową lub mają obowiązki rodzinne. Najważniejszym aspektem uczenia się w Otwartym Uniwersytecie jest samodzielna praca z książkami. Każdy kurs posiada specjalnie przygotowane podręczniki, zawierające materiały szkoleniowe i ćwiczenia.

  Bet Berl (hebr.: בית ברל) - wieś położona w samorządzie regionu Drom HaSharon, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.Jerozolima (hebr.: מחוז ירושלים) - jeden z sześciu administracyjnych dystryktów w Izraelu, z powierzchnią ziemi 652 km². Zamieszkany przez 851 400 mieszkańców (dane z 2006). Stolicą dystryktu jest Jerozolima.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Wydziały
 • 3 Centra nauki
 • 3.1 Dystrykt Północny
 • 3.2 Dystrykt Hajfy
 • 3.3 Dystrykt Centralny
 • 3.4 Dystrykt Tel Awiwu
 • 3.5 Dystrykt Jerozolimy
 • 3.6 Dystrykt Południowy
 • 3.7 Dystrykt Judei i Samarii
 • 4 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  The Open University (powszechnie znany jako Open University lub OU, oficjalnie jednak rodzajnik „the” stanowi część nazwy) – uniwersytet oparty na nauczaniu na odległość, utworzony i finansowany przez rząd Wielkiej Brytanii. Uniwersytet znany jest z polityki „otwartych drzwi”, która oznacza, że kwalifikacja i poprzednia edukacja nie są brane pod uwagę przy rekrutacji studentów. Zdecydowana większość studentów mieszka w Wielkiej Brytanii, jednakże studia na Open University dostępne są dla mieszkających niemal w każdym zakątku świata.
  Kibuc (hebr. קִבּוּץ) – spółdzielcze gospodarstwo rolne w Izraelu, w którym ziemia i środki produkcji są własnością wspólną. Kibuce odegrały znaczącą rolę przy tworzeniu państwa Izrael i nadal odgrywają znaczącą rolę w narodowej gospodarce.
  Tel Awiw-Jafa (hebr. תֵּל־אָבִיב-יָפוֹ, trl. Tel Aviv-Yafo, trb. Tel Awiw-Jafo; arab. تل ابيب-يافا trl. Til Abīb-Yāfū, trb. Til Abib-Jafu), zwyczajowo nazywane Tel Awiw, jest drugim pod względem wielkości miastem Izraela. Miasto jest położone w Dystrykcie Tel Awiwu na nadmorskiej równinie Szaron leżącej nad Morzem Śródziemnym. Tel Awiw zajmuje powierzchnię 51,8 km², będąc największym i najludniejszym miastem obszaru metropolitalnego Gusz Dan. Miasto jest zarządzane przez władze miejskie Tel Awiwu-Jafy, na czele których stoi burmistrz Ron Huldai.
  Uniwersytet Bar-Ilan (hebr. אוניברסיטת בר אילן) w Ramat Gan jest jedną z największych wyższych uczelni w Izraelu.
  Hajfa (hebr. חֵיפָה; arab. حيفا, Hayfā) – największe miasto północnego Izraela i stolica administracyjna Dystryktu Hajfa. Jest to trzecie największe miasto w kraju pod względem powierzchni (63,7 km²) i ludności (267 800 mieszkańców).
  Rada Ministrów zwana popularnie rządem jest głównym elementem władzy wykonawczej w Izraelu. Przewodniczący rady ministrów jest zazwyczaj nazywany premierem (pierwszym ministrem).
  Jerozolima (hebr. ירושלים, trl. Yerushalayim, trb. Jeruszalajim; arab. القدس, trl. Al-Quds, trb. Al-Kuds oraz اورشليم trl. Ūrushalīm, trb. Uruszalim, łac. Hierosolyma, Aelia Capitolina – zobacz też: nazwy Jerozolimy) – największe miasto Izraela, stolica administracyjna Dystryktu Jerozolimy i stolica państwa Izraela (według izraelskiego prawa). Znajduje się tutaj oficjalna siedziba prezydenta, większość urzędów państwowych, sąd najwyższy, parlament i inne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.